Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arac ne kadardı kı ne kadara ındı?

Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana verılen vasılık kararındada araç alımına ilişkın izin yazısı yok acaba sıkıntı olurmu??sıkıntı olursaaa sıkıntıyı notermı cıkartıyorr...vası kararından sonra hangı evraklar noterde onaylanıyor masraflar ne kadar ??hangı belgeler ıstenıyorr?

Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun diyeyim artık elinizi devlet kaptı o araba hurda olana kadar kullanacaksınız satamazsınız , satarsınızda arabanın parasını gözden cıkaracaksınız,heba olacak...

Üye
    cihan24 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2014
    Saat
    07:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar vasi kararinin ne kadar surede ciktigini bilen varmi ve bu kararla beraber baska ne tur maddeler gerekli % 91 raporumuz var zihinsel engelli degil ama konusamiyor. Yardimci olursaniz sevinirim

Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%90 üstü rapor var ise her türlü engelli aracı alabilirsiniz , vasi kararı değişiyor bazen 2 gün baze 2 hafta sonra verilebiliyyor
    Araç almak için mahkemeye vasi atanması ve ÖTV siz araç alacağım diye güzel bir dilekçe yazıyorsunuz SULH HUKUK MAHKEMESİNE
    Vasi atanması yapılıyor , ÖTV siz arac alabilir diye hakim onay veriyor , sonra aldığınız engelli raoprunu notere tastik ettiriyorsunz geri kalan işlemleri bayiler hallediyor

Üye
    cihan24 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2014
    Saat
    07:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yasin bey cevap icin cok tesekkur ederim. Dilekce konusunda ne tavsiye edersiniz arac alim izni ve noter muvafakatnamesi talep etmemiz gerekiyor sanirim. Birde dilekceyi adliyede yazan kisilere birakmak daha saglikli olur sanirim dimi ?
    Saygilar

Üye
    kevser80 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2015
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim %96 özürlü raporu olan 9 yaşındaki zihinsel engelli kardeşim var. ben alıp ödeyeceğim ve kullanıcı olacağım . annem hayatta ve zaten kardeşim 18 yaş altı olduğu için doğal vasi si değilmi? vasi kararı gerekirmi yine de? ne yapmamız gerek?Sadece raporu alıp bayiye mi gideceğim? sizden net bilgiler almak istiyorum benzer durumdayız bu hususta

Üye
    red07 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    03:08
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecmis olsun. Kardesiniz 18 yas altinda oldugu icin otomatikmen anne veya baba otomatikmen vasi oluyo. Yani mahkemeden vasi karari falan almaniza gerek yok. Arabayi begen pazarligini yap sonra raporu ver bayi islemleri bitirdikten sonra sadece annen veya baba kardesin ile birlikte trafige gidip imza atacak. Hayirlu olsun. Eger 18 yas ustu olsaydi kardesin o zaman mahkemedrn vasi karari alman gerekirdi

Üye
    erkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin durumunla benim durumumu karşılaştırmak istiyorum izninle tabiki;
    1. senin 18 yaş üstü zihinsel engelli kardeşin var ------ benim de 18 yaş üstü zihinsel ve bedensel engelli abim var.
    2. senin raporun %91 ---------- benim raporum %98
    3. senin vasi baban -------------- benim vasi annem
    şimdi bakarsak durumumuz birebir aynı sayılır. ancak benim önüme bir çok engel koyuluyor. sorularımı cevaplıyabilir misin?

1.soru:zihinsel engellilik söz konusu olduğu için mahkeme ek kararı olmadan hiç bir taşınmaz mal alım-satımı yapamayacağınız halde nasıl olur da trafik tescil de kabul edildi. (çünkü bana trafik tescilin söylediği vasi kararına ek olarak kısıtlı adına araç alabilirsiniz yetki ve izin kararı gerekli dediler.aksi halde işlem yapılmayacaktır.)

2.soru:noter nasıl oldu da vekaletname verdi? (çünkü noterde ek karar istiyor.)

3.Soru:Trafik tescil de nasıl oldu da ek karar istenmeden tescil işlemleri yapıldı.

ya ben işini bilmeyen ahmağın tekiyim, ya da bu ülkede kanun, hukuk kimkime dumduma.
    şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    E.murat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    Ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum bende mahkemeye başvuracağım. dilekçe örneğini verebilirmisin. birde istanbul bahçelievlerdeyin en yakın hangi mahkemeye başvurabilirim.

Üye
    erkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu hakkında bir dilekçe örneği yok. tamamiyle kişinin kendi özel gereksinimlerini yazmasıyla dilekçe oluşturulur.
    yani bu dilekçede araç almak istemenizin gerekçelerini iyi bir şekilde anlatacaksınız.
    vasi kararınız varsa ve bu kararda araç alabilir ifadesi yoksa ek karar çıkartmanız gerekir. bunun içinde vasi kararı çıkartılan mahkemeye başvuru yapmanız gerekiyor. sulh mahkemesi yani. dilekçede esas karar no - vasi adı soyadı adresi- kısıtlı adı soyadı adresi - talepte bulunan kişi olarak alt alta yaz. ve sonra gerekçelerini sırala ve arz et o kadar.

Üye
    berator Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar vasi kararı dediginiz nedir anlamadım ama.Bilgi amaçlı yazayım.Benimde babamın % 94 agır özürlü ibareli raporu var.Şekerden dolayı malesef 7 senedir gözleri görmüyor.Bende biraderimle babam adına bu hafta wolswagen jetta 1,6 tdi araç aldım.Araç 83,000 tl den 55,500 e geldi.Ayriyetten 400 tl de trafik sigortası ödedik.Araç alacak arkadaşlara tavsiyem senenin son ayı hatta mümkünse son günleri almaları.Firmalar satış kotalarını doldurmak için ciddi fiyat indiriminde bulunabiliyor.Kullanacakları yogunluga göre araç almalılar Çünkü pahalı araç aldıgınızda ettiginiz kar daha fazla görünüyor ama kaskosuda daha pahalı oluyor.Biz senelik 1600 tl den kaskolattık her sene düşecek inşalllah.

Üye
    erkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli kişi eğer zihinsel engele sahipse o zaman vasi atanması gerekiyor. zihinsel engelli adına mal alım ve satımı mahkeme kararı ile yapılabiliyor. sizin babanız zihinsel engelli olmadığından sadece raporla aracı alıp istediğiniz zamanda ( 5 Yıl dolması gerek ötv ödememek için) satarsınız. çünkü babanız noterde ve trafik tescilde akli dengesi yerinde olduğundan vekalet verebiliyor yada imza atabilyiro.

Üye
    kevser80 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2015
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba aracınız hayırlı olsun bizde aynı model jettaya niyetlendik, ancak bize verilen liste fiyatı evet 83.000 ama ötv oranı 22.000 yazıyor yani 83.000-22000= 61.000 TL etmezmi ben mi yanlış hesaplıyorum?
    VW finans %1.02 faizle kredi veriyor tabi toplam rakamın belli yüzdesine.Siz kredi kullandınız mı bankadan veya Vwf tan? ne tavsiye edersiniz

Üye
    mozgur Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar bülent bey , benim bir sorum olucak size . Ben babam adına vasi kararı çıkarttım . Babamın 98 zihinsel engelli raporuvar. Bu vasi kararıyla ötv muafiyetli araç satın alabilirmiyim? Hakim onayı olmadan. Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon