Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OSMANNURİ Avatarı

Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben myopati hastasıyım kas erimesi diyede biliniyor. Benim uzun süredir b sınıfı ehliyetim var ve 2010 yılında özürlü raporu için başvurduğumda almış olduğum özürlü sağlık kurulu raporum P oranında.Almış olduğum raporun arkasında H sınıfı ehliyet alabilir ve özel tertibatlı araç kullanabilir alanları EVET olarak işaretlenmiş.Ben raporu ehliyet için almadım sadece özürlü durumum için almıştım ama o alanlarıda değerlendirmişler.Benimde dikkatimi cekti ve böyle bir hakkım var mı yok mu öğrenmek istedim.

Sormak istediğim;
    -Ben bu raporumla h sınıfı ehliyet alabilirmiyim
    -B sınıfı ehliyeti H yapmam için tekrar kursa kayıt olup sınavlara mı girmem gerekir
    Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun evet raporunla hem ehliyet hemde ötv istisnalı araç alabilirsin.Öncelikle bir kursa giderek sadece direksiyon sınavına girerek h sınıfı ehliyet almalısın ondan sonra ötv (%40) ödemeden yeni bir araç alabilirsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2010 yılında alınan raporla sürücü belgesi alamazsınız maalesef. En çok 1 yıllık rapor olmalı...

Ama araç alımı için (h sınıfı ehliyet aldıktan sonra) elinizdeki raporu kullanabilirsiniz. Araç alımında rapor süresine dair bir kısıtlama yok.

B'yi H'ye dönüştürmek için rapor alığ sürücü kursuna gitmeli ve sadece direksiyon sınavına girerek süreci tamamlamalısınız.

Yalnız, unutmayın: kas rahatsızlığı olanlara H sınıfı sürücü belgesi verili ve her yıl kontrol şartı aranır. Yani her yıl yeniden rapor almanız şart olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...