Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mazlum.yk Avatarı

Gerçek Adı
    MAZLUM YALÇINKAYA
    Son Giriş
    26.01-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler ben h sınıfı ehliyet almak istiyorum sürücü kursuna gittim hastaneden sürücü ola bileceğine dair sağlık kurulu raporu al dediler benim önceden yüzde yetmişlik raporum var ama ortopedik ve fiziksel bir engellim yok ben hem vergiden muaf olmak için hemde emniyeten engelli kartı ala bilmek için h sınıfı almak istedim ama bana fiziksen engellin olmadığı için veremiyoruz dediler. Bunun üzerine bana b sınıfı ehliyet alırsanda vergiden muaf sayılacaksın dediler ben dosyamı evraklarımı hazırlamışım ve şimdi ne yapacağımı bilmiyor vaziyette yardım bekliyorum lütfen yardımcı olur musunuz? Bu konuda bana ben h sınıfı ala bilirmiyim yoksa alamaz mıyım ,alamıyorsam b sınıfı alsam vergiden muaf sayılır mıyım?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:38
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    194
    Verilen Beğeniler
    84

Ortopedik engeliniz yoksa H sınıfıda alsanız, B sınıfıda alsanız araç alırken vergiden muaf olamazsınız.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    B sınıfı ehliyetinle vergilerden muaf olamazsın.
    H sınıfı ehliyet alabilmen için doktor raporunun olması gerekir.yani raporunda H sınıfı ehliyet alabilir yazması gerekir.ayrıca %90 altındaki raporla sadece ortopedik engelliler vergiden muaf araba alabilirler ve H sınıfı ehliyetinin olması gerekir, yoksa emniyet park kartı vermez.