Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    77kadir Avatarı

Gerçek Adı
    abdulkadir şaşmaz
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eşimin E sol brakiyal pleksus paralizisi üst (sol kolu)raporu var.2. bir hastaneden H sınıfı ve ötv den muafiyetli araç almak için rapor aldık raporda H sınıfı sürücü belgesi alır, otomatik vitesli özel donanımlı araç kullanır. ÖTV muafiyeti sakatlık derecesi  evet yazıyor.Buna göre ötv siz araç alabilirmiyiz .nereye nasıl başvuraçagız

Üye
    yasak_kent Avatarı

Gerçek Adı
    Serdal
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Aldığınız raporla istediğiniz bayii ile görüşüp girişimde bulunabilirsiniz. Anlaşmanız takdirde bütün işlemlerinizle bayi kendisi ilgileniyor.

Üye
    sempatiker Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN
    Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kadir abi benimle bir iletişime gecerseniz sizden bilği almak istiyorum 0541 946 99 15 bende h almak istiyorum eşinizin durumdayım bende cağrı atsanız yeterli

Üye
    nesih Avatarı

Gerçek Adı
    nesih
    Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb oturanboğa ben sol kolumda engelliyim sadece ellim yok 2007 ötv siz araç aldım 5 yıllım biti yeni araç almayı düşünüyorum araç bayisine muracat etim dedilersol kola verilmiyor vergi dairesinden ben hastaneye sevk etiler % 60 raporum var
    rapor da özel tertibatlı araç ve otomatik araç alabilir beyanı geciyor malyeye götürdüm beni bir öst kurula günderdiler öst kurulda da özel tertibatlı araç alabilir sadece sinyaller sağa alabilir beyanını koydular
    rapora tekrar malyeye geldim malye diyorki buda olmaz vites kolunun alıp direksyonun yanına monte edilecek şekilde araç alabilirsin bu kadar bir saçma yasa varmı acaba fikrinizi alıp ve yardım cı olmanızı rica ediyorum

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yani sol kola indirim mi yapıyorlar ?

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol koldan engellilerin yurt içinden ötv indirimli araç almazlar, çünkü sol elden engelli birinin aldığı araca hareket ettirici bir tertibat olmadıgından böyle ötv indirimli alamazlar,
    Sol elden engellilerin yurt DIŞINDAN araç alma hakları vardır.
    Veya Türkiye şartlarına uygun direksiyonu sağ tarafta olan araç sıfır olarak bayiler getirebiliyor ise ancak bu şekilde ötv den yararlanabilirsiniz.
    Aksi takdirde sol elden engelliler ötv muafiyetli araç alamazlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aracın vergi istisnası ile satın alınabilmesi için araçta "hareket ettirici özel donanım" bulunması şart. Sinyal kolu vb. değişiklikler bu kapsamda sayılmaz. Vites kolunda ya da pedallarda bir modifikasyon şart. Bu yönde donanım takabilirseniz, maliye onay vermek zorunda. Ama nasıl bir donanım olur, TSE ne der, bilemeyiz...

Not: Sol kolundan kısıtlılığı olup yurt içinden vergi istisnalı araç alan hiç kimseyi bilmiyorum. Ama yurt dışından alınabiliyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...