Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonortak Avatarı

Son Giriş
    19.03-2013
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.bi yıl kadar önce devlet hastanesinden aldığım raporumla h sınıfı ehliyet için kursa yazıldım sınavlardan sonra direksiyon sınavında raporda elden kumandalı yazdığı halde otomatik vites hatta manuel aracları da kullanabildiğim için tertibata gerek duymadım sınavı geçerek dosyamı aldım. Ozaman bi an önce bu iş aradan cıksın diye rapora ne yazacaklar vs önemsemeden işleri halletmiştik.Şimdi araba almayı düşününüyorum haliyle emniyete dosyaları verip ehliyeti alacağız tahmin edersiniz ki benimde sıkıntım o kadar para verip aldığım aracı saçma saçma bahaneler yüzünden ailemin kullanamaması.Şimdi ben ehliyeti bu raporla alırsam büyük ihtimal özel tertibatlı araç kullanabilir yazacaklar.Benim istediğim ise ehliyette otomatik vitesli araç kullanabilir yazması ve salt otomatik vitesli aracı indirimli alıp ailem tarafından kullanılabilmesi.Sorum ben şuan ehliyeti alırsam o ibareyi değiştirmek için tekrar heyete girip buna dair rapor mu almam gerekir forumda baktığımda yanlış anlamadıysam doktordan veya poliklinikten bu işi halledenler var yada raporu alıp ehliyeti öylemi almalıyım nasıl bir yol izlemeliyim? lütfen tecrübesi bilgisi olan arkadaşlar yazsınlar ki insan ne yapacağına karar veremiyo yoksa.
    umarım gece gece doğru anlatabildim yardımlarınızı bekliyorum.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    199
    Verilen Beğeniler
    88

Rahatsızlığınız sol alt ekstremitedense otomatik vitesli araç ibaresiyle araç alımında vergiden muaf olabilirsiniz, sol alt ekstremiteden değilse otomatik vites ibareli raporunuzda olsa vergiden muaf olamazsınız. Değiştirilmesi için evet yeni rapor almanız gerekiyor ve yeni ibareyi emniyetten ehliyetinizede işletmeniz gerekiyor..

Üye
    sonortak Avatarı

Son Giriş
    19.03-2013
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazılması gerekenleri araştırdım biliyorum.raporu alırım ancak takıldığım nokta elimdeki raporla ehliyeti gidip alsam sonradan raporu değiştirip dosyaya işletsem mi? yoksa şimdi yeni raporu önce alıp ehliyeti alırken bu işi halledebilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hareket kısıtlılığınız sol alt ekstremitede mi?

Uygun ibareli rapor alıp "otomatik vitesli araç kullanır" ibaresini sürücü belgenize işletmelisiniz. Bunun için yetkili hastaneler'den rapor alın derim. Diğer türlü emniyetteki görevliler sorun çıkartıyor. Ki, zaten araç alımı için raporun yetkili hastaneler'den birinden alınması şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...