Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    reis Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar araci ablama aldirdim. Konsolosluktan hibe ettirdim. Tertibat takildi ve tertibatin faturasi kesildi. Gitmeden once de ithal izin belgesini almistim. Siteyi gezdim ama detaylzi bulamadim. Engelli kisi kendisi araci getirirken yapmasi gereken islemler nelerdir. Gerci araci bana hibe eden ablam da benimle geliyor TR ye. Araci ikinci el aldik fatura yok. Dedigim gibi elimde olan evraklar 1- ithal izin belgesi.2- hibe senedi (konsolosluktan)3- tertibat takildi ve faturasi kesildi.Eksiklerim ve gerekli diger islemler icin lutfen yardmci olun tesekkurler.

Aldigim araci da yazayim bilginiz olsun. 2010 model citroen c4 picasso 5 kisilik. 6500 € ya aldim arkadaslar.

Üye
    reis Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Verdiğiniz ikinci linkte aracı hibe edecek kişiye vekaletname diyor. Benim bu prosedürü uygulamam gerekiyor mu acaba ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hibe yoksa, belgeye de gerek yok tabii.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    reis Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent bey kardeşim kusura bakma tam anlayamadım. Biraz acele oldu iş bu sebepten unuttuğum bir şey varmı onu öğrenmek istiyorum. Sitede bununla ilgili çok bilgi ar fakat kendim araba ile geliyorum. Engelli kişi bizzat getirmesi için gerekli işleri merak ediyorum. Aracı aldık (ablamın üzerine) konsolosluğa gidip hibe senedini yaptık. Ablamın adına ikamet belgesi aldık. Türkiye'den getirdiğim Tertibatı taktırıp fatura kestirdik. Fakat herhangi bir vekalet vermedim ablama. Vekalet vermem gerekiyormuydu yada atladığım bir şey varmı acaba ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bir vekalet verin mutlaka. İlla ki bir yerde isterler bence.

Benzer bir deneyimi olan arkadaşlar var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aykaram26 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/polatlı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

reis kardeş aynı şekilde hibe yoluyla bende araç getirmeyi düşünüyorum aracı getire bildiyseniz hangi işlemler ve belgelerle getirdiniz anlatırsanız çok yardımcı olursunuz

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence hiç getirmeyin kardeşim şimdi işiniz biter aradan 5 yıl geçer vay sizin almanyadan kestiginiz tertibat faturası sahte diyebilir gümrük müdürlüğü veya tertibatın faturasını kesen şirketin vergi levhası yokmuş diyebilir veya mutlaka bir bahane bulur hakkınızda sahtecilikten dava açılır başınızı ağrıtmak istemiyorsanız vazgeçin