Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yüce Avatarı

Gerçek Adı
    yücel karaduman
    Son Giriş
    23.07-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben %56 özürlüyüm %38 iş göremezemeklisiyim b sııfı ehliyetim var h snıfı olacak ama nasıl. raporumda h snıfı ehliyet alır otomatik vitesliaraç kullana bilir yazıyor nasılbir yol izlemeliyim vede ben ötvden mtvden muafmıyım 3 derece vergi indrimim var yardımcı olursanız sevinirim 5306959919 yücel karaduman

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

YAPILMASI GEREKENLER

2. Raporunuzla özel donanımlı aracı bulunun bir sürücü kursuna giderek sadece direksiyon sınavına girmek
    3.Oradan alınacak H sınıfı sürücü adayı olur belgesi ile emniyet başvurmak
    4.Dilekçe ekinde alınan sertifika eklenecek ve ehliyetiniz H sınıfı olarak değişmiş olacaktır.
    Ve tabii yaklaşık 500 TL gibi bir miktar tutar bu.

Raporunuzda 'otomatik vitesli araç kullanır' denmiş, bu ibareyle rahatsızlığınız sol alt ekstremiteden ise araç alımında ÖTV'den muaf olursunuz. Aksi halde mümkün değil.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html

Üye
    yüce Avatarı

Gerçek Adı
    yücel karaduman
    Son Giriş
    23.07-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%56 özürlüyüm h sınıfı ehliyet aldım raporumda h sınıfı ehlyt alabilir otomatik araç kullana bilir yazıyor ben sıfır araç alsam mesela 40000tllik araçta avantajım ne olur saygılar bilgileri,nizi bekliyorum zonguldak ereğliden yücel karaduman 05306959919

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Otomatik araç yazıyorsa, sol ayağınızdan engelliyseniz 1,6 cc ye kadar araçlarda % 40'ından muaf olursunuz. Ötvsiz Otomobil Fiyat Hesaplama Programı-> Seyfettin KAHVECİ
    Sol ayağınız dışında rahatsızlığınız varsa, otomatik vitesli araç ibaresiyle araç alımında vergiden muaf olamazsınız. Ortopedik rahatsızlığınız varsada şuradakilerden: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html
    İbareyi 'özel donanımlı araç alabilir' şeklinde değiştirtmelisiniz.
    Rahatsızlığınız sol ayağınızdan değilse, ortopedikte değilse araç alımında vergiden muaf olamazsınız..