Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat-63 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2015
    Saat
    04:00
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle herkeze selamlar, sorum şu %90 raporumla ötv den yararlanarak aldığım aracımın 5 yılı dolmuştur, pazartesi günü bir arkadaşa noterden vekalet vericem, bu arkadaşta şehir dışındaki sağlıklı bir kişiye aracın satışını yapıcak, noterde herhangi bir sorun çıkar mı, satış esnasında ötv ' yi geri istemeleri söz konusu olur mu, benim nekadar masrafım gider, almak istersem satış sonrası hemen yeni bir araç alabilirmiyim veya belli bir süresi varmıdır, son olarakta aracın satışını gerçekleştirdikten sonra aracın üzerimden düşmesi için herhangi bir kuruma başvurmam lazım mı yoksa satıştan sonra araç üzerimden otomatik düşer mi ?

Bilir kişilerden acil cevaplarını bekliyorum, şimdiden teşekkürlerimi sunarım, saygılar.

Üye
    SAMET/ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde 2 yıl sonra doluyor mesajım bulunsun bende merak ettim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Yurtiçinden almışsanız aracı ÖTV istemeleri söz konusu olamaz 5 yılı dolduğu için..Aracın kayıtlı olduğu vergi dairesine aracın satış şerhini sildirmelisiniz sadece başka bir işleme gerek yok, noterden satış, ruhsat değişimi ve varsa plakadaki damganın çıkartılması: http://www.engelliler.biz/forum/ozel-donanimli-otomobiller-motorlu-araclar-h-sinifi-ehliyet/78463-plakadaki-damgayi-kaldirtmak-ve-ozurlu-park-kart-almak-icin-evraklar-ve-islemler.html

Yine yurtiçinden almışsanız evet 5 yılı dolduğu için aracınızın yeni araç alabilirsiniz..

Gelişmeleri ve sonucu buraya da yazar mısın lütfen, güncel bilgi yararlı olur herkes için..

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merak ettiğim konu şu soru: aracı birine vekaletten sattırılacak. Ancak araç engelli üzerine kayıtlı ve özel tertibatlı olabilir. Bu durum acaba diyorum ileride bir sıkıntı yaratmaz mı?

Yani demek istediğim henüz satışı verilmemiş bir araç ve vekalet ile şehırdışına gönderilecek, satılacak. bu aracı kullanacak biri engelli değilde yada ruhsata yazılı isim değilde başkası. Mümkün mü acaba?

Üye
    murat-63 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2015
    Saat
    04:00
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aracı yurtiçinden sıfır almıştım, bilgilendirmeniz için çok tşkler, satışı gerçekleştirdikten sonra diğer arkadaşlarımızın da faydalanması için tüm detaylarıyla buraya yazıcam, tekrardan tşkler.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Ben 2006 yılında %90 üzeri raporumla almış olduğum aracımı 2011 temmuz ayında noterden satışla normal birine devrettim .. hiç bir yere başvurmadım satarken noter kontrol etti vergi dairesinden onayı alınca satışı gerçekleştirdi .. hemen 1 ay içerisinde yeni ötv indirimli aracımı aldım .. şimdi plaka sorgulamadan baktığımda eski plakam 2000 model bi araçta görünüyor ve üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti yok .. sanırım emniyet plakayı normala çeverip başkasına tahsis için sunmuş vatandaşın biride almış ..

Üye
    rambo4 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler