Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 2013 de stajer ehliyet uygulamasına geçilecek deniyor aklıma takılan H sınıfı nasıl olacak şimdi ben 2013 de ehliyet alıp araba alamayacakmıyım

Üye
    yusufgirat Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunu bende merak ediyorum....

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

2004ten beri stajyer ehliyet gelecek diyorlar bakalım ne zaman gelir...?
    ama tüm ehliyet gruplarını kapsar diye düşünüyorum ama daha gelmez bence ülkemize...

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

düşünüyorumda H sınıfını nasıl kapsayacak bana verecekleri sertifika ile araç almaya kalksam vermezler 2 yıl ne aracı kullanacam engelime uygun araç nereden bulucam eğer kapsarsa engellilere çok büyük haksızlık olacak bu sistem

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim bildiğim yurtdışındaki uygulama şu şekilde... önce stajyer sürücü oluyorsunuz ve arabanızın üzerinde stajyer sürücü olduğunuza dair bir yapışkan oluyor L şeklinde (yani learner) yani araba satın alabiliyorsunuz sadece trafikte stajyer olduğunuz L harfinden anlaşılıyor ve diğer sürücüler de yeni sürücü olduğunuzdan dolayı size tolerans gösteriyorlar yani araba almada sıkıntı olacağını düşünmüyorum sonrasında 2 yılı doldurup direksiyon konusunda ve sözel anlamda iyi bir sürücü olduğunuzu ispatladığınızda, stajyerlikten çıkıyorsunuz tabii bunun sınavı falan vardır elbet
    ülkemizde bence şu şekilde olabilir, aldığınız sertifika ehliyete dönüştürülür geçici ehliyet şeklinde... bitiş süresi üzerine işlenir herhalde... sonra 2 yıllık o süre dolunca tekrar ehliyet başvurusunda bulunursunuz bence bu ekstra maliyet ve kurs ücreti demek ülkemizde uygulanması çok zaman isteyen bir süreç diye düşünüyorum bizde sürücüler fazla toleranslı değiller maalesef... direksiyon sınavında bile arabada sürücü adayı ibaresi varken adam bağırıp çağırıyor, yol vermiyordu düşünün! stajyerken durum nasıl olur orası tartışılır...

engelli engelsiz ayrımı olur mu bilmiyorum belki H sınıfına yönelik bir ayrıcalık ya da kolaylık düşünülüyordur