Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hardcore1 Avatarı

Son Giriş
    28.10-2012
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle herkese merhaba.forumda aradım fakat benim durumumu açıklayan bir konu bulamadım.şimdi benim sorum şu,benim skolyoz hastalığımdan f engelli raporum var.ben 0 otomobil alırken bir indirim kazancım olur mu?arabayı oğlum da kullanabilir mi?son olarak yıllık vergiden muhaf olur muyum.sağ sol ekstremimde hiç bir problemim yok.şimdiden herkese teşekkürler. .hayırlı bayramlar

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

skolyoz olanlarda ötv indirimli otomobil alabiliyorlar benim özel donananımlı araç kullanabilir raporum var ve bir otomobil bayiine raporunu ibraz ettiğinde vergi dairesine faxlayarak sana ötv indirimli otomobil alıp alamayacağını zaten söylüyorlar. Ben de skolyozum ve otomobil almaya niyetlendiğimde aynı yolu izledim.

Üye
    srhtslymn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Skolyozdan kaynaklı boy kısalığı ve boyun bölgesindeki hareket kısıtlılığı olmasından kaynaklı skolyoz hastalarınada ötv indirimli veya OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANABİLİR raporu verilebiliyor... Önemli olan ortopedi doktorunun biraz insaflı olması ve insiyatif almasına kalıyor iş !!!

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Benım engelımde kfozkolyoz otamatik vites araç kullabılır raporum var bana bu formda alamassınız denıldı

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

Feyyam malesef bazen yanlış bilgilendirme yapılabiliyor en iyisi yaşayarak öğrenmek. Sen rapor fotokopin ile almak istedeğin otomobil bayisine git onlar konuya daha vakıf. Sürekli çalıştıkları vergi dairesine raporunu fakslayarak hemen sana yararlanıp yararlanamayacağını söylüyorlar ve prosedürlerle onlar ilgileniyor

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benim skolyozum var ve iki kez sıfır araç aldım ...size tüm doğru bilgileri araçlar vergi dairesi veriyor ÖTV servisine başvurun yardımcı oluyorlar ...

Üye
    papatyasev Avatarı

Gerçek Adı
    gülll
    Son Giriş
    06.12-2015
    Saat
    04:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, arkadaşlar skolyoz hastalığı olup B grubu ehliyeti olan ÖTV indiriminden yararlanabiiliyor ve engelli arabası alabiliyormu? Bilgilendirirseniz sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayır Yasemin hanım. B sınıfı sürücü belgesi olanlar araç alımında vergi istisnasından yararlanamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    derya85 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. Ben gecen cuma gunu otv indiriminden yararlanip araba alabilmek icin heyete girdim. % 82 verdiler. ama otv muafiyetinde hayir yaziyo. hemde h sinifi surucu ehliyetim olmasina ragmen. ben bunu nasil duzelttirebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Araç kullanmak için nasıl bir donanıma ihtiyaç duyuorsunuz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    derya85 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boydan sürücü koltuğu ayarlanması lazım.O zamanda bacaklarım pedallara yetişmiyor. h sınıfı ehliyetimde olmasına rağmen %82 özür oranına ötv muafiyetinde hayır yazıyo. Benden daha sağlamlarına veriyolar bana neden böyle bişey yaptılar anlamış değilim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Pedalları uzatarak araç alımında vergi istisnasından yararlanılabiliyor: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-secenegi.html