Sayfa 59 / 73 İlkİlk ... 94955565758596061626369 ... SonSon
Toplam 1087 mesajın 871-885 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rekursion bende sizden öğrenip anlamaya çalışıyorum...ı

Ben hiç kaçırmam birşey öğrene bileceğim tartışmalarıııı arada kalmaya razıyım...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

sacmalamaktan bashka sheyler öreniosan shu an, helal olsun sana!!! ...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    208
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

1. kuralın iptal olduğu durumlarda hır çıkar... gözleri belerir, ağzı köpürür, tüylerinden diken diken olur... kedi bıyığı gibi gerilir. 1. Kural silindikçe geri gelen bilgisayar virüsleri gibidir. İptal edilemez.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mineuy10 Mesajı Gör
    Rekursion bende sizden öğrenip anlamaya çalışıyorum...ı
    Ondan hala bir sheyler öğrenebilirsin belki... benden geçti artık. fibonacci sayı dizisinden bahsediyor. Duyunca aklıma spagettiden başka bir şey gelmiyor artık.. Fourrier Dönüşümlerinden falan bahsetse neyse.. Yaşım geçti.

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

"abo! ödüm koptu!" dicektim ama ic gözümün önünde canlandirdim da, güzeldi ...

fibonacci ve fourier'in senin yashinla ilgisini cözemedim ama spagetti istedi hakkaten canim shimdi... uf, gecenin bu saatinde, oldu mu shimdi bu!!...

ayrica minecim; inanma sen metepe'ye, "fourier dönüshümü olsa neyse" diyen adamdan korkulur!...

hazir gevezeligim tutmushken shununla ilgili de biras laf kalabaligi yapmassam catlarim walla - hem bölelikle spagettiyi unuturum belki ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: arheza Mesajı Gör
    otobüs şoförünün ayakları nereye gitmiş
    Otobüsün hareket ettiği veya şöförü oldu belirtilmemiş. O yüzden hesaba katılamazlar. Aksi halde otobüste şöför dışında muavin, yardımcı öğretmen, hatta başka yolcular da olacağını varsayabiliriz. Soru zivanadan çıkar.
    bunun bi kolayi var! otobüste en az 10990 ayak oldugunu söyleyelim, hem hic bisheyi zivanadan cikartmamish oluruz, hem de olasi shoförlerin/muavinlerin/öretmenlerin/yolcularin ve hatta herbirinin yedi cebinde yedisher kirkayakin da olabilecegini hesap dishi birakmamish olurus; sen de mutlu olursun, arzena da mutlu olur

ve hatta aslina bakilirsa soruda sadece kedilerin ayak sayisi blirtilmish, cocuklarin ayaklari hakkinda bishi söylenmedigine göre ampüte vs. olabileceklerini de gözardi etmemek lazim… ne deolsa engelliler sitesindeyiz, sakat cocuklarin da otobüse binmish olabilecegine ihtimal vermemek ayip kacar biras

O yüsden "otobüste en az 10976 ayak bulunmakta" diyelim, herkes mutlu olsun!

yine itiraz kabul etmiom, en en en dogru yanit benimkisi!!! ...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Kumsallardaki çakıl taşlarından bile sorular çıkartacağını düşünüyorum...
    sen kumsalli, cakil tashili soru istersin de ben sormas miyim, bilmece arkadashim benim! ...

********* cakil tashi sorusu ***********

mineuy10 ile reku güzel ve ilik ama karanlik mi karanlik bir yaz gecesinde kumsalda oturuyorlar, dalgalarin sesini dinlemenin keyfini cikartiorlar... derken, reku bir cebinden, daha önceden hazirlamish oldugu 10 tane siyah cakil tashi, diger cebinden de 10 tane gri cakil tashi cikartior... avuclarinda bi güzelce birbirine karishtirdiktan sonra mineye dogru uzatior onlari... mine bakio, bakio ama reku'nun kendisine ne uzattigini bi türlü göremio karanlikta...

reku durumu izah edior ve "ayni renkten bir cift bulabilmen icin en az kac tane cakil tashi alman gerekior elimden?" diye soruyor mine'ye... mine de gülerek, "e, be reku! ondan daha kolay ne var!" dior ve bi miktar tash alio... kac tane alio?...

(fazla kolay galiba ama olsun, cakil tashi var icinde =))

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13
    Blog Mesajları
    5

Harikasın Rekursion! enerjin hiç eksilmesin arkadaşımBen biliyordum çakıl taşlarından da soru çıkartabileceğin

Kimse yanıt vermemiş.. Acaba düşündüğüm kadar kolay değilmii..ben aklıma ilk geleni yazayım şimdi eline elimi daldırıp alırsam kaç çift olur birden fazla.
    Sen aynı renkten bir çift istiyorsun...En az 2 alsam biri gri biri siyah olma olsılığı yarı yarıya,4 tane alsamda 1 çiftden fazla olma olasılığı var..
    3 tane almalıyımki 1 çift garanti olsun..yanıt olarak en az 3 taş almalıyız diyorum....

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

En az 2 alsam biri gri biri siyah olma olsılığı yarı yarıya,4 tane alsamda 1 çiftden fazla olma olasılığı var..
    3 tane almalıyımki 1 çift garanti olsun..yanıt olarak en az 3 taş almalıyız diyorum....
    tebrikler!!!... aynen öyle; renk sayisindan bir fazla alman gerekior... örnegin besh ayri renkte tash olsaydi, 5+1=6 tash alman gerekirdi... cünkü en kötü olasiliktan yola cikman gerekior... ve en kötü olasilik, cektigin her tashin farkli renkte olmasidir, ama bu sadece ilk besh tash icin mümkündür; 6. tash icin bashka renk kalmayacagina göre diger tashlarin birinin renginden olucak mecburen ve cifti bulmush olucaksin ...

(...) 4 tane alsamda 1 çiftden fazla olma olasılığı var.. (...)
    bir ciftten fazla olmasi sorun degil de, mümkün oldugu kadar az tash alma sharti zedelenmish olurdu... bunu soruda daha cok belli edebilirmishim hakkaten ama sadece iki renk kullaninca gerek kalmadigi icin aklima gelmemishtir büük ihtimalle ...

asil sen harikasin, mine! ...

Kimse yanıt vermemiş.. Acaba düşündüğüm kadar kolay değilmii..
    sana özel soruldugunu düshünmüsh olabilir herkes ... ya da begenmediler soruyu, ya da cok kolay bulduklari icin "kesin bi bityenigi vardir o soruda" dediler, ya da gercekten zor geldi, kimbilir ... herneyse, bu "ya da" larin sonu gelmes; yanitin icin teshekkür ederim, sadik bilmece arkadashim benim! ...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

***************** yeni soru ****************

irmaklarda yüze yüze iyice ustalashan mineuyon, kafaya olimpiatlari koyuyor ... müracat ettiginde, büyükce bir havuza götürülüor ve iki dakika icinde iki tur yüzebilirse olimpiatlara girebilecegi söylenior... bunu basharabilmesi icin ortalama hizi saatte 10 km olmasi gerekior... fakat ilk turda ortalama sadece saatte 5km bir hiz ile yüzebilior... ikinci turda hangi hiza ulashabilmesi lazim ki iki dakika icinde iki tur yüzebilmish olsun?...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

yukardaki sorunun yaniti shunlardan biridir;

a) en az 2,5 km/h hizla yüzmesi gerekir...
    b) en az 5 km/h hizla yüzmesi gerekir...
    c) en az 10 km/h hizla yüzmesi gerekir...
    d) en az 20 km/h hizla yüzmesi gerekir...
    e) en az 40 km/h hizla yüzmesi gerekir...
    f) basharmasi imkansizdir...

bunu bir ip ucu olarak kabul edin ve hangi yanitin dogru olduguna siz karar verin ama aciklamasiz yanit kabul edilmio, ona göre! ...

************ yeni soru

dört kadin ve erkek arkadashlari hep birlikte sinemaya gidiorlar...
    kadinlarin ismi: hale, jale, lale ve gaye
    erkeklerin ismi: fikri, fikret, ismet ve hikmet

ismet, lale ve fikret'in arasinda oturuyor...
    hikmet jale'nin yaninda oturmuyor...
    gaye, hikmet ve fikri'nin arasinda oturuyor...
    lale ve hale'nin arasinda iki kishi oturuyor...
    fikri hale'nin yaninda oturmuyor
    jale lale'nin saginda oturuyor...

üf, kafam karishti, kim kimin yaninda oturuor? ...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    208
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Şöyle çiziktirince;

hale-fikret-ismet-lale-jale-fikri-gaye-hikmet

çıktı. Ama sanki başka yanıtlar da olabilir gibi geldi. Ben nerede otursam acaba?

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

hale-fikret-ismet-lale-jale-fikri-gaye-hikmet
    dogru yanit, güzel ciziktirmishin - tebrikler!!!

„başka yanıtlar da olabilir gibi geldi“ deince kurt düshürdün icime, cok ciziktirdim ama bashka yanit bulamadim – benim bulamamam, bashka yanitin mümkün oladigi anlamina gelmez tabe … örnegin o verilere göre hepsi ayni sirada degil de bazilari farkli siralarda oturuor olabilmeleri imkansiz mi diye kontrol etmedim acikcasi

eger vaktin varsa sen kontrol eder misin bi zahmet

Ben nerede otursam acaba?
    rengin kara olsaydi sevgililerden birinin arasina gir derdim ama bu durumda lale ve jale'nin arasi güzel bi yer olabilir mesela ...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    208
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion Mesajı Gör
    eger vaktin varsa sen kontrol eder misin bi zahmet

rengin kara olsaydi sevgililerden birinin arasina gir derdim ama bu durumda lale ve jale'nin arasi güzel bi yer olabilir mesela ...
    Valla bunu da işin gücün arasında çiziktirdim... Şimdi kontrol etmem çok zor. Diğer soruya yanıt vermedim. Çünkü hatırladığım kadarıyla daha önce sorulmuş bir sorunun çeşitlemesi bu. Başkaları düşünsün istiyorum.

Lale ve jalenin arası iyiymiş... Hanımı ikna edebilecek miyiz acaba? Ona kalırsam fikret ve ismet daha olası gibi geldi.

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13
    Blog Mesajları
    5

Rekursion, soruyu okuyunca hemen 3 katı, 15 km hız yapması gerekiyor diye yazacaktım da senin ip uçlarını görünce birazcık daha yordum beynimi..

Mine ırmaklarda kendini akıntıya bırakıp yüzüyormuş, bayağıda hız yaptığını düşünüp olimpiyatlara heveslenmiş ama boşuna daha ilk turda iki dakika dolmuşİmkansız başarması imkansızzz

Diyoruuum bakalım doğrumu tabiii...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

olimpiyatlara heveslenmiş ama boşuna daha ilk turda iki dakika dolmuşİmkansız başarması imkansızzz

Diyoruuum bakalım doğrumu tabiii...

elbette ki dogru!!! kocaman tebrikler, mine'cim!...
    ilk turda, iki tur boyunca korumasi gerektigi ortalama hizin tam yarisiyla yüzünce kendisine taninan zamani doldurmush oluo ... ama hic bishi boshuna degildir; ikinci turda suyun keyfini cikartabilir mis gibi - oh!!! ...

not; tash yagmurunua tutulmamak icin formül falan yazmadim ama ikna olmayan varsa bishiler yazariz icabinda =)...

Çünkü hatırladığım kadarıyla daha önce sorulmuş bir sorunun çeşitlemesi bu. Başkaları düşünsün istiyorum.
    amanin! hic farkinda degilim, gözümden mi kacmish, bütün sorulari okudugumu saniodum? ...

Lale ve jalenin arası iyiymiş... Hanımı ikna edebilecek miyiz acaba? Ona kalırsam fikret ve ismet daha olası gibi geldi.
    hmmm, hanimi ikna etmen de yetmeyebilir, ismet ve fikri'nin de birer cift sözü olabilir ... ayrica, hanimlar eshleri icin hersheyin en iyisini en iyi bilenlerdir; (lale ve jale'nin sümükleri akiomush zaten, saclarindan yaglar shipir shipir damliomush, 3 aydir banyo yapmamishlar, pis pis kokuolarmish =)p )...

************** yeni soru **************

adamin biri istanbul'dan italya'ya gitmek üzere arabasiyla yola cikior... tekerlerinin biri patlak olmasina ragmen hic bisheycik olmadan ulashior italya'ya... nasi oluo bu ish? ...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    208
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...

Polis anlarsa yandın. Avrupada cezalar ağır.

Sayfa 59 / 73 İlkİlk ... 94955565758596061626369 ... SonSon