TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    kutup yıldızı
    Misafir Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Burçlarla bende çok ilgiliyim.Genel burç yorumumu yoksa kişiye göremi?Çünkü 12 burcu yorumlarsanız açtığınız başlık 12 dem sonra tıkanırBiliyorsunuz kaldık iş güneş burcumuzla kalmıyor yükselenimiz daha etkili olabiliyor.hadi birde siz yorumlayın bakim Terazi

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.116
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    78

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kutup yıldızı Mesajı Gör
    Burçlarla bende çok ilgiliyim.Genel burç yorumumu yoksa kişiye göremi?Çünkü 12 burcu yorumlarsanız açtığınız başlık 12 dem sonra tıkanırBiliyorsunuz kaldık iş güneş burcumuzla kalmıyor yükselenimiz daha etkili olabiliyor.hadi birde siz yorumlayın bakim Terazi
    Tıkanmaz, başka şeyler ekleyeceğim çünkü o raddeye gelince, moderatörle konuşup kalıcı yapmak lazım bunu. Dediğiniz her şeyle beraber, burç uyumlarını da ekleriz. Terazi erkek mi kadın mı?

Üye
    White Wolf Spirit Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FORUMDAN GİTTİ.
    Alınan Beğeniler
    585
    Verilen Beğeniler
    486

Benim burc haritamda da ay burcum aslan gözüküyor. Belki bazen duygu bağlamında kırıcı olmam bundandır. Bende mesela herseyzamanla çok girişken değilim alışıncada çok iyiyimdir. (: Çekingenlik oluyor sanırım bu (:

Venüs de koc burcunda tersim koç siniri (:

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.116
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    78

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: White Wolf Spirit Mesajı Gör
    Benim burc haritamda da ay burcum aslan gözüküyor. Belki bazen duygu bağlamında kırıcı olmam bundandır. Bende mesela herseyzamanla çok girişken değilim alışıncada çok iyiyimdir. (: Çekingenlik oluyor sanırım bu (:

Venüs de koc burcunda tersim koç siniri (:
    En etkilisi güneş burcu paşa, diğerleri geri plânda kalıyor. Ama aşırı sinir sanmam, istediğin kadar sinirlen, kısa süre sonra geçer. Biz de çok sinir olmaz. Zaten yorum sana da tutuyor.

Üye
    White Wolf Spirit Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FORUMDAN GİTTİ.
    Alınan Beğeniler
    585
    Verilen Beğeniler
    486

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OĞUZATAY Mesajı Gör
    En etkilisi güneş burcu paşa, diğerleri geri plânda kalıyor. Ama aşırı sinir sanmam, istediğin kadar sinirlen, kısa süre sonra geçer. Biz de çok sinir olmaz. Zaten yorum sana da tutuyor.
    Aynen ben başka burcum demiyorum zaten de ötekilerde karakterde etki ediyor. Ben asla kin tutmam sinirlenirim o an kırıcı olurum belki ama sonra gelip geçer çok ciddi bisi değilse(:

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.116
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    78

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: White Wolf Spirit Mesajı Gör
    Aynen ben başka burcum demiyorum zaten de ötekilerde karakterde etki ediyor. Ben asla kin tutmam sinirlenirim o an kırıcı olurum belki ama sonra gelip geçer çok ciddi bisi değilse(:
    Ötekiler belirgin yaştan sonra biraz kendi gösteriyor gibi sanki. Ama sapına kadar balığım ben.

kutup yıldızı
    Misafir Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Tıkanmaz, başka şeyler ekleyeceğim çünkü o raddeye gelince, moderatörle konuşup kalıcı yapmak lazım bunu. Dediğiniz her şeyle beraber, burç uyumlarını da ekleriz. Terazi erkek mi kadın mı?
    Kadın

Üye
    TungaTunga Avatarı

Gerçek Adı
    Alper Tunga
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    79
    Verilen Beğeniler
    150

@TungaTunga Zodyak'ın tartışmasız en iyi en mükemmel erkeği. İnanılmaz derecede zeki ve çok yoğun bir duygu atmosferinin içindedir. Her şeye duygusal tepki gösterir; yaşı kaç olursa olsun, onun ruhu, hep çocuktur ve öyle kalacaktır. Zodyak'ın hayaller yüklü gemisidir Balık erkeği. Ulaşsa da ulaşmasa da kenarda paslansa da o hep hayalleri için yaşar. Son derece merhametli, son derece duygusal, son derece iyi niyetli ve okyanuslar kadar büyük olan iyi yürekli bir kalbe sahiptir o. Hayatın geçiciliğini tüm burçların hepsinden daha iyi bilir ve hayatı pek de ciddiye almaz. Bu yüzden çok şeyleri kaybetse de "ölüm" denen şeyin bilincinde herkesten daha çok olduğu için, yeri ve zamanı gelince ciddi tavır takınır. Hiyerarşiyi kesinlikle sevmez. Analar henüz onun kadar fedakâr ve başkalarını düşünen bir adamı doğurmamıştır. Çok az samimi dostu ve çok az çevresi olsa da tüm kalbiyle bağlandığı dostları için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. 2 eli kanda olsa, kanın içinden çıkarır, yine yapar. O'nun bu iyi niyetliliğini çoğunlukla kullansalar da o bunu önemsemez, o'nun için yardım etmek önemlidir. Cebindeki son kuruş bile olsa, sevdiği insan için her şeyi yapar. Yoğun duygu ve hayallerle yaşayıp, hayalle-gerçeği ayırt edemediği için sürekli hayal dünyasında, çocuksu hâliyle yaşar. Sevgi dolu, iyi niyetli, okyanuslar büyüklüğündeki kalbi oldukça hassastır. Eee! Adam denizlerin imparatoru, mecburen su gibi hassas olacak. Bundan dolayı o'nunla arkadaşlık edebilmek zordur. Çünkü o kendisi fedakârlık yaptığı için, kendisinin çözemeyeceği başına gelen bir durumda illa ki karşıdan da yardım ister. Karşı taraf imkânı olduğu hâlde yardım etmezse, hemen soğur. Sakın unutma; bu adamın sevgisi çok güçlü olduğu gibi en küçük bir değersizlik hissetmede buzdolabı gibi olur, seni sevmeye devam edecek olsa da gönlünü almadığın sürece o Halikarnas Balıkçısı'nın dediği gibi "İyi niyetli insanlar kırıldıkları zaman sevmeyi bırakmazlar, göstermeyi bırakırlar." Sözündeki gibi sana olan sevgisini göstermeyi bırakır, belirli bir süre sonra da senden artık tamamıyla soğur ve boşluğunu bir başkası ile doldurur. Çünkü bu adam; çok sevimli, çok tatlı, çok güler yüzlü, çok sakin, çok esprili birisidir. Çok çabuk dost ve arkadaş olur, insanlara güvenir. Dostluğu çok sağlam olsa da sevgisizliğinin sınırı yoktur. Bu adam yok çok sever; çok samimi olur, ya da hiç sevmez ve ilgilenmez. Bu adamın dostluk ve arkadaşlığında orta yol yoktur, ya hep ya hiç. Ama dediğim gibi çok eğlenceli, çok samimi ve çok esprili. Kendi yanakları hiç oynamıyorken, seni gülmekten kırıp geçirir. O'nu idare etmeyi bilirsen, duygusal döngüsüne zarar vermezsen, o'nun yanında olursan yaşadın; o kadar sağlam bir dostun olmuştur ki son nefesini verirken bile seni asla unutmaz.
    İş konusuna gelince; bedensel ağır işi pek sevmez ve yapmaz. Genelde koşturma olan ve masa başı işleri sever. Sonsuz hayal gücü, çok geniş kapsamlı hafızası ve bilgisi ile iş hayatında sevip/mutlu olduğu bir iş olduğu sürece hep başarılı olur. Bildiği her şeyde aktif olmak/yardımcı olmak ister. Sürekli güzel sözler ve iltifat eder. Moralin bozuk olduğu anda, onun edeceği bir iltifat seni çok mutlu eder. Çünkü o'nun sözleri yalansız/dolansızdır. Tüm samimiyeti ve kalbi ile sever. Zaman zaman sinirlenecek olsalar bile, bu durum, "durgun suya taş atmak," gibidir. Belirli süre sonra hemen sakinleşir.
    Şimdi gelelim en başarılı oldukları alan olan aşka Bu adam çok romantik, sonsuz hayal gücü ve çok da bilgili. "Yürüyen Ansiklopedi" dememiz doğru olur. Bundan dolayı bu adamı sevdiğin anda eğer gerçekten tüm kalbinle seversen, "yaşadın" demektir. Sana sürekli değişik aşk sözler söyleyen, sürekli seninle ilgilenen, dünya ile bir işi kalmayan adama sahip oldun, demektir. O seni hiç kimsenin sevmediği kadar çok sevecek çok ilgilenecektir. O adamdan duyduğun sözleri, ilgiyi, aşkı ve sürprizleri bir başka burcun adamından görme ihtimalin %1 bile değil. Nasıl muhteşem adam değil mi? Elinden gelen tüm imkânları sadece senin mutluluğun için seferber edecek, burçlar kuşağının aşka ve sevdiğine en çok değer veren adamını elde etmek tutmak o kadar da kolay değil. Eyvah! Muhteşem adam gidiyor, "yardım et" çığlıkları atıyorsun değil mi? Haydi sana yardım edeyim. Hayatının en doğru işini yapan kız, beni can kulağı ile dinle. Bu adam çok hassas ve çocuksu. Senin omuzunda gelip ağlayabilir; üzgün olabilir, morali bozuk olabilir. O'na destek ol, yanında ol, sevgini belli et. O senin yanında hissedince, dağlar olsa devirir ve yapar. Unutma; o'nda özgüven eksikliği var ve motivasyona ihtiyacı var Bunu sağlarsan, onu üzmezsen/kırmazsan, kötü davranmazsan, bağırmazsan, sert konuşmazsan, sanki bir çocuğa davranır gibi davranırsan, sevgini belli edersen, hissettirirsen "yaşadın". O aşkı görünce masallarda neymiş dersin ona göre. Eğer sert, otoriter, dominant ve disiplinli bir karaktere bu masum adama hiç yaklaşma; ona kızacak olsan bile ne dersen de o seni üzmemek için boynu bükük duracak ve öyle bir bakacak ki senin yüreğine işleyecek ve tüm her şeyi yaptıktan sonra, senden uzaklaşacaktır. Unutma; o'nu kaybettiğin anda hayatının en büyük hatasını yaparsın, hayatında ne kadar doğrular varsa, o'nunla beraber gider. Kim gelirse gelsin, bir başka Balık erkeği bile gidenin yerini tutmaz. Senden uzaklaşınca sadık kalacağını sanma, dedim zaten değil mi. Bu adamın sevgisi beraber olduğun süre için geçerli. O senden uzaklaşınca biraz üzülür biraz kendisine zarar verir. Sonra başka bir ay ışığının peşine düşer. O onun doğasında olduğu için, sakın çapkın zannetme. Amacı: Servete ve mutluluğa ulaşmak olan bir adam o. Yukarıdaki yazılanları unutma. Bu adamın negatif özellikleri: Çocuksu ruh, aşırı kırılganlık, aşırı duygusallık, çocuksu küsme, dikkatsizlik ve dediğim gibi motivasyon eksikliği. Ben o'na yaşam koçu gibi davranırım, hiç üzmem, kırmam diyorsan buyur Zodyak'ın en iyi adamı senin. Son olarak: O bildiğinden çok daha güçlü, o bildiğinden çok daha zekidir. Ama Neptün bunu o'na söyleyinceye kadar, bunu kendisi de bilmez. O güç ve marifetleri ortaya çıkarmak, senin elinde.
    @OĞUZATAY hocam , beni o kadar iyi anlatmışınız ki , ben dahi kendimi bu kadar iyi anlatamazdım . Okurken zaman zaman tebessüm ederek gözlerim doldu. Çok teşekkür ederim

Üye
    mell Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    15.08-2022
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    8

merhaba, Aslan kadını içinde yorumlarınızı yükselenim akrep

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.116
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    78

Zodyak'ın tartışmasız en çekici kadını. Yüzü ve fiziği güzel olmasa bile o bakışlara dayanacak erkeği analar henüz doğurmadı. Bakışları ile seni kendine mıknatıs gibi çeker. Rüya mı gerçek mi diye düşünürken, ruhuna dokunan sesiyle hayal dünyasından çıkarak, o'na odaklanabilirsin. Bu bayan yalnızlığı hiç sevmez, illa ki çevresinde birileri olacak. Yalnızlık o'nun en zıtlandığı huylardan birisidir. Bir diğer önemli huyu ise bu bayanın çok gerçekçi olmasıdır. O, gerçeklerle var olur ve yaşar. Hayal o'na göre değildir. Nazik, sevecen ve iyimser olsa da zıttına giden birine karşı savaş ilan edecek ve her seferinde insanın aklına çok zor gelen kelimelerle en ağır şekilde karşısındakini ezmeye, üstünlüğünü göstermeye devam edecektir. O'ndan dolayı aranı iyi tut, gazabından yüce Mevlam korusun. Giyim konusunda ise oldukça zevkli ve göz alıcı şeyleri giyer ve lükse düşkünlüğü vardır. Duygusal yapısı bazen karışır ve git gel durumuna gelir. O vakitlerde kendisinden uzak durmakta çok fayda var. Güvenini kazanan ve emin olduğu insanlara kalbindeki tüm dostluğu açar, o da Yay kızı gibidir ha. Sakın iyi niyetini kötüye kullanma, sonra foseptik çukuruna atar seni ha. Muhakkak iyi niyetini ve samimiyetini belli et. O'nu yalnız bırakma ve gelirini yüksek tut. Çünkü bu bayan paraya değer veriyor ve şunu sakın unutma: Dostluk bağları, kendi kuralları çerçevesinde geçerli, ola ki tersine hareket edersen seni hemen siler ve dönüp ardına bakmaz. Rahatlık bu kız da vazgeçilmez, diyelim el ele yürüyorsun; karşıdan bir erkek arkadaşı geliyor: Seni bırakıp, o'na sarılabilir. Zekâsı keskin, çok zor şeyleri başarabilir ve keyfine düşkündür. Bakışları ve tarzı ile çevresine renk katar. O, bir ortama girdiğinde başka yere bakmak pek de mümkün değil; en büyük silahı olan gözleriyle tüm bakışları kendine çeker. Sabırlı karakteri vardır, kolay kolay sinirini belli etmemeye çalışsa da siniri geldiği anda "Tsunami" gibi olur. Aşkı, bulana kadar her zaman arar ve kalbinin kapılarını kapalı tutmaz. Aşkı bulduğunda sevdiğine sadıktır ve sürekli o'nunla zaman geçirmek ve eğlenmek ister. Sevdiklerine ve ailesine karşı cömerttir. Aşk konusunda ise bu kızı tavlamak ayrı bir dert, idare etmek ayrı bir dert. Eyvah! Gözlerine yenildiğim, "gidiyor." Diye çığlık atıyorsun. Dur, sakin ol. Bak, çok paran varsa, o'nu mali yönden rahat ettireceksen, rahatına ve giyimine karışmayacaksan, o'nu kıskanmayacaksan bu iş olur. Sakın unutma; o kız istediği kadar rahat olsun, kalbi ve gönlü senin için çarpıyor. Sadece rahat olmak istiyor, ama duygusal yönden gönlü sen de. Ben kıskancım, dayanamam diyorsan, hiç girişme; ne o gözleri ne de o bakışları unutabilmene imkân yok...
    @TungaTunga Rica ederim kardeşim benim, sen de bendesin. Eyvah aslan kızı, kraliçemiz geldi; @mell Melek Hanım, Türkiye'yi terk ettikten sonra, yorum yapabilir miyim? Şaka bir yana biraz çıkmam gerekiyor, gün içinde inşAllah yapacağım. Şimdilik müsaade.

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.116
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    78

@mell Melek abla bu yorumdan sonra, mezarımı nereye istersen kazarım Zodyak'ın tartışmasız en güçlü, en sinirli, en otoriter bayanı. Ormanların kraliçesi olduğu gibi Zodyak'ında kraliçesi. O'nu ilk gördüğünüzde ilk dikkatinizi çekecek şey saçları olur. Bu burcun bayanları saçları ve saçlarına yaptıkları bakım ile ünlüdür. Yüz hatları her zaman gergin ve ciddi her an karşısındaki insanı pençelemeye hazır durur. O bir ciddiyet abidesi. Bu bayan her şeyini ciddiyet ve resmiyet üzerine kurmuştur. Çabuk sinirlenen yapısı yüzünden, arkadaşlık çok zordur. İkinci kez söylediğinde kraliçeliğine yakışır şekilde kükreyerek söyler ve avına pençesini vurur. Son derece cesur, hiçbir şeyden korkmayan, karizmatik ve anında dikkat çeken tiplerdir. Sürekli ilginin kendi üzerinde olmasını isterler; bu yönden bencillik ve kibir bu bayanda açıkça bellidir, sürekli olarak güzel söz söylenmesini ve pohpohlanmayı isterler. Oldukça enerjik, savaşçı ruhlu, asla yenilmeyi kabullenmeyen ve liderlik etmeyen isteyen tiptir. O'nunla ne yönden olursa olsun birlikte olmak, gerçek aslanla çıplak elle dövüşmek gibidir. O'nun öfkesinden Allah'ım hepimizi korusun, çok âmin. Bu kadın aşırı duygusallık vs. sevmez. Ciddi olmak vazgeçilmezidir. Yapmacıklıktan ve zayıflıktan hoşlanmaz. Karşısındakilerinde kendisi gibi çok güçlü olmasını ister. Ağzı da çok bozuktur, laga lugaya gelemez; kimsenin ettiği lafın altında karşısındaki erkekte olsa, bayan da olsa kalmaz. O, Zodyak'ın gözü pek "Amazon" kadın savaşçısıdır. Sakın ona kafa tutup da mücadele etmeye kalkma, sonra "Hakanlar Çarpışıyor" olur ve o'na o anda zarar verecek olsan bile intikamı korkunç olur. O'na göre iyi geçin. O'nun öfkesi öyle Balık burcunun ki gibi kendiliğinden belli süre sonra geçmez. Baktın ki yeleleri kabardı, hemen saçlarını okşa, o kime kızıyorsa sen de o'na kız. Sakın ola sen "haksızsın" deme, böyle bir şeyi demeye cesaret edeceksen, mezarını Boğaz Köprüsü'ne karşı kaz. Çünkü seni paramparça edeceği için, hiç olmazsa kalıntıların manzara seyretsin Bu kadın istemediği bir durum olursa, şiddete karşı da meyillidir. Dedik "Amazon" gibi savaşçı diye. Eyvah!!! Kadın çok güçlü ben sevdim cesaretini ne olur yardım et Emrah! Çığlıklar kulağıma geliyor. Bak güzel kardeşim, Aslan kızı ile şöyle yürür: O ne derse ikiletmeden yapacaksın, yönetimi o'na bırakacaksın, kesinlikle müdahale etmeyeceksin. Kraliçeye bakar gibi bakacaksın ve bol bol pohpohlayacaksın. Çalışmak isterse sakın karışmayacaksın. Bu şekilde dayanırım diyorsan, buyur; kızların en zorlusu, en güçlüsü senin. Eğer zayıf karakterde, ya da bu şartlara uyum sağlayamaz isen sakın bu kıza yaklaşma, seni öyle bir yakar ki parçanı bulan olursa "şükürler olsun." derler. Ama şunu da unutma; bu kız da biraz duygusallık var, ama kalbinin metrelerce altında kalıyor. O'nu ortaya çıkarabilmek için çok mücadele etmen gerekiyor. Eğer çıkarırsan, bu çok güçlü kızın kanatlarında mutlu olursun.

Üye
    mell Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    15.08-2022
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    8

Teşekkür ederim

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.116
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    78

Rica ederim.

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1.874
    Verilen Beğeniler
    1.352

Ötekiler belirgin yaştan sonra biraz kendi gösteriyor gibi sanki. Ama sapına kadar balığım ben.
    Yorumdan ziyade burçların özellikleri bunlar. Bazılarımız burcundan çok yükselen burcunun özelliklerini taşırız. Ruh hallerinin dalgalanması da sanırım hem burcun hem de yükselen burcun aynı anda etki etmesinden oluyor.
    Erkekler de Akrep, koç, ikizler, yay burcu gördüğünüz yerde kaçın hayatı alt üst etmelerinde üstüne yok.
    Kızlarda ise Başak burcu, burnu hava da, her şeyi beğenmez illa da mantık mantık
    Hele birde oğlaklar var sanırsınız küçük dağları bunlar yaratmış
    Balık erkeklerini bilmem ama, gerçekten kadınları mükemmel,şirin mi şirin..
    Aslanları anlatacak lisan kalmadı

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.116
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    78

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Nurtan Mesajı Gör
    Yorumdan ziyade burçların özellikleri bunlar. Bazılarımız burcundan çok yükselen burcunun özelliklerini taşırız.
    Daha nasıl yorumlamamı bekliyorsunuz? Cidden şaşırdım. Zaten özelliklere göre yorum oluyor. Yükselen çok etkili değil. O size öyle geliyor olabilir, belirgin yaştan sonra az buçuk. Yani, herkes sapına kadar güneş burcu. Siz kendi anlaşma durumunuza göre yorumladınız. Astrolojik olarak tutan da var tutmayanda.

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon