Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bi 92 golfüm var, periyodik muayenesini zamanı geldikçe yaptırırım. altı ay önceki gidişimde böyle bir arabanın bizde kaydı yok dediler...Bürokrasinin gereği arabaya ait ne kadar evrak varsa
    istediler 12 yıl önceki ithal izin belgesi dahil.
    Tecrübeli bir Türk vatandaşı olarak tüm belgeleri saklamıştım..
    Ama trafiğe gidip uğraşmadım,uğraşmayı göze alamadım. Çevirmelere karşı dosyayı torpido gözüne koyup öyle dolaşmaya başladım. Geçen hafta hadi gidip şu işi bitireyim dedim. sabah 9 dan akşam 5 e kadar
    trafik şubesi,muayene istasyonu ve maliyede dolanıp durdum fazla bi halt yiyemedim. Bıktım, usandım, bezdim. Hava sıcaklığı 32derece..! Arabam kayıtlara girmişti ama özürlü arabası olarak gözükmediği için muayenede 1.200 ytl borç çıkardılar,
    Sonunda bir "muameleciye" noterden vekalet verdim. Bir günde hallettiler işimi. Bana 250ytl ye maloldu. offf bu ne yaa dediğimde masraf listesini koydular önüme.
    20 ona 20 buna 20 şuna avanta lavanta dağıtmışlarmış(!)
    Rüşvetin belgesi olamayacağı için onların bu fatura şişirme yöntemine mecburen katlandım. Tamam canım ülkemde bazı işler böyle yürüyor biliyorum. Fakat benim arabam sütten çıkmış ak kaşık misali tertemizdi hiçbir takıntısı yoktu ki rüşvetle halledilsin.

Eee..eee si şu ; arabamı bilgisayar kaydına geçirmeyen,geçirdiği zamanda eksik geçirip beni uğraştıran ve 250ytl masrafa sokan zevatı/zerzevatı kınıyorum. Ayrıca, içeri arabayla girmek yasak olduğu halde özel izinle arabamı kendi otoparklarına yönlendiren,kapı girişindeki uzun arama kuyruğunda ve içerdeki evrak kuyruğunda beni beklemesiz ön
    sıraya çağıran Üsküdar Emniyet Müdürlüğü ve Trafik şubesindeki polislere teşekkür ediyorum.

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

12 yıl önce alınan belge de gerekli olabiliyormuş demekki. Bunu unutmayayım

Size yardımcı olan polis arkadaşları tebrik ediyorum.

Üye
    Sevgi Avatarı

Son Giriş
    15.10-2005
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    Hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Umursamazlik ve ote yandan ne kadar guzel duyarlilik,o polis kardesimizden Allah razi olsun duyarliligindan dolayi.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

burası Türkiye bir yandan sütten çıkan ak kaşıkların bile rüşvet denilen adından korkarak tiksinerek söz ettiğimiz arabulucularlar iş çözümlenebiliyor bir yandanda kişilerin insani vicdani düşüncelerine göre tasarrufta bulundukları incelik nezaket örnekleri yaşıyoruz hayatı iyisiyle kötüsüyle :!: bende teşekkür ederim emniyet müdürlüğüneeeee

Gamze Elibol
    Misafir Üye
    Gamze Elibol Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler .... benden de :wink: