Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    disabled071 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2010
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    HERKESE SELAMLAR. BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİ NE İŞ YAPAR DESEM ÇOĞUNUZUN SÖYLEYECEĞİ; İŞÇİ VE İŞVEREN ARASINDAKİ KÖPRÜDÜR. DER. AMA BİR ÖZÜRLÜ OLARAK KOCAELİ BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜĞÜNE GİDEBİLMENİZ İMKANSIZ. ÖYLE BİR YERE TAŞINDI Kİ SORMAYIN. BİNANIN TAM 6. KATINA. BUNDA NE VAR DEMEYİN LÜTFEN. ÇÜNKÜ BİNANIN ASANSÖRÜ YOK... EVET ŞAŞIRMAYIN. ASANSÖRÜ YOK. BURADAN YETKİLİLERE SESLENİYORUM. BİZ ÖZÜRLÜLER ÇOK ENGELLER AŞTIK. BUNUDA AŞARIZ. AMA SİZLER ÖNCE BEYNİNİZDEKİ ENGELİ AŞMAYA ÇALIŞIN. HEPİNİZİ KINIYORUM.........

Üye
    angel Avatarı

Son Giriş
    17.11-2006
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç şaşırmadım düşünmekten uzak insanların sorumsuz davranışları!
    her zaman yaşanan malesef sıradanlaşmış bi olay :twisted:

Üye
    Sevgi Avatarı

Son Giriş
    15.10-2005
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    Hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bunlari okudukca tuylerim diken diken oluyor bu ne yaa?Bakin benim anladigim kadari ile Turkiyede bastakilerde engelli kavramini bilen yok eger bilseler yaptiklari isleri onlari goz onunde tutarak yaparlar. :evil: :evil: :evil: :evil:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yahu biz çok komik bir milletiz
    Şimi oradaki yetkililere müracaat etsek ve şikayetimizi bildirip, çözüm talep etsek, bize derler ki: "asansör vs. çok pahalı. O yüzden talebinizi haklı bulsak da (burası en büyük yalan tabii!), maalesef yapacak hiç bir şey yok.
    İyi de, kim dedi size engelli bir binaya taşının! En başta herkesi (tabii sakatları da) düşünüp, herkese uygun mimarisi olan bir bir binaya taşınsanız olmaz mıyıd! O zaman sıfır masrafla, herkese hizmet götürmüş olmaz mıydınız?
    Oooooooof of!
    Biraz akıl. Çok az!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kursat Avatarı

Son Giriş
    30.08-2006
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

disabled071, sanırım yetkililere durumu açıklamamışsın ve sadece yetkililere buradan seslenerek kınamışsın, oturan boğa'da yetkililere söylesek bile mazeretleri belli diye söz etmiş, peki böylemi mücadele edilmeli?
    bence siz bir yetkililerle görüşün, olumlu bir sonuç alınmadığı taktirde valiliğe yine olmazsa TBMM insan hakları komisyonuna durumu bildirin, göreceksinizki biraz zaman alsada olumlu bir sonuca ulaşacaksınız.
    silsile'yi takip edin, birçok bürokrat ve siyasi bizlerin durumunu bilemez ve bilmiyorda zaten, o halde onlara bizler kendimizi anlatmalı ve mücadelemizi buradan kınamakla değil hukuki yollarla vermeliyiz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Kürşat arkadaşımıza elbette katılıyorum.
    Ben tepkinizi dile getirmeyin demedim zaten. Bilakis, elbette sessiz kalmayın. Deemeye çalıştığım, yetkililerin arkasına sığındıkları gerekçelerin, aslında ne kadar yersiz olduğuydu.
    Tabii ki şikayetimizi bildirmeliyiz. 1-3-5-10 derken, bir dahaki bina seçimlerinde, bu şikayetler birilerinin kafasında şimşey gibi çakacak ve herkese uygun mekan tercihi yapılacak.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yasal olarak yapılması gereken birşeyin yapılması için niçin hep biz uğraşıyoruz. Tamam, tabiki de uğraşacağız; ancak bunlar baştan düşünülüp yapılsa dahi iyi değil mi?

Sadece Kocaeli Bölge Çalışma Müdürlüğünü değil kamu binalarını, kaldırımları engelliye uygun tasarlamayanları da KINIYORUM :!:

Üye
    disabled071 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2010
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gereken yerlere elbette anlattım. ama değişen birşey yok.

Üye
    aysu Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    09:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BÜTÜN KAMU BİNALARINI KINIYORUM ÖZELLİKLEDE KOCAELİ BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜĞÜNÜ....
    HANİ YENİ YASA İLE BİLİKTE MİMARİ DÜZENLEMELER GELECEKTİ HERŞEY BEYAZ SAYFALARDA KALACAK GALİBA... :!:

Gamze Elibol
    Misafir Üye
    Gamze Elibol Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    o zman biz engelliler değilde kınayanlar olmuşuz
    Herşeyi kınamasak daha güzel bı toplum olmazmıyız

Bi araştırma yapacam bi gün
    Mesela soru şu olacak insanlara 500 kişiye diyelim "Engelliler denince aklınıza ne geliyor"
    inanın bu bölümü okusalar cevap belli"kınayan toplum"çok komik ya :lol:

Tabi şimdi bide işin diğer boyutu var
    şu binaların sorunu
    en iyi fikirlerden biride bizlerden mimarlar çıkana kadar beklemek
    nede olsa kınarkende beklemiyormuyuz :wink:

Pozitif gamze