Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    kain
    Misafir Üye
    kain Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sigartör diye bir ilaç var bizim komşu çok deli sigara hastasıydı kullandı ve sigara artık içmiyor. birde bu içmemek beyinle alakalı birşey.

Üye
    biribir Avatarı

Son Giriş
    29.04-2011
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sigarayı bırakalı 3 seneyi geçti artık saymıyorum bile ne zamandır bıraktığımı
    içerken derdimki herkez bırakır ben bırakamam bu illeti ,kendimi sigara içmeyen biri olarak düşünemiyordum bile
    bırakma düşüncesi bile beni deliye çeviriyordu.sigara içmeden yaşamak imkansız birşeydi.
    bilgisayarın başına geçince sigara içmemek bu olamıyacak birşey gibiydi, hadi onu geçtim çayla,kahveyle hadi onuda geçtim
    kahvaltının veya yemek arkası ...ister fakir ol ister fukara her yemek............... vardır ya şöyle düşünürdüm;hadi üç_beş ,hadi bilemedin bir ay ;_ya ömürboyu sigara içmeden hiç olurmu ya derdim.OLURMUŞ.
    bütün samimiyetimle söylüyorum inanın sigara bırakılması hiç de zor birşey değilmiş.inanın prosedür şu ilk 1_2 hafta vurur beyninize ilk bir ay falan o psikoloji altında durmadan tekrar başlama düşüncesiyle boğuşursunuz o dönemide atlattınızmı 1_2 ay daha biraz sinirlilik yaşarsınız oda üstesinden gelinemeyecek gibi değil sonra bir bakarsınız ki sigarayı bırakmışsınız. hatta bir süre sonra insan da sigara diye bir ihtiyacın da olmadığını aslında böyle bir bir ihtiyacı da kendi kendinize ürettiğinizi anlarsınız gerçektende sigara diye bir ihtiyaç yoktur ama biz böyle bir ihtiyaca bağımlı olduğumuzu kendimize inandırıp sağlığımızı yok etmek için kendimizi kandırdığımızı anlarsınız.
    arkadaşlar yaşım 41 bir 3 sene öncesine kadar kendimi bildim bileli sigara içerdim 3 senedir bıraktım ömürboyu da içmeyeceğim
    size tek tavsiyem hani bir geyik vardır;!ya istersen bırakırsın... bu geyik doğruymuş ya.
    ama bence sigarayı bırakacağına inanırsan bırakırsın hepsi bu..
    VE İNANIN BIRAKIRSINIZ....

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

biribir şu ilk satırlarında bahsettiğin şeyler demek ki tüm tiryakilerin aklından geçermiş.. Sigarayı bırakma düşüncesi kadar berbat bir şey yok.. Sana da ne mutlu tebrik ediyorum ve gerçekten iradesi güçlü insanlara imreniyorum.. Aslında ben de inatçıyımdır aklıma koyduğumu yaparım amaaa mesele sigara olunca olmuyor işte bir türlü...

Diyorum ki; Bir gün nefes alacağımız yeri şaşıracak olursak şayet o zaman bırakırız herhalde ee can tatlı.. Amaaa ben oksijen tüpüyle fısfıslarla yaşıyor olmasına rağmen bu zıkkımı içenlere de tanık oldum.. Gene diyorum kim ilk olarak içtiyse sigarayı Allah onu bildiği gibi yapsın..

Çok vuruyorum kafama nereden alıştım diye.. İnşallah bırakabilirim ben de bir gün olur da...

Üye
    yetim25 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet yetimoğlu
    Son Giriş
    08.11-2010
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sigara ile alakalı yapılan hayret verici bir haber gerçekten de bizleri kandırıyorlarmış sıgara bıraktırıyor olayıda tamamen düzmece..

www.bitkiselkansertedavileri.com

burada okumuştum megerse yalan mış sigara bıraktırıyor felan boşuna almayın bence

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

16 yıl boyunca günde 1.5 paket sigara içtim.. ve hiç aralık vermeden içtim içtim içtim.. Ve bir gün yeter dedim..

Bıraktım..

1.5 senedir bir tane bile içmedim..

Sigarayı bırakmaktan korkuyordum.. İçmeden yaşamak korkutucuydu.. Bir yanım eksik kalacak sanıyordum, fakat hiçte öyle birşey değilmiş.. İlk 1-2 hafta zorluk çektim, sonrası akıp gitti.. Şuan sigaradan ve kokusundan nefret ediyorum.. İyi ki bırakmışım..

Son olarak, hiç bir ilaca para vermeyin hepsi dolandırıcı.. Kuzenim 180 TL verip bir ilaç aldı, saçma sapan bir ilaç hiç birşeye yaramadı. En iyi ilaç, kafada sigarayı bitirmek..

Dumansız günler..

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende zyban isimli ilacı kullandım antidepresan özellikli 2.5 ay içmedim tekrar başladım

Üye
    w1ck3dz Avatarı

Gerçek Adı
    mert can
    Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tütüneson ürünü gerçekten işe yarayan bir ürün ama aldığınız siteye dikkat etmeniz gerekiyor. Tütüneson Sigara Bıraktırıcı Kapsül | Tütüne Son Kapsül gibi siteler orjinal satıyor

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Dünyada en fazla araştırma yapılan konulardan biri de bağımlılık yapıcı maddelerden kurtulma yöntemleridir.

Ne yazık ki bu sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Çünkü zannedilenin aksine nikotin bağımlılığından daha fazla psikolojik bağımlılık söz konusudur ve psikolojik bağımlılıkları kırmak fizyolojik bağımlılığı kırmaktan daha zordur.

Otun, çöpün ve bunlardan yapılan iksir, şurup, kapsül vs. gibi şeylerin tümü KANDIRMACADIR! Paranızı boşa harcamayın!

Dünyada sigarayı bırakmada işe yaradığı deneysel olarak gösterilmiş sadece 2 ilaç mevcuttur. Bir tanesi Zyban'dır. Ektisi tesadüfen farkedilmiştir. Esasen anti depresan olan bu ilacı kullananların daha kolay sigarayı bıraktığı farkedilince tedavi amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.

Normal olarak sigarayı bırakma oranı %7-8 civarında ike zyban ile bu oran %20'lere kadar çıkmaktadır.

Daha yeni ve çok daha etkili olduğu düşünülen ilaç ise CHANTIX'dir. Amerikada FDA onayı almıştır. Sigarayı bıraktırma oranı %40-45 civarındadır ve bu çok etkili bir rakamdır. Etki mekanizması beyinde nikotin reseptörlerini engelleyerek ortaya çıkar. Oldukça pahalı bir ilaç olsa da sigara içmekten ucuzdur.

Hangi yöntem veya ilaç denenirse denensin, doktor desteği ve kontrolünde olmakta fayda vardır. Size hem psikolik desteği, hem de sağlık açısından olabilecek olumsuzlukları tespit ve önleme yararı olur.

Üye
    karaçiçek Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

reklamlara inanmama konusunda sana katılıyorum ama tütüne son sadece sigarayı bırakmaya yardımcı oluyor, sigarayı bıraktırmıyorki. Sen karar vereceksin bırakacam diye içmeyeceksin.

Üye
    kaniirfan Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    08:54
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bıktım işe yaramıyor
    arkadaşlar bende bıktım ı kullandım hiç bir işe yaramıyor
    saglık bakanlıgı 171 i aradım bana onların dediği hastaneye gitmem soylendı.o hastanede 3 adet ılac var onlardan bırını verıyorlar.o ılaclar bunlardan bın kere daha etkılı olacaktır..
    Bılgınıze..

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, bitkisel ürünleri ya da buna benzer ürünleri sakıl kullanmayın. Görevini yerine getirse dahi sakın kullanmayın. Çünkü Böbrek yetmezliğine yol açmaktadır. Bitkisel ürünler. Ayrıca yüce Allah bizlere o kadar güzel bir özellik vermiş ki sonsuz teşekkürler. Vücudun ihtiyacı olan besinleri canımızın istemesiyle yeteri kadar almaktayız. Eğer bu tür ürünleri kullanırsak bitkilerde dahil. çeşitli hastalıklara zemin hazırlarız. Böbrek hastalığı konusunda deneyimli olduğum için yazyorum. Vücuttaki idrarı nihayetinde böbrekle atıyoruz. Böbreklere ne gönderdiğimizin farkında olursak sağlığımızın korunması için çok iyi olacaktır.

Umarım hepiniz sigarayı bırakırsınız...

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

25 senedir bu zıkkımı içiyoruyom. yok öyle bırakamıyorum demek. bırakamıyorum değil,bırakmıyorum hepsi bu çünkü seviyoruz.ama hiç bilmem günde 1 paket içtiğimi.bir süredirde iyice azalttım günde bir kaç tane içiyorum çok yakındada bırakıcam.iç iç nereye kadar sağlığımız bizden gidincemi bırakıcaz.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Valla öyle azalttım günde üç beş taneye indirdim demekle bırakılmıyor ofis içerisinde karar aldık bırakacaz diye bir tek ihaleden sorumlu arkadaşımız tek celsede boşadı bende sizin gibi günde bir iki taneye kadar düşürmeme rağmen hala bırakamadım herşey beyinde irade meselesi yok bitkiler yok ilaçlar felan hepsi hikaye bırakan insan bırakıyor sıra bizde inşallah....

Üye
    uday Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir arkadaşım tütüneson aldı kullandı
    sonuca dair değerlendirmesi aynen şöyle oldu
    eskiden sigarayı sadece içiyordum
    şimdi yiyesim geliyor

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    uday;

HAhahaha süperdi ))

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon