Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugün güç bela yine vatandaşlık görevimi yerine getirmek adına annemle evden çıktım.hava hafiften yağmurlu olmasına ragmen bunaltan bir sıcaklık vardı.ve yaklaşık olarak 800 metre yürüdüm.(burada yürüyüş bir yandanda benim için faydalı oldu)neyse yine aynı genel seçimlerde oy kullandığım okul ufukta görünen...içimde bir umut ve ümitle inşallah bu sefer bizler için iyilik düşünmüşlerdir dedim...ama nerede?sayısı biraz daha çoğaltılan merdivenler.ve saygısı olmayan sağlam insanlar.zor bela bir yandan anneme tutunarak bir yandanda merdiven korkuluklarına tutunarak çıkmaya çalışıyorumama malum sağlam insanlar benim tutunarak çıkmaya çalıştığım yerden iniyorlar.benim yol vermemi bekler gibi bana ve anneme bakıyorlar...kısaca yine asabi oldum...

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

miiletçe meraklı görgüsüz cahiliz malesef

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bize de oy kullanmada sıkıntı yarattılar..okulun kapısına kadar araba ile gittik.babam çocuğum ağır engelli dedi,arabadan inmesi zor dedi,,görevliler birşey yapamayız diyince,televiizyon çağırırım diye tehdit ettik,en sonunda yola geldi görevliler

ama yine de şikayetimi bildirecem üst makamlara

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Okulun içinde olması şart mı yahu bu sandıkların? Hemen girişine bir sandık koysunlar engelliler için ne var yani bunda...Hatta okul bahçeleri bile musait bence sandık kurulabilmesi için.. Alabildiğine geniş bir alana sahip bir çok okul.. Ya da spor salonlarında bile olabilir stadyumlarda olabilir düz ayak mekan seçenekleri değerlendirilebilir.. İllaaki okulllarda mı olması gerekiyor yani anlamıyorum.. Hem engelli olan insana eziyet hem devlete zarar oy kaybı.. Bir mahallenin muhtarı bilmez mi kaç kişi var engelli onlar için ayrı bir sandık kurulması mümkünatı olmayan bir şey mi? külfet mi yani? Deli olmamak içten değil!

Üye
    mustafa-ak Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.08-2011
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vallaa guc bela iceriye akrablarim tarfindan alindim gorevliler lere kacga etım eziyet eziyet eziyet baska bise deil

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben oy kullanmadım daha doğrusu KULLANAMADIM çünkü ne hikmetse seçmen listesinde adım yoktu!Adres değişikliği yok, herhangi bir şey yok ama seçmen listesinde adım yok gözüküyor!Komedi gibi bir şey, aslında SKANDAL demek lazım.Eminim bir çok kişi aynı durumla karşılaşmıştır.

Üye
    honor Avatarı

Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YSK'nın web sitesinden şöyle bir bilgi var, daha fazlasını da yine ordan öğrenebilirsin sanırım bu yardımcı olabilir: "MADDE 10- 298 sayılı Kanun’un 74. maddesi uyarınca, özürlü seçmenlerin oylarını rahatlıkla kullanabilmeleri için sandık ataması yapılırken göz önünde bulundurulmak üzere, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığından alınan bilgiler, Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce SEC_003 ekranı kullanılmak suretiyle seçmen kütüğüne işlenmiş ve muhtarlık bölgesi askı listelerinde (Ö) harfi ile gösterilmiştir.
    Ancak, askı dönemi içinde özürlü seçmenlerin ilçe seçim kurulu başkanlığına yazılı olarak resmi belge ile başvurması durumunda, ilçe seçim kurulu başkanlığınca SEC_003 ekranı kullanılarak, özürlü seçmenlerin oylarını rahatlıkla kullanabilmeleri için sandık ataması yapılırken göz önünde bulundurulmak üzere “Özürlü” kutusu işaretlenir."

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Seçim öncesi muhtara durumu anlatıp izlenecek yol öğrenilebilir...

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Sayım suyum yaparken, olur olmaz her türlü iletişimlerde bizlerin engelli olduğunuişliyorlar. Baksana kardeşim engelli ise o sandık uygunmu? 3. kata nasıl çıkacak o kişi?
    Engelli ibaresi olanları zemindeki sandığa topla. Çokmu zor sanki...
    Canları iş yapmak istesin, çözüm var. Ama iş yapmak isteyen adam nerde...

Üye
    hatic09_1984 Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    aydın/incirliova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım bu sorun biraz buyuk sehirlerlede alakalı ben aydında yasıyorum ve oy kullandıgım okulda sadece 6-7 basamak vardı buna rağmen babam görevliye durumu izah etti ve görevli hiç sorun cıkarmadan oyumu kullanmam için benim yanıma geldi ve hiç bir sorun yaşanmadan oyumu kullanıp evime dondum

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim adıma eşim kullandı hemde hiç bir sorun olmadı çok da anlayışlılardı.teşekkürler.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Oy istemeye gelince istiyorlar ama iş engelli sandığa nasıl gidecek ona geldimi kimse yok piyasa da.. Göstermelik yapılmış olduğu belli rampasının olduğu 10-12 basamaklı İzzet Latif Aras ilköğretim okulunun, 10-12 basamak yüksekteki güya giriş katına konulan sandıkta oyumu kullandım daha doğrusu kullanamadım benim yerime annem kullandı..rampa varmıydı evet vardı ama o rampayı oraya yapan şerefsizi bulup çık lan şurdan sen çıkabilirsen bende çıkacağım demek için aşırı bi istek uyandı içimde ..( yardım etmek isteyen bi vatandaş rampanın başına geldi ve sadece hiç bişey yapmadan durdu rampada ve kımıldamadığı halde aşağıya kadar kayarak indi..)

gelde şunlara oy at..

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de seçim sandığımın olduğu binaya tekerlekli saldayemle gittim oy kullanacağım sandık 2. katta idi refakatçım sandık kurulu başkanına durumumu bildirdi biz aşağıya inemeyiz birilerine rica edin yardımcı olsun yani kargatulumba çıkmam istendi veya oy kullanmasın dendi bu arada yaşlı ve yürüme zorluğu çeken bir bayanda geldi onada aynı cevap verilince bizde basın mensuplarını çağrdık durumumuzu izah etik ve oyumuzu kullanmadan geldik.
    biz engellileri düşünmeden yapılan seçim organizasyonlarını kınıyorum bizleri rencide etmeye kimsenin hakkı yok. uygulamayı kınıyorum....
    konu hakkında dilekçe düzenledim yarın seçim kuruluna vereceğim...

Üye
    Miyan_ser Avatarı

Gerçek Adı
    Fikriye
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İki yıldır yazdığım yazıların çok şükür işe yaramış olduğunu bugün gördüm çünkü ilk defa zorlanmadan güzel bir şekilde ve güzel bir ilgi karşılığında oy kullandım Engelliyi de insan yerine koymaya başlamış olduklarını görmek tüm engelli kardeşlerim adına çok mutlu etti İnşallah daha da iyisi olur
    Gelecek seçime okul dışına yani hemen girişte engelli ve yaşlılar için kabin hazırlanabilir olasılığının yüksek olduğunu da duymak ayrı bir güzellikti. İlk defa söylenmeden tşkr ederek çıktım

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hmm o zaman biz uzayda oy kullandık...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon