Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yeter artık bu rapor yönetmeliği kurunun yanında yaşı da yakıyor, yeni bir düzenleme getirilsin,
    çalışmalar ne durumda en azından bilgi verilebilir, 8.5 milyon insan görmezden gelinemez...

Üye
    reyhan gazel Avatarı

Gerçek Adı
    Reyhan
    Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaptığımız işlerle ilgili bilgi isteyenlere özet olarak yazıyorum;

- Öncelikle kurum başkanımız yaklaşık 3 ay önce değişti. Özürlülerimiz için gözü kara ve oldukça çalışkan bir arkadaşımız - engelli dostu- kurum başkanı oldu. Yeni kurum başkanımız Sayın Bekir Köksal İstanbulda yaşayanlar için tanıdık bir isim. İSÖM (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürü) Müdürüyken bize atandı. Kişisel olarak anlaşıp anlaşamamamın ötesinde özürlülerimiz için başarılı işler yapacağından şüphem yok. Daha önceki Kurum Başkanımız Abdullah Bey için de söylemiştim Bekir Bey için de söylüyorum. Lütfen Kurum Başkanlarımızı yıpratmayalım. Sürece bırakıp yaşamımıza katacakları olumlu değişiklikler için fırsat tanıyalım lütfen. Bunu özürlülüğü yıllardır hücresine kadar yaşayan bir anne olarak sizlerden istirham ediyorum.

- Sağlık Kurulu raporlarıyla ilgili süreç konusunda sizlere buradan ayrıntılı bilgi yazamam. Çünkü kurumun temsil görevi bende değil. Ancak bilmelisiniz ki sürecin gecikmesi bizim kurumla değil, aksine kurumumuzun yoğun çabası sonucunda asıl bizleri uğraştıran EK 4 sayılı cetvelin tekrar düzenlenmesi için Sağlık Bakanlığının tekrar devreye girmesi ile ilgilidir. Onlarca doktor cetveli yeniden düzenlediler. Bu süreç bizim kontrolümüz dışında biraz uzadı. Ama Ek 4 sayılı cetvel yeniden düzenlendi. Ne zaman kamu oyuyla paylaşılacağı Sağlık Bakanlığı ile ilgili.

- Bir çok yeni proje çalışması yaptık. Doğrudan özürlülerimiz için yararlı sistem çalışmamız var. Kısa bir zaman sonra tümünü Kurum Başkanımız sizlerle paylaşacaktır eminim.

- Engelsiz Türkiye Projesi yeniden başlıyor. Türkiyeyi uzmanlarımızla adım adım gezmeye devam ediyoruz. Gittimiz illerde özürlülerimiz için veri tabanı ve ulaşılabilirlik çalışmaları yapılacak. Haklarımız konusunda bilgi verilecek. Tabii her özürlü vatandaşımız bu siteyi kullanan arkadaşlar kadar şanslı değil. Bilgisayarı yaşamında görmemiş ya da bilgisayarı kullanamayacak durumda olan örn. zihinsel özürlü kardeşlerimiz için biz onlara gideceğiz. Halen kaynaştırmayı bilmeyen çok vatandaşımız olduğunu üzülerek görüyorum.

- Bu yıl ulaşılabilirlik açısından eylem yılı ilan edildi. Bu konuda yoğun çabalarımız var.

- Önemli bir kampanyanın adımlarını atıyoruz.

- İstihdamla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Ancak unutmayın ki bizler uygulamaların içinde değiliz. Adımız Özürlüler İdaresi olabilir ancak sadece tüm işlerin kurumlarda koordinesini yapmak bizim asıl görevimiz. Sayımız 100 kişi bile değil. Yani kurumların yapmadığı işlerden bizleri lütfen sorumlu tutmayın. En azından doğrudan beni sorumlu tutmayın. Keşke elimde sihirli değnek olsa... Ama öğlen tatili yapmadan çalıştığımdan kimsenin şüphesi olmasın. Gücüm oranında çözebileceğimi de...
    Ayrıca beni Türkiyenin her yerinden arayan tüm arkadaşlarımla vaktim oranında mutlaka görüşüyorum. Arayanlar biliyordur eminim. Yapabileceğim tüm şeyleri yaptığımı da...

Lütfen kisisel olarak fikirlerinizi, düşüncelerinizi, belki isyanlarınızı, kızgınlıklarınızı, iyi düşüncelerinizi... bana doğrudan iletin. Ya da kuruma uğrayın. Yapabileceğim her şey için mutlaka yanınızda olurum. Bundan eminim olunuz lütfen

Sevgiyle kalın

rgazel@ozida.gov.tr

Tel: 0312 229 86 62

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu açıklamalarınızdan dolayı minnettarız size karşı eminimki sitedeki kimsenin garezi olamaz iyi niyetinizi bilmekteyiz sadece uzun zaman siteye uğramadığınız için acaba denilsede bu tutum ve yorumunuz yeterli bir açıklama oldu elbette Reyhan hanım
    şu konuyu ben ve eminimki tüm arkadaşlarım merak etmekte kamuda açık bulunan 38 kadro bu yıl sonuna kadar dolacakmı doğrudan olmasada dolaylı bilginiz varsa bizimle paylaşmanızı rica ederim şuan belkide en önemli konu bu saygılar

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Reyhan Hanımı tanımayanlar burada aleyhinde atıp tutuyorlar.Özürlülerle ilgili yapılmayan herşeyden Reyhan Hanımı sorumlu tutmaya çalışıyorlar.Sanki bütün yetki Reyhan Hanım da da yapmıyor.Benim bir sorunum oldu Çorum dan kalktım Ankara ya yanına gittim.Randeum falan da yoktu.Hayatımda hiç görmedim.Sadece bu siteden duyuyorum ismini.Neyse Başbakanlık Özürlüler Idaresi Başkanlığına gittim.Oradaki görevliye kendisiyle görüşeceğimi söyledim.Reyhan Hanıma bildirdiler.Misafirleri olmasına rağmen benimle görüşmeyi kabul etti.5-10 dakika bekledikten sonra misafirleri çıktı beni çağırdı.Makamında bizzat görüştük.Sorunumu dinledi.O kadar iş yoğunluğunun arasında bana zaman ayırması beni dinlemesi bile yeterli.Özürlüler Idaresi Başkanı Bekir Köksal bey de Çorum lu.Pırıl pırıl,çok çalışkan dürüst,adam gibi adam biri olduğu Çorum da herkes tarafından söyleniyor.Inşallah bizler için faydalı işlere imza atarlar.

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

açkurt ne çabuk unuttunuz işsizim memurluk sinavi açılsın dediğiniz günleri ? pohpohlama yapacağiniza var olan haklarimizi talep etseniz ne kadar iyi olur ... bir ton sorunlari var arkadaşlarimizin hangileri çözülmüş ? yapılıyor çalışılıyor demekle olmuyor önemli olan icraatlar değilmidir ? nerde bu açık olan kadro ististamı ? yok! nerde rapor yönetmeliği yok ! nerde maliyenin var olan haklarin gasp etmesine karşi düzenleme yok ! bu nasil çalışmadir ki senelerdir bir arpa boyu yol alinamamiştir ?

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: össur Mesajı Gör
    Öncelik okuma yazma.... Hangi çağda yaşıyoruz??????????????????? Bu lafı bir eğitimci nasıl söyler?
    Diğer söylemlerinizde haklı olabilirsiniz ama Reyhan hanım, 'okuma-yazma' derken;genel engellilerin okuma-yazma-eğitiminden bahsetmiyor,kendi engelli çocuğunun eğitiminden bahsediyor ve de bu yüzden siteye vakit ayıramadığını yazmış..Lütfen iyi okuyup, anladıktan sonra yorum yapalım...

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben de sizin gibi benzer sorunlar yaşıyorum.Ben de işsizim.Ayrıca 2001 den beri işsiz olmama rağmen 2022 maaşım yersiz ödeme iddiasıyla borç 7.236 lira borç tahakkuk ettirildi.Dava açtım mahkeme devam ediyor.Özürlüler Idaresi Başkanlığının yetkileri kısıtlı.Birşeyler yapmaya çalışıyorlar ama yetkileri kısıtlı olduğundan maalesef yetersiz kalıyorlar.Anlamadığım engelli sorunlarıyla ilgili bütün çözümleri ÖZIDA dan beklemeniz.Sorunlarınızı dile getirin tabi ki.Ama sadece ÖZIDA yı hedef almakta doğru değil.Başbakanlık ve diğer kurumlara da sorunlarımızla ilgili bol bol email ve faks yollayalım.

Üye
    reyhan gazel Avatarı

Gerçek Adı
    Reyhan
    Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlarım,

bir konuya açıklık getirmem gerekiyor sanırım. ÖZİDA ile ilgili geçmişte yapılmayan, yapılamayan hiç bir şeyi üzerime almadığımı sanırım anlamışsınızdır. yaklaşık 2 yıldır o kurumdayım. Daha ne kadar ÖZİDA da çalışacağımı sadece Allah bilir. Ama son nefesime kadar özürlülüğün bizzat içindeyim. Kurumda olsam da olmasam da. Farketmez.

Oğlum Aral daha 11 yaşında. Henüz okumaya geçemedi. 2,5 yaşından beri düzenli olarak özel eğitim alan bir özürlü çocuğun henüz "a" harfini bile tam bilememesi ne ile açıklanır bilmiyorum. Ama bu sadece oğlumun değil eğitim durumlarımızın genel sıkıntısı. Bu nedenle bizzat oğlumun özel eğitimi üzerime aldım. Eşimle özel eğitimci gibi oğlumuza harf öğretmeye çalışıyoruz. Böylece ileride en azından otobüse binerken daha kolay binsin diye. yani bu tamamen sadece sizlerin anlayacağı basit bir sorunum. Ama bunu bile eleştiri konusu yapmanızın gerekçesini öncelikle bu siteye giren kişilerin genel yaşamsal olgunluğunu bilen bir kişi olarak anlamam zor.

beklerdim ki bana bu zorlu anne sürecinde destek olasınız. Belki hiç aklıma gelmeyen bir yöntem öneresiniz. Neyse... Bu benimle ilgili bir şey. Kurumu, sizleri elbette ki ilgilendirmez. Akşamlarımı oğluma ayırmamı lütfen çok görmeyin.

İstihdamla ilgili süreç sadece bizim kurumun kontrolünde değil. Ama biliniz ki hukuk müşavirimiz ve ilgili tüm birimlerimiz bizler için gerçekten canını dişine taktı çalışıyor. Ama yetkimiz oranında işin içinde olabiliyoruz.

Bunları daha iyi anlayabilmeniz için lütfen kurumumuzun kuruluş gerekçelerini iyi okuyun derim. Biz sadece danışman nitelikte bir kurumuz. Danışılmasa bile oldukça yoğun olarak işin içindeyiz. Ama kimsenin üzerinde, kimsenin amiri konumunda değiliz.

yine de özürlülükle ilgili tüm olumsuz süreçleri bana yüklemek isterseniz, eğer içinizi daha rahatlatacaksa ben alışkınım buna zaten.

Ama ben kime söyleneyim?

Bu sitede en azından beni anlayanları görmek isterdim. Neyse unutmayın ki bizleri sadece biz düşünüyoruz. bir de bir avuç engelli dostu. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

sevgiyle kalın

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Reyhan hanım çalışmalarınızdan şüphemiz yoktur sorunları en iyi sizler bilirsiniz ama bir gerçek varki
    sorunlar özürlülerin piskolojilerini bozmuş durumda devlet yetkilileri bunu görmesden geliyor ve bir an evvel sorunları gidermek zorunda engellilere engel neden koyuldu bence suçlu ilan edilmeli sorumluılar cezalandırılmalı
    faruk çelik baş sorumlusudur

özürlüler daire başkanlığı genişlemeli
    her ilde bir danışma merkezi kurulmalı ve bire bir görüşmelerle özürlü kardeşlerimize yardımcı olmamlılar çünkü özürlülere bakacak başka kurum yok
    Reyhan hanım Bursa dan Ankara ya gelmiştim sorunumu halletiniz tşk ederim tekrardan
    başarılarınızın devamını dilerim iyi çalışmalar

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Öncelikle şunu belirtmeden geçemiyeceğim Reyhan hanımın şahsına kişisel olarak herzaman saygım sonsuz,şahsi niyazım kurum nezdindedir ve gözüken oki tartıştığımız konuda insiyatif siyasi iradenin elinde çalışmalar yapılmış hazırlıklar bitmiş ne için beklendiği belli değil
    Ama maalesef ülkemizde her konuda olduğu gibi bu konudada yapılacak düzenleme ki varsa tabi insanlara kustura kustura yapılıyor bin dereden su getiriliyor normal olan hiçbir uygulama olmicakmı hayatımızda .Ben Reyhan hanımın cevabından şunu anladım yakında cıkacak bir yönetmelik gözükmüyo ve şahsımca bu tasarıyı hazırlıyanların nüzerinde durduğu tez engellilere biraz kamuda kadro acıp belli kesimede bakım aylığı hakkıyla bu ateşi söndürme cabası olcak gibi gözüküyo ,arada kalanları mevlam düşünsün

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

[

- Sağlık Kurulu raporlarıyla ilgili süreç konusunda sizlere buradan ayrıntılı bilgi yazamam. Çünkü kurumun temsil görevi bende değil. Ancak bilmelisiniz ki sürecin gecikmesi bizim kurumla değil, aksine kurumumuzun yoğun çabası sonucunda asıl bizleri uğraştıran EK 4 sayılı cetvelin tekrar düzenlenmesi için Sağlık Bakanlığının tekrar devreye girmesi ile ilgilidir. Onlarca doktor cetveli yeniden düzenlediler. Bu süreç bizim kontrolümüz dışında biraz uzadı. Ama Ek 4 sayılı cetvel yeniden düzenlendi. Ne zaman kamu oyuyla paylaşılacağı Sağlık Bakanlığı ile ilgili.

- Engelsiz Türkiye Projesi yeniden başlıyor. Türkiyeyi uzmanlarımızla adım adım gezmeye devam ediyoruz. Gittimiz illerde özürlülerimiz için veri tabanı ve ulaşılabilirlik çalışmaları yapılacak. Haklarımız konusunda bilgi verilecek. Tabii her özürlü vatandaşımız bu siteyi kullanan arkadaşlar kadar şanslı değil. Bilgisayarı yaşamında görmemiş ya da bilgisayarı kullanamayacak durumda olan örn. zihinsel özürlü kardeşlerimiz için biz onlara gideceğiz. Halen kaynaştırmayı bilmeyen çok vatandaşımız olduğunu üzülerek görüyorum.

-
    Reyhan hanım Raporlarla ilgili süreç i neden yazamıyosunuz onu anlamadım?Bilgilendirme yasağımı var kurumunuzda baişkanınız bi acıklama metni versin burdan paylaşın bizimle.
    Engelsiz Türkiye projesi 4 yıl önce başladı zaten özürlülerin yarısı özürlü satatüsünden cıkarıldı yönetmelik operasyonuyla ...

Üye
    osmanlı_1453 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2011
    Saat
    01:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn Reyhan gazel kendisi özürlülerin sesini duyan tek kişi bende kendisini hiç tanımıyordum ama bir gün ona ulaşmayı başardım bir insan bu kadar iyi bu kadar merhametli bi okadar da alçak gönüllü olabilir ALLAH ondan razı olsun süper biri özürlüolarak gittiğim tüm kapılardan kovuldum 2 sınıf insan muamealesi gördüm o yüzden onu ne yapsam azdır benim yanımda

şuan AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI onu canı gönülden ben ve ailem destekliyoruz illerimiz farklı olsa bile gönlümüz ve dualarımız onun için

Sn Başbakanım ALLAH sizden razı olsun böyle çok değerli bir insanı aday olarak gösterdiğin için size canı gönülden borçuyuz ben d.bakırdanşeyh kasımın torunu ve özürlü bir vatandaşım sn Reyhan gazel kendisi özürlülerin sesini duyan tek kişi bende kendisini hiç tanımıyordum sadece ismini ve kalbinin güzelliğini biliyordum ama bir gün ona ulaşmayı başardım bir insan bu kadar iyi bu kadar merhametli bi okadar da alçak gönüllü olabilir ALLAH ondan razı olsun süper biri özürlü olarak gittiğim tüm kapılardan kovuldum 2 sınıf insan muamealesi gördüm o yüzden ona çok borçluyum şuan AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI onu canı gönülden ben ve ailem destekliyoruz illerimiz farklı olsa bile gönlümüz ve dualarımız onun için

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: atoksal Mesajı Gör
    bir ara bu OZİDA yı aramıştım:dedim ki:bu trafik kazalarında sgk ödemey yapmıyor...
    cevap:''ALLAH ALLAH,ÖYLE Mİ?VALLA BİLMİYORDUK????''
    daha da birşey demedim

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Al işte tam Levent Kırca ya göre bir malzeme

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar biizde malesef bence şöyle bir yanlış düşünce var:
    bir kurumda çalışan yapması gereken bir şeyi yaptığı zaman hemen onu pohpohluyoruz,işini yapması kadar doğal bir şey yokki zaten.kendisine verilen işi yapıyorlar,artı artı sana bana ne yapmışlar onu merak ederim ben.
    işinin gereğini yapana çok bişey yapıyorsun denmez işini yapıyor denir!!!

MESTAN;
    levent kırca değil tam cem yılmazlık valla

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon