Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 71 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tatli_aDaM Avatarı

Son Giriş
    27.11-2006
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçen gün iş kurumu ilanında gördüm, Türkiye iş Bankası 57 üniversite mezunu engelli alıcakmış.
    Gittim başvurdum tabii. Ama daha sonra süresi bittiği halde ilanın yeniden 57 diye verildiğini gördüm. İş kurumuyla görüştüm, iş bankasının engelli eleman almaya niyetli olmadığını, sadece prosedür icabı ilanı verdiğini ve her ay bunu bile bile ceza ödediğini söylediler.
    Yani o ilan ilelebet orda duracak, herseferinde biz kadroya bakıp hayaller kuracaz.
    Ve işin garibi ne biliyor musunuz? Ankara'daki bütün bankalar engelli çalıştırmadığı için ceza veriyormuş!
    Üzüldüm ve utandım.
    Bişeyler yapmak istiyorum..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ne denebilir ki, onlar bunu hep yapıyor!
    Ve ceza ödedikleri için (tabi ödüyorlarsa!), yasal olarak hiç bir sorumlulukları da yok.
    Bence İş Bankasında çalışmak istediğinizi ve bu ayrımcı uygulamayı kabul etmediğinizi aşağıdaki irtibat bilgilerine yollamalısınız. Eğer saygılı ve kararlı bir üslup kullanılırsa, bence möücadelenizden etkilenecek ve iş başvurunuzu değerlendireceklerdir. Lütfen ısrarla mücadele edin!

İnsan Kaynakları Müdürlüğü Uygulamaları ile ilgili her türlü sorunuz için lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.

ADRES:
    T.İş Bankası A.Ş. Genel Müdürlük
    Konaklar Mh. Meltem Sk. N:1 34330
    Levent - İSTANBUL
    TELEFON: 0 212 316 00 00
    FAX: 0 212 316 08 18
    www.isbankasi.com.tr

Bankamıza iş başvurusunda bulunmak için Başvuru Formumuzun doldurulması, e-posta, faks veya mektup aracılığı ile iş başvurusunda bulunulmaması rica olunur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mr Forehand Avatarı

Son Giriş
    10.03-2012
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pess yaniiii..
    Yazıkkk.. ki ne yazıkk

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

merhabalar.
    bir engelliyim ve özel bir bankada çalışıyorum (iş bankası değil!).ankarada yaşıyorum.
    konuya biraz açıklık getirmek istedim arkadaşımın bütün bankalar için aynı yorumu yapmasına dayanarak.2003 yılında giriş yaptım bankaya.işçi bulma kurumunda (o zaman adı buydu) kayıtlı olan tüm biz engellileri, mevcut engelli kadro açıklarını kapatmak için sınava çağırdılar.sınav salonunda 60 kişi ya vardık, ya yoktuk.o gün salonda yüz kişi olması gerektiği halde ancak bizlere ulaşıldığını öğrendik.yapılan sınav ve mülakat sonucu bankamda göreve başladım.ve sanırım o salondaki herkes görev buldu bankamda..
    istediğim, Ankarada bütün bankalar yapıyor gibi yanlış bir yorumu ortadan kaldırabilmek.elbette anlattığınız türden politikaları güden bankalar vardır ve elbette bunları bende KINIYORUM...
    Fakat, adaletli yönetim politikası izleyen bankaların olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim...
    görüşmek üzere...

Üye
    serkanerol Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan EROL
    Son Giriş
    18.08-2009
    Saat
    09:24
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilek sana katılıyorum... Bir kurumun veya kişinin yaptığı ayıbı bütün kurumlara yüklemek doğru değil... gönül isterki bütün kurumların aynı hassasiyeti göstersin.. Arkadaşımızın anlattığı olay bugün bize en çok sahip çıkması gereken devlet dairelerinde bile yaşanıyor... Aslında beni kuşkulandıran şey engelli kadroso vasıtasıyla akrabalarını işe sokuyorlar ve bu takip edilmiyor.. Bunun önüne geçecek bir sistem maalesef yok ülkemizde.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet konu burda İş bankası diğerleri hakkında birşey bilmiyoruz.

Bende 25 yıl özel bir bankada sakat kadrosunda çalıştım ve bir haylide fazlaydık. Üstelik kontenjan aşıldığıda oluyordu.

Üye
    Tatli_aDaM Avatarı

Son Giriş
    27.11-2006
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş bankası ilanı yine uzatıldı hem de hiç alım yapılmadan.57 üniversite mezunu özürlü alımıının süresi hiç özürlü alınmadan yine uzatıldı.sanırım amaç formaliteyi yerine getirmek.ama işbankasının formalite dediği şey bizim hayallarimiz oluyor.arada bir siz de işkur dan takip edebilirsiniz. işkur istihdam - açık işler-ankara ili

Üye
    teo_man Avatarı

Son Giriş
    27.04-2009
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliler'in yanında hükümlüler'inde böyle bir hakları var büyük şirketler de.
    Ama ne engelliler'i nede hükümlüler'i çalıştırıyorlar. Benim çalıştığım şirkette bir kaç kez hükümlü çalıştırılmadığı için ceza ödendiğini biliyorum. Farklı uygulamalar her tarafta olabiliyor.
    Konu bir tek bence iş bankası değil, diğer bütün büyük şirketler bu konu üzerinde daha hassas olabilirse ne engelliler ne de hükümlüler işsiz kalır...

Üye
    binturgay Avatarı

Son Giriş
    14.10-2005
    Saat
    11:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2004 nisan ayında işçi bulma kurumu bana evrak verdi ve işbankasına form doldurmaya gittim. işbankasının (ikizler) binasında insan kaynaklarından bilmem kim hn. geldi. bana niçin geldiğimi sorunca bende işçi bulma kurumundan gönderildiğimi söyledim kadının (afedersiniz burada kullandığım tabirler yüzünden kusura bakmayın ama olayı hatırladıkça .....) ilk söylediği biz onlardan (yani işçi bulma krm) tek ayağı olmayan 4 yıllık hukuk mezunu istemiştik dediler.

yani aradıkları kıstasları siz düşünün ki kaç kişiyi çalıştırmak istiyorlar

Üye
    lady_aylam Avatarı

Son Giriş
    30.03-2008
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KONU İŞ BANKASI OLUNCA YAŞADIKLARIMI YAZAMADAN EDEMEYECEĞİM.BEN YAZIN İŞ BANKASI AKDENİZ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE İŞKUR ARACILIĞI İLE MÜRACCAT ETTİM.EKİMDE MÜLAKATA ÇAĞRILDIM.GİTTİM BİR SEVİNÇ...MÜLAKATTA BİR BAY VE BAYAN ENGELİMİ FELAN SORDU.İŞLE İLGİLİ TEK BİR SORU YADA KİŞİLİK TESPİTİNE YÖNELİK SORULAR YOKTU.DEDİKLERİNİ HİÇ UNUTMUYORUM''ENGELLİ KADROSUYLA ALACAĞIMIZ PERSONEL MASA İŞİ YAPAR VE YÜKSELEMEZ.SİZ ÜNİVERSİTE MEZUNUSUNUZ VE DİĞER ARKADAŞLARINIZDAN HATTA GÖRÜŞTÜKLERİMİZDEN EN İYİSİ SİZSİNİZ.ANCAK BU İŞE ALARAK SİZİ HARCAMAK İSTEMEM''DEDİ. BEN HEMEN ATAYIP 'NASIL YANİ YÜKSELME SINAVLARINA GİREMEZMİYİZ'' YANIT ''HAYIR MAALESEF O YÜZDEN BU İŞ SİZİ İLERDE TATMİN ETMEYECEKTİR.YANİ BI İŞ SİZE LAYIK DEĞİL.'' BEN YİNEDE ÇALIŞMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM VE BENCE SİZ OLURSUNUZ DENEREK UĞURLANDIM.2 AY İÇİNDE HABER VERİLECEK DENDİ.AMA NE ARAYAN NE SORAN..YA EN AZINDAN OLUMSUZ DEME TENEZÜLÜNÜ GÖSTERİN DEĞİLMİ?

SONRA BEN YILMADIM İŞ BANKASININ NORMAİLLER İÇİN AÇTIĞI SINAVA SİTESİNDEN MÜRACCAT ETTİM.SINAV İÇİN ARADILAR BEN ''ENGELLİYİM CV DE DE BELİRTMİŞTİM BU BİR SORUN OLMAZ DEĞİLMİ''DEDİM BİR SESSİZLİK VE ARDINDAN ''BİR ARAŞTIRIP SİZE DÖNEYİM''DEDİLER NE ARAYAN NE SORAN...SINAVA BİLE KABUL EDİLMEDİM...AMAAAAAAAA YİNE YILMADIM...RESMEN İŞ BANKASIYLA İNATLAŞIYORUM YANİ...YENİLERDE AÇTIĞI MEMURLUK SINAVINA DA MÜRACCAT ETTİM.KENDİ SİTESİNDEN...CVİMDE 2 YERDE BELİRTMİŞİM ENGELLİ OLDUĞUMU GÖRMÜŞLERDİR SANIRIM..VE BANA MAİL GELDİ CVNİZ İNCELENDİ VE SINAVA GİRME HAKKI VERİLDİ.7 MAYISTA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE...YANİ ENGELLİ OLDUĞUMU GÖRMEME İMKANLARI YOK...BANGIR BANGIR REKLAMLARINDA SOSYAL SORUMLULUK VE DEĞERLERİMİZDEN BAHSEDEN BİR BANKA OLARAK BU SEFER SINAVI KAZANIRDA HAKSIZLIĞA UĞRARSAM HAKKIMI ARAYACAĞIM.

BEN İKTİSAT VE İDARİ BİLİMLER MALİYE MEZUNUYUM VE BANKACI OLMAYI GERÇEKTEN İSTİYORUM.ENGELLİMİN İSTEĞİMİN ÖNÜNE GEÇMESİNİ YA DA GEÇİRİLMESİNİ İSTEMİYORUM.VEE BANKACI OLMAL İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAM YILMAYACAĞIMM...

SONUÇTA ÖZÜRLÜLER KANUNUNDA İSTİHDAM İLE İLGİLİ MADDE 14 DE
    ''İşe alımda; iş seçiminden, başvuru formları, seçim süreci, teknik değerlendirme, önerilen çalışma süreleri ve şartlarına kadar olan safhaların hiçbirinde özürlülerin aleyhine ayrımcı uygulamalarda bulunulamaz.'' KANUN VERDİĞİ HAKKI AYRIMA UĞRARSAM SONUNA KADAR KULLANACAM..

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İş Bankası tarihin vermiş olduğunu imajı hep kendi çıkarına kullanmıştır.
    Kullanamaya da devam ediyor.

Yıllar önce Türk bankaları sapır sapır dökülürken haraç meazt satılırken kılını bile kıpırdatmamış ve gıkını çıkartmamıştır.
    Sadece halktan kazandığı paralarla gökdelenlerini dikmiştir.

Bu gün gelinen nokta tamamen yabancıların eline geçmiş Türk bankacılığı.

Milleti umursamayan, üç beş tane sakatımı düşünecek güldürmeyin insanı yav.

Üye
    lady_aylam Avatarı

Son Giriş
    30.03-2008
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN YİNEDE UMUDUMU YİTİRMEDİM.İŞ BANKASI OLMASA BAŞKA BANKA BANKACI OLACAĞIM.VE SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİNDE OLAN HER KURULUŞ 3-5 SAKATI DÜŞÜNÜR İNANCINDAYIM. :lol:

Üye
    ElifGumus Avatarı

Son Giriş
    22.06-2007
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a arkadaşlar ben 7 nisanda memur alımı sınavına girdim başvuru yaptmıştım ama engelli oldugumu b elli etmeme ragmen bana sınavda yardımcı vermediler,ellerimde titreme oldugunu için işaretlemede zorluk çekiyorum ve inatla işaretleme yaptım sınavdan çıkmadım.
    Bakalım ne olacak eg er dediniz gibi olursa valla iş zor rabbim hayırlısı versin
    Umudumuzu kaybetmelim çünkü en son umut ölür arkadaşlar

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

İkiyüzlü istihdam politikasının önde gidenidir İşbankası.
    Bizzat şahidim. Aradan yıllar geçti hala değişmediler.
    Hiçbir şubesinde engelli çalışanı yok!

Üstelik işbaşvurularında -bayanlarda- etekle çekilmiş boydan fotoğraf isterler !

Üye
    ayhankuzu54 Avatarı

Son Giriş
    29.10-2011
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende yapı kredi bankasına başvurdum 26 ocakta sonra genel merkez alımdan vazgeçmiş.

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon