Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 71 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şu andan itibaren İşBankasına ait 2 kartımı iptal ettirmeye ve bankada çalışan hesabımı kapattırmaya karar verdim.Yarın ilk işim bu olacak.

Üye
    şurup Avatarı

Son Giriş
    01.09-2008
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aRKADAŞLAR Bİ YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN BEN İŞ BANKASINA SAKAT ELEMAN OLARAK 1981 YILINDA GİRDİM VE 1996 YILINDA EMEKLİ OLDUM VE BİZDEDE BİR HAYLİ SAKAT PERSONEL VAR.YANİ 50 KİŞİDE 1 KİŞİ SAKAT ÇALIŞTIRMA OLAYINI BANKA YERİNE GETİRİYO BENCE BUNDA Bİ YANLIŞ ANLAŞILMA VAR

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Türkiye İş Kurumu'nda çalışan bir arkadaştan bizzat öğrendim (ismi bende saklı )
    İşbankası' na engelli istihdam etmedikleri için 400.000-YTL (yani 400 milyar TL) para cezası kesmişler. İkinci sırada da Akbank geliyormuş.
    Deşifre etmek lazım :roll:

Üye
    şurup Avatarı

Son Giriş
    01.09-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bu bir karalama kampanyası , ben bir İŞ BANKA'lı olarak iş ve işçi bulma kurumu vasıtası ile bankaya alındım ve 15 yıldada emekli edildim, ayrıca benim tanıdığım ve birçok şubedede engelli çalışanlar var.

Üye
    şurup Avatarı

Son Giriş
    01.09-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lady_aylam arkadaşım, bende iş bankasına başvurduğumda engelli olduğum için başvuramayacağım söylendi ve ben yıkılmış bir şekilde ordan ayrıldım , ama senin gibi yılmadım araştırdım ve İş Bankasının sadece iş ve işçi bulma kurumundan yönlendirilen engelli elemanları aldığını öğrendim, tam teşekküllü bir hastahaneye başvurarak sakat raporu aldım, bununla iş ve işçi bulma kurumuna başvurdum ama günlerce İş Bankasına girmek istediğimi belirterek oraya gidip geldim yani kafalarını şişirdim ve sonunda beni bankaya yönlendirdiler ve sakat işçi olarak hemde sınava dahi girmeden memur kadrosunda işe başladım,ayrıca sana söylendiği gibi sınava girememe diye birşey sözkonusu olmadı gereken süre dolunca bende herkes gibi sınavlara girdim ama kendim çalışmadığım için kazanamadım, çalıştığım süre boyunca kimseden durumumla ilgili bir ayrımcılık görmediğim gibi birde anlayış ve yardım gördüm ve 15 yıl sonunda emekli olarak bu kurumdan ayrıldım, şimdi ise tüm emeklilik haklarımdan tıpkı diğer emekliler gibi yararlanmaktayım.
    Bunları ben yaşadım sanırım sen Bankamızda bu konuyu iyi bilmeyen ve kötü niyetli bir kaç kişi ile karşılaşmışsın , tabi bu çok üzücü bir durum ama yılma bu anlattığım yolu takip edersen başarılı olacağına eminim, iyi niyetli insanlarla karşılaştığın günlerde yaşaman dileğiyle.......

Üye
    Yavuz Avatarı

Son Giriş
    02.06-2010
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maalesef bankalarda genel bir tavır var görüntüye fazla önem veriyorlar bence bu yüzden de engelli istihdamı çok az sayıda kalıyor.

Üye
    mkaravural Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

genelleme yapmak nekadar doğru...

ama bir gerçekte varki işverenler eleman alırken farklı tavırlarda bulunuyorlar. zaten çoğunun binaları sakatların kulanabileceği koşuları içermemektedir. tekerlekli sandalyedekiler ve mimariden etkilenenler düşünsün onu denirse..eh ben tekerlekli sandalye bağımlısıyım

antalya da benim bildiğim arkadaşlarımın çalıştığı bankalar var..
    -T.İşbankası
    -T.Garanti bankası
    -T.Ziraat Bankası
    bir çok banka sayılabilir. yanlız burada bir gerçekte varki mimari engellerin çözümlenmediği ülkemizde tekerlekli sandalyede olan arkadaşlarımızın yanlız bankalarda değil diğer sektörlerdede çalışma oranları çok fazla düşüktür.

böyle bir tartışmaya girilecekse dikkat etmemiz gereken mimari engel ve ulaşım araçlarıyla ilgili sorunlarında çözme kavuşmadığı. sakat bireyleri işveren sınıflandırarak işe almaya devam edecektir.
    görüntüsü ve yürüyebileni secmek gibi açıkca söylenmesede bu gerçeği birçoğumuz yaşamakta....

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

iş bankası çok modern bi banka çünkülüm :lol: engelliler yanında sönük kalıyo :lol:

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işkurun gönderdigi btün kurumlar aynıusını yapiyorrr

engelli istendiginde zaten orda calışanın bir yakını calışıyor ve acık olmuytor bu bütün kurumlar için gecelrlii
    sadece iş bakansı için degil sorun işkurda benceeee

Üye
    ceyhaner54 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende iş bankasına başvurdum hala beklıyorum yanıt.3 ay oldu ama...........

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani arkadaşlar yazılanları okuyunca şok oldum. bize bu fırsattan yararlanma hakkımız olduğu söyleniyor ama anlaşılan bu lafta kalan bi durum.

öte yandan bişeyide merak etmiyor değilim. hani bizi orada işe almaya gönüllü olmayan personel varya acaba kendileri bu işi ne kadar hakediyor?

kendimi büyük falan gördüğümden değil ama liseyi muhasebe üzerine okudum. istanbul ünv de bankacılık bitirdim yetmedi açıktan işletme fak bitirdim yetmedi marmarada ünv te ingilizce iktisat okuyorum ve seneyede üniversiteler arası değişim programı vasıtasyıla isviçreye bi dönem okumaya gideceğim. nasip olursa 2010 da mezun olacağım.

şimdi ben bu özelliklerle bankaya iş başvurusu yapmaya gideceğim ve insan kaynaklarındaki şahıs (kadın mı olur adam mı olur bilemiyorum ama) bana olumsuz cevap verecek...

yok böyle bişey ya. kralını tanımam. hatta tv programlarına çağırıldığım oldu. gerekirse tv de çıkar bi anlatırım bankayı bana verseler elimden kurtulamazlar...

Üye
    musti Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar İş Bankası özürlü işçi alımı yapıyor ama şuan alımlar bir süreliğine durdu sebebi banka bir değişim sürecinden geçiyor. 2-3 aya kadar alımlar başlar. Arkadaşların dediği gibi üzürlü kadrosundan alınanlar yükselme hakkı yok, yabancı dil tazminatı alma hakkı yok ve bu durum ilerde insanın ağırına gidiyor nedenide sizden sonra 5-6 sene sonra bankaya giren biri 2 yıl sonra sizin şefiniz yani üstünüz oluyo ve siz onun emri altında kalıyorsunuz ve maaş olarakta sizin aldığınız maaşın iki katını alıyor maaş olarakta ayrımcalık var. Bu durumları kabullenebilirim diyorsanız başvurunuzu yapın.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Beni geçen ay iş bankası Leventteki insan kaynaklarından Burcu Hanım çağırdı ve mülakata gittim. iki hafta sonra ikinci mülakata gittim ve bana bir test uyguladılar 180 sorudan oluşan. birkaç gün sonra da arayıp cv mi ilerde değerlendirileceğini söylediler. yani resmen dalga geçiyorlar. Engelli olduğumuz halde ayaklarına gidiyoruz vebence o yapılan envanter de bahane oluşturmak içindi.

Bir arkadaşımdan duyduğuma göre bankalar engellileri mülakatlara çağırıyorlar almayacaklarını ble bile. almayacaklar ama devlete çağırdım ama aradığım özellikleri bulamadım diyerek bazı cezalardan kurtulduklarını öğrendim. Ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer öyle ise bunca insanın ahını almak, onları para için yorup kullanmak ne kadar etik birşey olur.
    Halbu ki lisans mezunuyum, ingilizcem ve bilgisayarım, az biraz da almancam vardı. Bahane ise yaptıkları test. gerçi ondan da başarılı olduğumu söylediler...

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üstüne üstelik kredi reklamı yapıp vermiyenlerden yalancılar artık hiç bir bankaya güvenmiyom

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Son öğrendiğim bilgiye göre iş bankası engellieri istihdam konusunda mahkemelik olmuş ve engellileri kullandığı, onlara iş vermediği o şekilde gözüktüğünü öğrendim. Malesef bu doğru. Atatürk'ün kurduğu banka bu....

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon