Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Zaten Değerlendirdiniz! 2 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bu başlığı okuyunca belkide bana kızanlarınız olacak ama kızmadan önce okuyun derim belki aranızda bana hak verenleriniz olacaktır.benim nerde çalıştığımı ne iş yaptığımı sitede ki bi çok kişi öğrendi artık.ben kendim gibi engelli arkadaşların sorunları ile ilgileniyor onlara yardım etmeye çalışıyor ve iş konusunda yönlendirme yapıyorum.fakat bazen başıma ilginç ve hiç hoşlanmadığım şeyler geliyor.engelliler çalışıyor projesi için kayıt yapıyorum ve iş danışmanlarına yolluyorum.bana iş istiyoruz biz diye geliyorlar kayıtlarını alıp iş danışmanından uygun bigün koparıp onları yönlendirmek için ecel terleri döküyorum yeri geliyo randevu için iş danışmanları ile tartışıyoruz ve randevuyu koparıyorum.sonra evraklarını zarfa koyup gitmesi gereken danışmana yönlendiriyorum.fakat bazı arkadaşlar yönlendirdiğim danışmana gitmiyorlar evraklarıda götürmüyorlarmış.ve ben bunu müdürümden fırça yiyince anladım.kızdığım nokta ise bende engelliyim ve onların bi şekilde kendileri için birşeyler yapması için uğraşırken onların beni zor durumda bırakması benim iyiliğimi suistimal etmesi beni çok üzüyor ve fırça yediğim zamanda kızdırıyor.ve bazı engelli arkadaşlarda iş istiyorum diyor fakat çalışmak için gayret göstermiyor uzatılan fırsatları geri tepiyorlar,bazılarıda ben çalışmak istemiyorum benim özürlü aylığım var çalışıpta napıcam diyor...!! ben çok kızıyorum bu tip insanlara! böyle insanlar toplumun gözünde engelli insanları başkasına bağımlı yaşayan,yatarak para kazanan, armut piş ağzıma düş diyen insanlar profili çiziyorlar...!!!!

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sonuna kadar sana katılıyoruyum.......
    Bencede o kişiler sayesinde engelli bireylerin önü tıkanıyor.....

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

ya varya ilker uyuz oluyorm böyle insanlara... madem gelme iş istiyorum diye...! ben o kadar koşturuyorum onlar için onlar arkamı döndüğümde resmen tekme atıyorlar...!

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kıymet bu insanın doğasında var...hazıra konmak!Bu yaklaşım engelli engelsiz ayrımı tanımıyor.
    hizmet sektörüne yıllarını verenler bilir çok farklı insan yapıları var onları tanımak onlara göre tavır almak zaman zaman imkansız olur...olumlu yaklaşan 100 kişiden 1 i bile olsa genelleme yapmamak lazım.
    öte yandan,
    engellilerin bir işe sahip olabilmesi daha fazla mücadaleyi gerektirdiğinden onlar için çalışanların daha çabuk yorulmasına neden oluyor.İsyanın anlatıkların olmasa da haklı yere,
    Senin çabaların 10 kişide birini bile mutlu etse sen yılma arkadaşım her yeni gelen başvuruyu dürüstmüş gibi değerlendir
    çalışmalarında başarılar dilerim,kolay gelsin

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

ya iremsu ben herkesi kayıt yapmaya ve yardım etmeye son gücümler gayret ediyorum ama böyle olumsuzluklar olunca ben üzülüyorum.çünkü engelli birinin halinden sadece engelli biri anlar kalkıp sağlıklı birinin bizi anlamasını bekleyemeyiz.ben onların sıkıntılarını bilirken onları gidermek için elimden geleni yaparken onlar benim sıkıntıya düşmem için ellerinden geleni yapıyorlar.... bu bana revamıdır yaa.... madem ben istemiyorum çalışmak de bende gerçekten çalışmak isteyen başka bi engelli arkadaşı yönlendireyim değilmi niye hem benim zamanımı çalıyorsun hemde başka bi engelli arkadaşın hakkını yiyiyorsun.... sinir oluyorum böyle insanlara...

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canım benim sinirin aslında üzüntü...seni üzmüşler,emeğini hiçe saymışlar ama onlar engelli değil
    insan olamamış insan kılığındakiler

devam kıymet devam...yılmadan pes etmeden sevgilerimle

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kıymet aslında ilk etapta hakvermemek elde degil sana ama gel elimizi vijdanımıza koyup ülkemiz şartlarında engelli insanlırın durumuna bir bakalım birgün temeli polis durdurur ve ehliyet ruhsat der temelde verdunmki istiyosununz der... şimdi şöyle bir düşünelim egitimden uzak tuplumla alakalı tedirginlikleri olan özgüveni oturmamış çogunun yaşadıgı hayat zorluklarına baglı piskolojik sorunlarınında olabilecegini hesaba katacak olursak ortaya çıkan davranış buzukluklarınıda normal karşılamalıyız şimdi soruyorum sana ne verildi engelli vatandaşlarada ne istiyoruz bende butarz eleştiriler yapıyorum zaman zaman istiyorumki engellilerde onurlarıyla üreterek tüketsin insan gibi yaşasınlar ama bunu yaparken gözlem yapmayıda ihmal etmiyorum çok fazla eleştiremiyorum bende bir engelliyim diyorsun ama öyle sanıyorumki egitimini tamamlamış kendini yetiştirmiş yere saglam basan özgüveni oturmuş bir engelli işte ben senin gibi insanları engellerini aşmış eksiksiz bir birey olmayı başarmış olarak görüyorum ama bu şansı yakalayamayan nice engelli kardeşlerimiz var genelde küçük bir dünya kuruyoruz bu dünyanın dışına çıkmadan dogal ihtiyaçlarımız karşılansın istiyoruz çünkü dışarıya çıktıgımızda çok yanlış yaklaşımlarla karşılaşıyoruz ve birçok engelli kardeşimiz yapılan bu yanlış yaklaşım sonucu kendileride yanlış davranışlar sergiliyebiliyolar bu etkenleri iyi gözlemlemek lazım öncelikle toplumu oluşturan ögeleri temelden itibaren bir arada tutarak eğitip ögretip bir arada istihdam etmeliyiz ama malesef yıllarca darvinist düşüncenin egitime hakim olması yüzünden engellileri egitim dışı tuttular çünkü bu dangalakların inanışına göre toplumun gelişmesi güçlünün güçsüzü ezerek yok etmesine baglıdır dolayısıyla bu darvinist düşüncenin dogurdugu sorunlardır bu sorunlar. şimdi herşeye ragmen bişeyleri aşan engellerimize takılıp kalmayan bizler her ne olursa olsun sabırla bi kaneviçe işler gibi bütün engelli kardeşlerimize karşı özverili olacagız buna mecburuz önce verecegiz sonra verdiklerimiz dogrultusunda beklentilere sahip olacagız sevgili kıymet bu süreç çok uzun zaman alacak belkide bizler inşa edilen binayı görmiyecegiz ama üç beş tuglada kıymet koymuştu bu binanın temeline diyecekler bu tuglaları sen koymazsan ben koymazsam bu bina hiçbirzaman bitmeycektir haa şunuda söyleyeyim herşey güllük gülistanlık olsada bunu istismar edenlerde olacaktır her zaman için bunuda yasalar çerçevesinde önlemleri alınacaktır ama önce şartlar eşit hale getirilmeli verdiğin hizmetten dolayı seni kutluyorum ve hiç hız kesmeden devamını bekliyorum sevgiyle selamla kal.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

deli yürek öncelikle çok teşekkür ederim yorum için ben binanın yapılması için sadece tuğlayı bırak ufaktan sıvada yapmayada başladım evet ben kendimi çok geliştirdim ve halende tam gaz geliştirmeye devam ediyorum işte bende bundan dolayı uğraşıyorum biizim kimseden eksiğimiz yok tam tersine zeka fazlamız olduğu için bu kadar sinirleniyorum direnmedikleri çalışmadıkları için.biliyorum hayat çok zor ve hiçde hoş şeylerle karşılaşmıyoruz ama yılmamalıyız. herşeye rağmen pes etmeden inatçı olup direnmeliyiz.direncimiz bittiğindede dostlarımızdan yardım istemeliyiz şarjımızın bittiğini bize batarya olacak moralller vermelerini istemeliyiz. emin olun ki bu çok iyi geliyor benim istediğim sadece ben uğraşırken didinirken onca lafı duyarken onların beni umarsamazlıktan gelmiş olması dilerim bunlar olmaz birdaha

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kıymet yazdıklarını okudum ama bence sen asla pes etme daha hırsla çalış ama dediğine katılmamakta mümkün değil maalesef bu tip arkadaşlar yüzünden hemen hemen tüm engelliler zor durumda kalıyor

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

admin bozkurt hiç pes etmiş gibi görünüyormuyum ordan bakınca ben çok inatçıyımdır kolay kolay pes etmem onlar istedikleri kadar duyarsız olsunlar bana karşı ben onları ayıklayıp gerçekten ihtiyacı olanları bulmak için onlara iyi örnek olup güzel hedefler oluşturmaları kendilerini geliştirmeleri için uğraşmaya devam edicem.

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli veya engelsiz hiç farketmiyor bazı insanlar yan gelip yatmayı seviyor.
    İş hayatımda da normal hayatımdada bu tiplere çok rastladım .
    Sanıyorlarki az çalışmak iyi , Allah kuvvet verdikçe çalışırım şükür.
    Aldığımız paranın hakkını verelim arkadaşlar

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

evet Rabbim güç versin sağlık versin ki çalışalım şükür diyelim ki kazancımızın bereketi artsın yan gelip yatmayla olsaydı kediler köpekler adam olurdu der hep annem o yüzden çalışalım ki paslanmayalım gün gelipte gerçekten çalışmaya ihtiyacımız olduğunda ben paslandım artık demiyelim

iremsu;
    evet üzüldüm ben onlar için didinirken onların kendilerini hiç saymaları beni üzüyor bugün annen babn var bakıyo peki ya yarın ne olacak ?? ayaklarımızın üzerinde durup kendi başımıza yaşamaya çalışmalıyız yoksa ilerde çok zorlanır perişan oluruz

Üye
    ahmet12 Avatarı

Son Giriş
    08.08-2010
    Saat
    23:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben 2 yıl önce işkura başvurmuştum 2 defa telefonuma msj geldi birincisinde bayan kuaförlüğü yazıyordu.Görüşme zamanı geldiğinde gittim ve görevlinin bana verdiği cevap:Bu iş sadece bayanlar için ve çok fazla insan olduğu için herkei seçip mektup gönderdik gönderdik.Aradan 1yıl geçti tekrar çağırdılar gittim beni bir muhasebeye gönderdiler.2 hafta boyunca beni oyalayıp, ihale yapılacak dediler ihale zamanından sonra bana ihaleye katılmadıklarını söylediler ve 2 defa da boynum bükük ayrıldım, bunlar olduktan sonra uzun süre moralimi düzeltemedim.Bütün bu görüşmelere diyalizden çıkıp gitmemde ayrıca bir sorun oluşturuyodu.Tabi sadece bununla bırakmadım sınavaları takip ettim ama eskisi gibi derslerime çalışamadığım için ve çoğunu unuttuğum için bir başarı elde edemiyorum.Daha fazla yazmak isterdim ama sıkmıyayım sizi, bazı şeyleri belirtmek burda daha kolay geliyor.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

sizlerde haklısınız arkadaşlar çağırırlar gel diye sonrada biz seni çağıracağız deyip postalarlar.benimde çok başıma geldi bu ama yapabilecek ne yazık ki bişey olmuyor bu konuda... Rabbim elden ayaktan düşürmesin güç kuvvet sağlık versin bizim gibi insanlar çalışır evde yatmayı istemez...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar elbette ki kurunun yanında yaşta olacaktır. Sadece engellilerde değil bütün insanlarda yan gelip yatmak isteyerek maaş almak isteyen kişiler vardır. Bu konuda bizim yapacağımız her kim olursa olsun insanları iyi analiz ederek aklımızla mantıklı olanı yapmalıyız. İyi niyetli davranarak kendimizi feda ederek bir başkasının fırsatçılığına zemin hazırlamamalıyız.

Ama ne olursa olsun emek olmadan elde edilen hiçbir şeyin değeri olmuyor. Gerçekten çalışamayacak durumda olan insanlara sözüm yok ama küçük bir engeli büyüterek her şeyi devletten bekleyen zihniyetin vermiş olduğu zararı hep birlikte çekiyoruz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon