Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben yüzde 10 görüyorum diyabet ve tansıyon hastasıyım 16 yıldır full çalışmaktayım pazar gunlerı bıle evde sıkılıyorum nasıl mıllet yan gelıp yatar bilmem yapı meselesi sanırım ama çalışarak kendimi hayattan ve çevreden koparmıyorum sahsen allah güç kuvet versin çalışayım evde dursam hastalıktan deyıl patlar ölürüm tek istegimizin her arkadaşımızın yapabilecegi iş imkanı bulması çalışması hayata kusmemesi bunun için kıymet cabaların için benim gözümde sen meleksin
    senın gibi arkadaşların çogalması dilegiyle

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar calışmak isteyene iş çok fakat biz miletce rahata düştük heralde ben işe sürüne sürüne gidiyordum duvarlardan destek alarak bu gün otogara gittim gencecik insanlar engelide yok kolay yoldan parakazanmaya calışıyo yani dileniyor allahsonlarını hayır getire

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

kıymet20;

armut piş ağzıma düş diyen insanlar profili çiziyorlar...!!!!
    Son cümleni okuyunca zaten hepsini okumuş gibi oluyorsun, ama armut piş değil, armut düş olcak Yazıların okuyunca ne demek istediğini anladım. Biz engelliler de hep çalışmıyalımda aman! bana bir yerden para gelsin düşüncesi vardır. Bu düşüncenin olmaması gerekli.

Üye
    puslu dünya Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul/okmeydanı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kiymet20
    size kızılacak bir durum yok,aksine tam isabet değerlendirme yapmışsın.Bu gibi vaka'lara bende rastlıyorum.Ama sadece üzülmekle kalıyorum.Bu tip insanların yüzünden toplum biz engellilere çok değişik gözle bakıyor.ben iki gözden kornea nakli oldum görmem yüz de on 18 yıldır çalışıyorum

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

puslu dünya;

Siz eşit olmadığınız bir düzende nasıl kalkıp bir engelliyi suçlarsınız.
    Bir ama nın mı işe gitmesi zor.? Bir ortepedik engellinin mi?
    Ama bana zor der. Ortopedik engelli bana zor der.
    Yorum yapmayın bu konuda engelli askeri ücrete çalışır.Daha özelliksiz sağlam adam ondan fazla alır.
    Nasıl haklı olursunuz veya ne hakla engelli kardeşime kızarsın?

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecen bır mesaj vardı uyuz oldu bırı bır şirkette öz kad çalışıyormuş asgeri ucret alıyormuş şirket zam yapmamış sikayet ediyor buraya kadar normal ama sonra dıyorkı ben sırkete gıtmıyorum maasım bankaya yatıyor yuh yanı ya

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yuh olan nedir?
    tekerlekli sandalyeli adam işe nasıl gidecek?
    Sana yuh kardeşlerine böyle yüklen ama sağlam adamlara sesin çıkmasın!
    Korkma arkanda ben varım dövemezler seni...
    Ben bi kurumda çalışırken servis 5 senedir aynı güzergahta gidiyor.Ramazanda trafik oluyor diye adamlar bana burda in de burdan yürü dediler!!!
    Bide üstüne beni gidip şikayet ettiler.Siz bu zihniyetteki insanlarla nasıl kardeşlerinizi suçlarsınız.
    Size yuh ki ne yuh...

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Insanlara engelli olsun engelsiz olsun insan onuruna yakisir yasam kosullarini sagliycak bir is saglayamadiginiz surece o sistemin icinde bulunan ve o sistemin devamliligini saglamaya calisan herkes 1.derece olusan ve olusabilecek zalimliklerden sorumludur.Normal bir insanin asgari ucretle aile kurup yasamasi su anki duzende mantikli bir zihin icin mumkun degilken pahalli saglik harcamalarina ihtiyaci olan ve su anki sosyal sistemin iflas ettigi ve kaliteli olan hicbirseyi karsilamadigi duzende engelli bireyin normal insanin iki kati gelir duzeyine sahip olmasi gerekir kaldiki saglikli bireylerin yasam duzeylerinin saglikli olabilmesi icin suanki asgari ucretin iki katina cekilmesi gerekirken engelli bir bireyi asgari ucretle calistirmak nasil bir zalimliktir varin siz dusunun!

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH hiç kimseyi beyin özürlüsü etmezsin.insanın beyni çalıştığı zaman muhakak bir işi yapar.kıymet arkadaşımız haklı iyi niyeti suistimal edenler çok.inşallah bir daha seni üzmezler

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Bence iyi niyet goreceli bir kavramdir ama yinede en iyisi size gosterilen iyi niyet oraninda size ne yapiliyosa sizde karsinizdakine onu yapin en dogru sistem bu ne bir eksik ne bir fazla!

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Kıymet hanım haklı! Arkadaşlar bende işitme engelliyim ve küçüklüğümden beri normal inasanların arasında saygıyı görebilmem için çok çabaladım ve çalıştım. Şimdi herkes bana saygı duyuyor! Ben de engelli arkadaşların iyi niyetlerini suistimal ettiklerine rastaladım, hatta kullandıklarını!

BENCE SAYGIYI HAKKEDEBİLMEK İÇİN SAVAŞILMALI! ZATEN SAYGI DOĞUŞTAN DEĞİLDİR; SAYGI KAZANILIR!

Bu sadece normal insanlarda da görüyoruz! unutmayın beyinimizden bir özrümüz yoksa ALLAH her insana ekmek kapısı açar ve kul da çabalarsa toplum gözünde hem saygıyı görür hemde özgüvenini sağlamış olur!Ben böyle düşünüyorum!

Üye
    murat32 Avatarı

Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşverenlere bakacaksın işveren engelli çalıştırmamakta inat ediyor hadi girdin biryere seni zaten rızası işe alıyor ve senin çekip gitmen için elimden geleni

yapıyor bunu ben yaşadım engelsiz çalıştığım zamanlar insanların görecekleri olsada bir saygısı vardı daha sonra engelli durumuna düştüğüm vakit ne saygı sı dünyayı size zindan ediyorlar onların elinde oyuncak oluyorsunuz yapmadıkları işkence kalmıyor 100 kg işe girdim 70kg işten çıktım 190 cm boy var hak aramakmı sen haksızsın ben işyerinde kavga ettim kanun derki bir işçinin diğer bir işçisine sataşması derhal fesih sebebidir sataşılan benim hakaret ve kücük düşürücü muameleye maruz kalan benim ama onların yaptığı şaka oluyor ben hak aradınmı geçimsiz pis engelli oluyorum şimdi sen düşün bendeki psikolojiyi

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12