Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tolgad1836 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2009
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar

Önceden de belirttiğim gibi Ankarada yaşıyorum ve omurilik felcinden dolayı tekerlekli sandalye kullanıyorum. Tiyatroya ve de sinemaya gitmeyi çok seviyorum. Fakat Ankarada ki sinemaların çoğunda engelli yeri yok olanların ise çoğu en önde.(Sadece bilkentteki cine bonus film izlemek için çok uygun)

Onun dışında özel tiyatrolardan ya da gösteri merkezlerinin hiç birinde engelliler için tasarlanmış izleme yerleri ile karşılaşmadım.

Devlet Tiyatrolarına gelince....
    Şu an ki genel müdür Lemi Bilgin. Yaklaşık 6 aydır Genel müdürlükle iletişim halindeyim çünkü devlet tiyatrolarının hiçbir salonunda (en azından Ankara için konuşuyorum) engelli yerleri yapılmamış. Konuyu genel müdürlüğe taşıdım. Genel müdür dahil bütün alt kadrosuyla görüştüm ve tahmin edin noldu? Tabiki baştan savdılar bi şekilde... Baheneleri ise yeterli bütçe yok demeleri oldu.

Gerekli kanunlar ve de herşeyi bi kenara atın bence bu insanların içinde olmalı. Bu 2. sınıf muamelesi nereye kadar devam etcek çok merak ediyorum?

Konuyu medyaya taşımayı düşünüyorum. Eğer durumla ilgilenicek birilerini tanıyorsanız lütfen cevap yazarsanız sevinirim.

Sevgiler...

Üye
    tolgad1836 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2009
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar ndipi,

Kanun çıkmış çıkmasına ama ilgili kanun 2005 de çıkmış ve de kanun içerisinde diyor ki 7 yıl içersinde bu tip sosyal alanlar engellilere uygun hale getirilecek. Yani daha 5 yılları daha var. Bence bu süre kısaltılmalı ama nasıl?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ankaraya kanun napsın balık bastan kokar
    ankarada tekerleklı sandalyelı degıl bıraz yurume zorlugu ceken vatandaslarımızı dusunup kahroluyorum bazen hıcbır buyuk sehırde bu kadar plansız altgecıt ust gecıt varmıdır
    ankarada arbası olan hadı gene dısarı cıkabılır bunun ekonomık yonunude dusunursekkı allah fakır fukaraya acısın bır devlet daıresıne gıtsen plansız programsız burokrasıkı ısıtme engellı olda ısın ısınden cık bakalım bıde memur sehrı derler galıba deyımdır coban cok olunca koyun haram olur

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilkent bu konuda bir numara 7 salonu var 7 salonuda engellilere uygun ayrıca, ankamalldaki gibi engelli yerlerini en önde değil en arka veya ortada yapmışlar.. Bilkentte sinema izlemek ayrı bir zevk..