Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 17 mesajın 16-17 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Maviş Avatarı

Son Giriş
    02.09-2005
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ah bu carrefour bir çok engelli arkadaşın sıkıntılı anlar yaşamasına neden olan alışveriş merkezi:
    Bayrampaşa şubesi her ay alışverişe buraya gitmekteyim ve her zaman aynı dertler.güvenlik görevlileri bu konuda o kadar cahil ki neden yerimize parkettiriyorsunuz diye sorduğumuzda şimdi gelecek diye cevap alıyoruz ve en sonunda biz parketmiş aracın arkasına arabamızı bırakıyoruz,çıkışta görün kavgaları.
    Hele öncelikli kasaları en uzun kuyruk orada ama engelliler malesef burada sıra bekliyor.bir çok kez yöneticilerini çağırtıp hakkımı savunsamda değişen birşey yok.kuyruktaki diğer insanlar farkediyor ve sıralarını veriyor ama kasa görevlisi sırayı bozmayın diyor.gel burdan yak.kesinlikle otopark görevlisinden tutunda kasa görevlisine kadar herkesin bu konuda eğitim almaları şart bana göre.

Üye
    msg Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Carrefour'u adam edemeyeceğiz bu gidişle. En sık şikayet aldığını gördüğüm firmalardan biri (her konuda, sadece engellilere karşı davranışlarından değil).

Dün çok seyrek gittiğim Ankara Carrefour'a gittim. Engelliler için ayrılmış yerlerden birine normal araçlar park etmiş (üzerinde bir işaret yoktu, plaka'da da). Neyse diğer Engelliler için ayrılmış yere park etmek için yöneldiğimde, park yerinin zincirlerle çevrildiğini gördüm. Etrafta görevli yoktu, inip baktığımızda zincir bir asma kilit ile kilitlenmiş. Zinciri bir çekiştirdim, yok gelmiyor, arabamı park edemiyeceğim kadar gergin. Zincir yere değmiyor.
    Arabamı olduğu yere bırakıp görevliyi buldum, durumu anlattım. İlgili arkadaşın kiliti açmak için geleceğini söylediler. 15-20 dk içerisinde geldi.

Neden kilitlediklerini sorduğumda; önüne gelen herkesin park ettiğini, bunu engelemek için olduğunu söylediler. Bu arada diğer park yerinede engelli olmayanların park ettiğini söylediğimde, evet kilitlemeyince park ediyorlar şeklinde bir cevap verdi.
    Kendimi zor tuttum ama yinede çok kötü olmasada ağzıma geleni söyledim.

Aslında esas engelli olmayıp, engelliler için ayrılmış park yerlerine park edenlere birçok şey söylemek gerekirdi ama hava kararmadan alışveriş edip eve dönmek için acelem vardı. Yoksa o park edenleri bekleyip birkaç sözde onlara söylemek vardı.

Bundan sonrada mümkün olduğu kadar Carrefour'a gitmeyeceğim. Belkide hiç gitmeyeceğim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12