Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Belediyeye bilgi talebim.

01/09/09 Tarihinde BAlgat Ceyhun Atıf Kansu caddesi üzerinde saat 10.10 civarında Sıhhıye Dolmuşu benim 10 metre önümden ayakta yolcu almasına rağmen ben engeeliyim diye beni dolmuşa almıyarak mağnen yaralamış ve ayrımcılık yapmıştır.

Balgat - Sıhhıye dolmuşunda engelli insan yada engelsiz insan diye bir ayrım var mıdır ? Ayrım yoksa 10 m önünden birini alırken beni neden almamıştır.

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o dolmuşcunun terbiyesizligi ne olursan ol seni almak zorundaydı ayrım yapmaması gerekirdi sonuçta sende bir insansın

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Aynı olay İstanbul'da da yaşanmıştı. Engelli bir bayanı otobüse almayan şoförü kadın mahkemeye vermişti ve kazanmıştı. Sen de aracın plakasını alıp şahidin de varsa mahkemeye ver şerefsizi!! Bakalım ayrımcılık yapmak neymiş görsün. Almak zorunda ama böyle canlılar maalesef aramızda insanım diye dolaşıyorlar.

Sen takma kafana o görgüsüz ayıyı. Hakkını sonuna kadar kovala arkadaşım..

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

eğer dolmuş aşırı dercede doluydu seni bu yüzden almamıştırr....

Üye
    hakanbektas Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    18:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaw dolmuş aşırı derece dolu ondan almamış demişsiniz,

zaten 10 metre ileri de biriini almış şerefsiz herif,

arkadaşa gelince dolu da diğerine mi boş,

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim.

Eskidende başıma gelirdi ama içime atardım. Teknolojinin gelişmesi ve kişisel gelişmem bana sessiz kalmamam gerektiği öğretti.

Dolmuşçular odasını aradım ve tepkimi verdim. Bana, a"rkadaş adına özür dilediklerini ve sizlerin önceliki olduğunu " gibi şeyler söyledi ve bunu yapan arkadaşın plakasını istedi. Plakayı almadığım için veremedim ama belediyeye şikayet edeceğimide bildirdim ve tüm şöför arkadaşların uyarılmasını istedim.

Sevgili Kalem,

Düşüncende haklısın ama ayrı ayrı tepki vermek daha doğru yaklaşık 6 ay önce Ankaraya yeni alınan halk otobüslerinin engeli olan vatandaşlar için zor olacağını ve engelliler kanunu çerçevesinde belediyeninde fiziki ulaşımı kolaylaştırmakla yükümlü olduğunu hatırlattım ama bir cevap bile vermediler.
    Ayrıca Belediye engelliler sorumlusu ortopedik arkadaşada ulaşmaya çalıştım ama hala beni arıyacak.

Ayrı ayrı gündem oluşturmak daha dikkat çekici oluyor.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

herzaman hakkınız olanı isteyiniz.yani sizin hakkınız o minibüse yada otobüse binmektir.o toplu taşıma aracına sizi bindirmeyenlerde uyarılacak gerekirse cezalandırılacaktır.korkmayın hakkınızı savunmaktan.dünde otobüs şirketinin görevlileri ile bi tartışmam oldu benimde ve hakkımı aradım şirketi aradım bugünde dilekçe yazacağım ardından belediye başkan yardımcısına çıkacağım valiliğede şikayette bulunacağım.ben sadece kendi hakkımı değil bütün engelli kardeşlerimin hakkını savunuyorum.sizlerde savunun

Üye
    vahide Avatarı

Gerçek Adı
    vahide
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    ankara/ mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben o dolmuşların gelmişini geçmişini ormana gönderrimmm!!!! ayrımcılık değil bu insanlık ayıbı ayrımcılığı geçmiş bu yaaaaaa!!!!!! bak gene sinirimi zıplatdınızzz engelli açılımı istiyoruzzz kardeşimmm.... gelmişini geçmişini ormana taşıdıklarım varyyaaaa !!!!

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Orman dan gelmiş birini geri ormana göndermek..

Dolmuşçuların belki dakika uygulamaları vardır( zaman kaybedince kendi aralarında kurmuş oldukları bir cezai para uygulamaları olabilir )engelli arkadaşı almamış olması arkadaşımızın engelinden ziyade zaman kaybetme ve dolayısıyla ceza ödeme kaygısı olabilir ..

Tabiiki bu bahanesine olursa olsun dolmuşçuyu haklı çıkartmaz..Arkadaşı dolmuşçular odasını arayıp şikayetini bildirmiş olmasından ve olaya sessiz kalmamasından dolayı kutluyorum..

Bu arada ben tekerlekli sandalyedeyim yanımdan geçerken bana korna çalan taksicilere sinir oluyorum yahu kardeşim ben doğru düzgün yoluma gidiyorum sizin arabanıza binmeye niyetli biri gibi mi duruyorum ordan?

hadi kornayı çaldın beni müşteri olarak gördün de ,eğilmeyen bükülmeyen akülü sandalyemi nerene koyacan onu merak ediyorum..?

Üye
    gulsum neva Avatarı

Son Giriş
    29.12-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aman arkadaslar boyle kaz kafaları konusmaya bıle degmez

Üye
    03Afyonlu Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan.Yaşar
    Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara.ve.Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu bir insanlık ayıbıdır yaşamayan veya başına gelmeyen bilmez bazı insanlarımız varya bedava mezar bulsa girerler.
    65 yaş üstü fakir insanlara belediye otobüslerri saat 10 dan saat 4 de kadar dolaşım hakkı tanımış ve bu hakları engellilerede vermiş ama bizim insanımız bu bizim hakımız deyip gezme turlarına çıkıyorlar bunların içinde nelerine şayidimki 5 6 diresi olan dolmuşu olan yani fakir ve engelli yararlanmıyor nerede tabiri caiz ise galantorların seyaat otobüsleri olmuş.bunda bunları iyi araştırmayanlar ve yakınlara ve onun arkasında kopuşanlara verilmesi heryerde yandaş toplanması adaletsilik almış başını gidiyor evet arkadaşımıza yapılan kabul edilemez ama insanlarımızın doymayan gözleri sanki bu dünyada kalacakmışcasına fakirlerin ve bizlerin sırtına binerek sevki safayı sürenler birgün allaha hesap vereceklerini unutmasınlar