Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kadir1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    13.01-2010
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hastalık agır oldugu, ilkokul mezunu oldugum, ellerim az çalıştıgı için her işte çalışamam. bense çok azimliyim. seyyar satıcılık yapıyorum. saguk su satıyorum beyoglun'daö ama polis amirleri izin vermiyo.
    benim üzüldügüm nokta, piyongocuya bişey demiyolar, bazı ückatcı gazete satan engellileri kullanan saglam insanlara bişey demiyolar, bana sivil polis gelip yok burdan kaybol diyor. hakaret ediyor. çok üzüdü bu beni.
    ve malesef dün polis geldi git burdan dedi, ceza keserim dedi. bütün umutlarım hayallerim yıkıldı.
    artık çalışmayacam taksim'de. ne diyelim, vatan saolsun..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Kadir, İstanbul valiliği'ne başvurup, özel bir izin almayı denesene. Böylece o kaba insanlarla muhatap olmamış olursun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ismail13 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf İsmail Dalkılıç
    Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

böyle kabalık olmaz bu ne yaa biz nereye kadar devamedecez benim babamda maaslıı diyeebana bakmakla yükümlü olduğu için maasımçıkmıyor hep geri 00donüyor . sırf babamın maası olduğundan ..o bi yana yesil kartımı bile vermiyorlardı , ama büyük vali ye gitimm hallettim

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Ortada bir yasak varsa bu oradaki tüm seyyarlara olmalı yok sadece sana yasaksa ben olsam artık taksime gitmeyeceğim yerine inadına oraya giderdim ..

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Allah ozurlu memuru ıslah etsin !(Ozurlu toplumuda)

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar birazda serin kanlılıkla bakalım olaylara,
    Taksim Türkiyenin bir numaralı turistik merkezlerinden biri ,
    binlerce yabancı turist geliyor.
    Şimdi her önüne gelen özürlü orda satış yapmaya başlasa,
    koca istanbulu düşünecek olursak orada bayağı bir özürlü birikmesi oluşur.
    Ülkenin imajı çin iyi olur mu böylesi bir durum?
    Elbetteki olmaz.
    O yüzden taksimde satışa ancak belli sayıda özürlüye izin verilebilir.?

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekecig;

bu nasıl bir zihniyet hiç bir şey demiyorum!!!

Üye
    baxter Avatarı

Son Giriş
    13.10-2010
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    Mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sırf ülkenin makyajı için engellileri tecrit etsek nasıl olur ? Ne de olsa kimin eli yok ayağı yok kolu yok kimi duymuyor uyduruyor değil mi ? Hepsini toplayıp bir kireç kuyusuna atalım hatta, tertemiz ülkemiz güzel ülkemiz hiç engelimiz yok..

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: baxter Mesajı Gör
    Sırf ülkenin makyajı için engellileri tecrit etsek nasıl olur ? Ne de olsa kimin eli yok ayağı yok kolu yok kimi duymuyor uyduruyor değil mi ? Hepsini toplayıp bir kireç kuyusuna atalım hatta, tertemiz ülkemiz güzel ülkemiz hiç engelimiz yok..
    Söylediim şylerin bizi duygusal açıdan üzdüğünün farkındayım ancak gerçek böyle ne yapabiliriz.

Mesela hindistanda giden belgeselciler hep hindistanın fakir,dilenci manzaralarını çekiyyorlar.Onlara bakınca hindistanı açlığın yoksulluğn pençesinde bir yer zannedebilirsiniz.

Oysa hindistan nükleer silahlara sahip,uzaya uydu yerleştirebilien,Dünyanın ekonomik açıdan en hızlı büyüyen ikinci ülkesi,

Geleceğin süper güçlerinde biri olacak.

Yani taksim gelen turistlere yalvar yakar bişeyler satmaya çalışan özürlü satıcı kaynasa bu ülkemizin gerçek potansiyelinin sahip olduğu gelişmişlik seviyesini yansıtmayan bir olgu olur.

Ülkeler imajlarının yükseltebilmek için milyon dolarları bile feda ederken ülkemizin böyle bir kayba uğraması doğru olmaz.

Artı bu durumun özürlüye faydası değil uzun vadede zararı olur.

Üye
    baxter Avatarı

Son Giriş
    13.10-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok yanlış bir örnekleme yapmışsınız. Hindistan dediğiniz ülkenin nüfusu en son sayımlara göre yaklaşık 1.3milyardır (Türkiyenin yaklaşık 16 katı) Ve şunuda belirtmek isterim Hindistanda kişi başına düşen gelir ortalama 450$ iken Türkiye'de bu rakam 2000-2500$ civarındadır. Hindistan zengin bir ülke değildir. Bütün Hindistan'ı gidipte gezen gazeteciler nerde fakir var tutup onu çekmiyor, aslında ülkenin gerçeklerini sergiliyor. Biraz daha global pazarı incelemenizi öneririm. Hindistanın adı dönemsel olarak yayınlanan listelerde ilk yüz içerisinde yer alıyor ise yatıp kalkıp Hinduizm, Budizm, Jainizm, Sihizmin ve geri kalan tüm dinlerin yarattığı tanrılarına dua etsinler. Engel sadece bu ülkeye has bir durum değil. Sizin o bahsettiğiniz milyon dolarlar engellileri ortadan kaldırmak için değil hayata kazandırmak için harcanmaktadır.

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baxter,

1.3 milyar insanı 450 dolar çarptığımızda ne kadar bir büyüklüğe ulaştığımızı bir hesap makinası yardımıyla öğrenebilirsin.

Ayrıca yıllık büyüme hızınıda ihmal etmemelisin.

Ayrıca bir ülkenin itibarını bütün vatandaşları ilgilendiren bir durumdur.

Bu gün ülkemizde devlet özürlü vatandaşları için yavaş ama güzel adımlar atmaya çalışıyor.

Özürlününde devletine yardımcı olması gerekir .

Özürlünün sorunlarını yine devlet çözecektir.

Her özürlünün kendi başının çaresine bakması demek olacak ''bırakın satış yapsınlar efendim..'' şeklindeki bir tutum özürlü sorunlarının çözümüne katkı sağlamyacaktır.

----------

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: oezix Mesajı Gör
    Bencede bir engelli arkadaşımız(ların) Taksimde satış yapması hiç bir Turisti olumsuz etkileyeceği kanısında değilim. Her yıl Hannoverde CeBİT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı) olur. Şırf dünyanın her yerinden iş adamları geliyor diye, sokakta kalan ve çöplerden şise toplayanların uzaklaştırılıdığına ben sahit olmadım.
    Arkadaşım peki ne yapıyor Alman hükümeti özürlülere fuar alanında işporta satış yapmalarına izin veriyormu?

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yukarda ben mi yanlış okudum?''bu gün ülkemizde devlet özürlü vatandaşları için yavaş amagüzel adımlar atmaya çalışıyor''yazıyor.
    acaba sorarım nedir o adımlaar?

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

tekecig;
    arkadaşım taksime gelen turistler çağdaş medeni insanlardır engelli satıcıyı görüpde türkiyeyi ayıplamaz aksine bu ülke engellisine de değer veriyor onları toplumdan soyutlamıyor diye ancak takdir eder...

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu gün ülkemizde engelliler için yavaş ama güzel atılan adımlar ileriye doğrumu geriye doğrumu?

Üye
    baxter Avatarı

Son Giriş
    13.10-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tekecig arkadaşım sürekli seni düzeltiyor gibi olmak istemem fakat yine çok yanlış bir hesap yapmışsınız. gayrisafi milli gelir / nüfus = kişi başına düşen gayrisafi millî hasıla hesaplanır. Bir ülkenin 1.3milyar nüfusu olması kişi başına günde ortalama bir dolar bile zor düşmesi o ülkenin refah ve ekonomisi büyüyen bir ülke değil, bahsi geçen belgeselcilerin çektiği gibi sefalet içinde olduğunu, süründüğünü gösterir. Bugün (her ne kadar global krize karşın) dünya devi olarak adlandırılan ülkelerde (Amerika, Japonya, Ingiltere, Almanya,Fransa) ülke nüfusları yaklaşık yüz milyon (Amerika 250, Japonya 130, Almanya,Fransa,Ingiltere yaklaşık 100milyon) olup kişi başına düşen gelir ortalama 25000 - 30000$ civarıdır. Yani iş 1.3milyar nüfusun olmakla bitmiyor. Medya çoğu zaman yanıltıcı yayın yapıyor gibi görünsede rakamlar ortada. Siz Türkiye meselesinde olduğu gibi hindistanın ekonomisi konusunda da "insan" faktörünü arka plana atıp kişi başı 450 dolar mı çarp o zaman 1.3milyar la gibi çok kaba saba bir hesap yapmışsınız. Konuyu daha fazla çarpıtmadan sözlerimi yenilemek istiyorum, engellileri tecrit ederek engeller aşılamaz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon