Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bugün yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Arkadaşımın dükkanında oturuyorduk. İyi giyimli saçları bembeyaz olan yani yaşlı bir bayan içeri girdi. Yakasında rozet ilk olarak dikkatimi çekti. Çantasından bir zarf çıkararak oradaki elemana uzattı. Eleman patron yok diyince bayan hemen çıkıp gitti. Olayı kavramıştım ama emin olmak için elemana sordum. Zarfın üzerinde işitme engelliler derneği yazıyormuş. Yani bağış toplamaya gönderilmişti.

Şimdi soruyorum bu derneğin yetkililerine eğer konudan haberdar iseniz sizlerin bilgisi dahilin de yapılıyorsa bu olay cevap verin. Kapı kapı bağış mı toplanır? Bizleri dilenci durumuna sokmaya ne hakkınız var? Bu kadar mı alçaldınız. Sizleri kınamakla kalmıyor yasal olmayan bu olayı ilgili mercilere taşıyorum.

Yok eğer durum sizin bilginiz dahilinde değil adınız kullanılarak yapılıyorsa bir an önce bu olaya müdahale edin. Hiç kimse engellileri bu konuma düşüremez düşürmeye hakkı da yoktur.

Üye
    gulpembe Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

of Oyacığım OF çok bunlardan Şebekemi kurmuşlar nedir anlayamadım Dün aynı şey benim başıma da geldi iş yerindeydim 25 30 yaşlarında bir genç masamın üzerine bir Kağıt bıraktı Kağıdı aldım okudum . Şöyle yazıyordu :
    Sağır ve Dilsizim
    Yatacak yerim ve Yiyecek Yemeğim yoktur
    Kimsesizim Allah Rızası için bir yardım

bizler Engelimizin arkasına sığınarak Hazıra konmadık Kimseden birşeyler beklemedik Engelimizden kaynaklanan sıkıntılara katlanarak , Karda kışta düşerek kalkarak Okul okuduk çokçaba gösterdik, kendi emeğimiz ve Beynimizle İş Güç sahibi olduk
    Şimdi bu kişilerin Engelini Bahane ederek Kendilerine çıkar sağlamaları , Engellileri Toplum içerisinde Zavallı acınacak Muhtaç Dilenci Pozisyona düşürmeleri Bizleri gerçekten Üzmektedir.

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gülpembecim işin kötüsü bunun dernek aracılığı ile yapılıyor olması. Ama bu işin peşini bırakmaya gerçekten niyetim yok. İlgili yerlere şikayetimi yapacağım. Bir dernek bunu yapıyor, yaptırıyorsa daha ne dene bilir. Üstelik bu olay o kadar meşru imiş gibi bir de gazetelere ilan vererek bu işi yapıyorlar. Ondan sonra toplumun gözünde engelliler zavallı konumunda. Tabiki düşer bu ve bunun gibi olaylara bizler dur demedikten sonra düşecektir, düşmeyede mahkumdur. Bu yüzden hepimiz üstümüze düşeni yapmalı bunu yapanların önünü tıkamalıyız. Ki bu gidişe dur diyebilelim.

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

bir yıl önce kuaförde traş olurken bir genç geldi yakasında
    sagır ve dilsiz yazıyordu orada müşterinin biri laf söyledi
    ona ve sagır ve dilsiz olan genç başladı konuşmaya
    bir güzelde dayak yedi :P

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bunlar gerçekten bir şebeke gibi çalışıyorlar. Aksaray'da da hayli var bunlardan. Elinde makbuzla dolaşan sağır dilsizler var. Ama çoğu rol yapıyor. Bunlara çok dikkat etmek gerek ve yardım yaparken araştırmak gerek. Yardım gerçekten ihtiyaçlı kişiye yapılmalı bence. Bunlar sadece sömürücü bir grup.

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bazı kurumlarda bayanları kullanıyolar :lol: vede ceplerini dolduruyo bu kişiler :evil:

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

oya hanım bu konuda size tam olarak katılamıyorum.gerçekten son çareyi bu yolda bulanları ayırt etmemiz lazım belki sizlerin durumu iyidirr.bunlar sizin gururunuzu incitiyor olabilir.ama birde gerçek ihtiyac sahiplerinin gözüyle bakmak lazım olaya

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yarenn66
    oya hanım bu konuda size tam olarak katılamıyorum.gerçekten son çareyi bu yolda bulanları ayırt etmemiz lazım belki sizlerin durumu iyidirr.bunlar sizin gururunuzu incitiyor olabilir.ama birde gerçek ihtiyac sahiplerinin gözüyle bakmak lazım olaya
    Bu konuda sana katılmak hiç mümkün değil yaren66. Neden dersen gerçekten gerçek ihtiyaçlı bir kimse çıkıpta asla böyle dilenci tarzı istekte bulunamaz. Çünkü gerçek ihtiyaçlıdırda ondan. Gururunu incitmez. Buna mukabil; komşu yardımı yapılır bu kişilere. Bu tipte toplamak ise sadece aç gözlü tamahkarların işidir. Saygılarımla..

Üye
    GÜLIZAR Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bügün kapıyı görme engelliyim diyen bir dilenci çaldı daıre 4 katta bırde zili nasıl buldu onu anlamadım gözünde sıyah gözlükler vardı sahtekarmı yoksa gerçekten ıhtıyaç sahibimi anlamadım

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YANİ YUUH DİYORUM BU KADAR'DA OLMAZ DİYORUM. ESKİDEN DİLENCİLER,SADECE ELLERİNİ AÇARLARDI VE MALUM İĞRENÇ MESLEKLERİNİ İCRA EDERLERDİ
    DEVİR DE DEĞİŞTİ HERHALDE.
    ARTIK, İNSANLARI DAHA KOLAY NASIL AVLARIM HESABINA DÖNÜŞTÜ OLAY

NE YAPACAKLAR;TABİİ BÖYLE YAPACAKLAR. AMA DOĞRU AMA YALAN BİLMİYORUM AMA,BÖYLE DERNEKLERİN ARKASINA SIĞINARAK,BELKİDE ONLARI KULLANARAK MENFAAT TEMİN EDECEKLER

HEPSİNİ KINIYOR,LANETLİYORUM VE YUH OLSUN DİYORUM SİZİN İNSANLIĞINIZA :evil:

Üye
    mami6 Avatarı

Son Giriş
    09.09-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    hatay/iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet oya hanım bende size katılıyorum ama sadece onlar degilki cok var duygu somurusu yapanlar

Üye
    PRENCESS Avatarı

Son Giriş
    03.12-2007
    Saat
    03:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:evil: :evil: Kesinlikle katılıyorum ben de... Kınıyorummm...Ne ayıp yaaa...

IŞIK
    Misafir Üye
    IŞIK Avatarı

Sevgili Oya

Türkiye'deki derneklerden bunu yapmayan parmakla sayılacak kadar azdır siz de takdir edersiniz ki. Dilenciliğin yasallaşmış/kurumsal halidir dernekler. Bir çok dernek dilenciliğin şeklini yardım toplama kanununa uydurmaya çalışır.

Toplum tarafından dernekler adeta yardım ve bağış toplayan sivil toplum kuruluşları olarak görülmektedir. Buna spor kulüpleride dahil. Bir yıl Başkanlığını yürüttüğüm Pozitif Engelliler S.K.D derneğini bu yüzden fes etmek durumunda kaldık. Ya diğer dernekler gibi olacaktık yada bırakacaktık. Yaptığımız her organizasyonun yardım ve bağış toplama kanununa göre değerlendirilmesi. Bizimde her ne kadar bunu yapmasak ta yaptığımız anlamına geliyordu.

Bir de sanal dilenciler var.

Malatya'da da dilenciler çok.

hepsine yuh olsun
    kınıyorum

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

sizin derneklerdede bu işlere raslandı zamanında :lol: :evil:

Üye
    BALYOZZZ Avatarı

Son Giriş
    09.03-2006
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    MASAL DİYARINDAN...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BİR KERESİNDE APARTMANIN BEŞİNCİ KATINA KADAR ÇIKTI BİRİSİ KAPIYI AÇAN KOMŞUMUZ PARA VERMEK İSTEMEDİĞİNİ SÖYLEYİNCE DİLENCİ KAPI KAPANIR KAPANMAZ BEDDUA ETMİŞ VE BUNU DUYAN KOMŞUMUZ ONU POLİSE VERMEKLE TEHDİT EDİNCE KADIN KAÇMIŞ BİZ BUNLARA PARA VERİNCE İYİ VERMEYİNCE KÖTÜ OLUYORUZ

Sayfa 1 / 3 123 SonSon