Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    63

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Açıköğretim Sistemi'nden sorumlu Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Açıköğretim Sistemi'nde engelli öğrenciler için mümkün en iyi öğrenme koşullarının oluşturulması için günümüz teknolojilerinden de yararlanılarak her geçen gün yeni öğretim materyallerinin hazırlandığını ve var olan materyallerin güncellendiğini kaydetti.
    Bu çalışmalar kapsamında merkez büro ve konu hakkında uzmanlardan oluşan bir komisyon tarafından, engelli bireylere yönelik sivil toplum kuruluşlarının da katkısıyla, engelli öğrencilerden gelen taleplerin değerlendirileceğini ve engelli öğrencilerin başarısız oldukları dersler ile ilgili düzenlemeler yapılacağını anlatan Prof. Dr. Güney, "Buna göre özellikle görme ve işitme engelli öğrencilerin engeli ile doğrudan ilgili olup zorlandığı dersler için önce uyarlama yoluna gidilmesi; uyarlamanın yapılamaması durumunda ise bu derslerin eşdeğer birer ders ile eşleştirilerek engelli öğrenciler için uygulanması, eşleştirme işlemlerine 2016-2017 öğretim yılı bahar döneminde başlanması planlanıyor.
    Görme ve işitme engel bilgisini raporlandıran ve bu bilgisi sistem dahilinde bulunan öğrenciler, ilan edilecek tarihler arasında engelleri nedeniyle zorlandıkları dersler için öğrenci otomasyonundan başvurularını gerçekleştirebilecekler.
    Engel bilgisi sistemde henüz bulunmayan veya sistemdekiyle farklı bir engel durumu bulunan öğrencilerin ise bulundukları şehirdeki Açıköğretim Sistemi bürolarına başvurmaları gerekiyor" ifadelerini kullandı

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    21

Ekpss deki gibi uygulamalar yapılıyor mu¿ bilmiyorum hiç bana soran olmadı diye hatırlıyorum.... okuyucu işaretleyici gibi... inşallah daha iyi olur bunun sivil toplum kuruluşlarından yardım almaları iyi bir yaklaşım bu sayede engellilerin isteklerine daha net ulaşabilirler... bana kalırsa biraz ekpss sınavından örnek almaları baya bi fayda sağlayacak gibi...

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lafla değilde icraatlarla ortaya çıkma durumunun tüm hizmet camiasına bulaşıcı bir hastalık gibi bulaşması için dua edelim arkadaşlar.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnşallah lafta kalmaz