Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    08.05-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2012 yılında Fizik Bölümünden mezun oldum ve önceki gün izlediğim bir video sonrasında 4 yıl aradan sonra uzay bilimleri ve teknolojileri bölümünde yüksek lisans yapmaya karar verdim fakat bir takım endişelerim var. Lisans eğitimimi bitireli 4 yıl oldu ve bu bir sorun olur mu ? Öğrencilikle iş hayatı bir arada yürütülür mü ? (MEB'de memurum) Bu durumu yaşamış arkadaşlar varsa tecrübelerini öğrenmek istiyor ve teşekkür ediyorum.

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Lisans bitirdikten sonra ara verilirse başvurulamaz gibi bir şey duymadım hiç, bir sorun olmaz sanırım.
    Öğrencilikle iş hayatı saati vs uygunsa yürütülebilir biraz yorucu olur kendinizi biraz sıkmanı gerekir ama yapabilirsiniz sanırım.

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

@Since1905OnLyGS
    Ara vermeniz yüksek lisans yapmanıza engel değil, ilgili okul+bölümün yüksek lisans giriş kriterlerini sağlıyorsanız, başvurursunuz, sonrasında lisans genel not ortalamanız+ALES+YDS+mülakat süreçlerinde elde edeceğiniz puana göre başarılı olup olmadığınız belirlenir.
    Çalışırken özellikle tezli yüksel lisans her zaman sıkıntılıdır, dersler gündüz olduğu için iş yerinden izin almak özellikle. İş verene bağlı kısacası. Tezsiz yüksek lisans tezliye göre ders saatleri konusunda daha uygun. Ayrıca tez için hazırlanmanız ve ilgili makaleleri araştırmanız da tabi ki çalışırken zor oluyor. İş dışındaki zamanınızdan artık belli zevklerden/eğlencelerden feragat etmeniz gerekecek. Kısacası cefa olmadan sefa olmuyor
    Başarılar dilerim şimdiden.

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    08.05-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok teşekkür ederim, kolay olmayacağını biliyordum ama bu kadar zor olacağını tahmin etmiyordum zira lisans bilgilerimin tamamına yakınını unutmuş olduğumu farkettim. Onları yeniden öğrenmek veya hatırlamak için epeyi bir gayret sarfetmem gerekecek.