Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: baris33 Mesajı Gör
    Yani bende onu demek istiyorum... Millet tamamının kaldırıldığını düşünüyor boşuna sevinmeyin 205 tl yine ödüyecez..
    hayır öğrenci katkı payı kalkan ödesek de 50 den 100 tl ödices belkide hiç. ısrarla ödeme yapmak ister gibisin sana hesap nomu veriom oraya yatır

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Bülent Arınç, bir gazetecinin, katkı paylarının ikinci öğretimde okuyan öğrencilerden alınmaya devam edip etmeyeceğini sormasına üzerine, katk ıpaylarının birinci öğretim ve açık öğretimden kalktığını, ikinci öğretimden alınan öğrenim ücretinin devam edeceğini bildirdi. Birinci öğretim ve açıköğretim için kanunda geçen tabirin ''katkı payı ve harç'', ikinci öğretimde alınan ücretin ise kanunda ''öğrenim ücreti'' olarak geçtiğini belirten Arınç, birinci öğretim ve açıköğretimdeki toplam 3.5 milyon öğrenciden katkı payını kaldırdıklarını ifade etti. Arınç, ''Öğrenim ücreti katkı payı olmadığı için ayrıca bir kanun çıkarılması gerekmektedir. Şu anda kararnamemizin içinde katkı payları ve harçlar bulunmaktadır'' şeklinde konuştu.

Üye
    baris33 Avatarı

Gerçek Adı
    Vural
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALANYA arkadaşımızın da belirttiği gibi sadece harçlar kaldırıldı, öğrenim ücreti alınmaya devam edecektir. ısrarla ödeme yapmaktan kaçınıyorsan boşuna, çatır çatır alacaklar o parayı bu konuda iddaalaşada biliriz bak ))

Üye
    sebboy Avatarı

Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben aöf büro yönetimi ve sekreterlik bölümünden geçen sene mezun oldum şimdi işletme üçüncü sınıftan devam edebilirmiyim lisans tamamlamak için diyelim edebilirim ettim mezun oldum diyelim ömssde büro yönetimi sekreterlik lisans mezunu işletme olarakmı tercih yapabileceğim yoksa işletme lisans mezunu olarakmı yardım edermisiniz arkadaşlar

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sebboy,
    sen şimdi lisanstan hangi bölüm mezunuysan, o bölüm senin meslek alanın olur
    öncelikle işletmeden devam edebilirsin eğer ki derslerin çoğunlukla örtüşürsa ki büyük ihtimalle örtüşür, direkt 3. sınıftan başlayabilirsin
    iş içinse dediğim gibi işletme mezunu olarak başvurunu yaparsın artık büro yönetimi ve sekreterlik üzerine lisans tamamlamış olduğun için onun hükmü kalkar

bu arada harçlar kalktı deniyor ya tamamen kalktığına inanmıyorum sadece devlete ödenen kısmı kalktı diye düşünmekteyim, diğer öğrenim ücreti adı altında alınan kısmı yine yatırırırız büyük ihtimal yani miktarı az olan kısım düştü diğer kısmı ödeyeceğiz yine yani Baris isimli arkadaşla aynı fikirdeyim, bedava okumayacağız
    tabii kesin yargıya varabilmek için aöf bürosuyla görüşmek gerekir o yüzden şimdilik herşey varsayımdan ibaret...

Üye
    yiğido_fatih Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

ya arkadaşlar bende ygs sınavına girdim sadece yanlış bilgilendirilmem sonucu tercih yapmadım bu aralar ek tercihler olurmu açık öğretim fakultesi için ?

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ek tercihlerde istediğiniz bölümü yazarsınız puanınıza göre...
    isterseniz açıköğretim de yazarsınız

Üye
    yiğido_fatih Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

gul2011 ek tercihler ne zaman olur ben aslında bunu merak ediyorum yoksa 1 senem daha yanıcak Zaten açıköğretim okuyacağım mühim olan biran önce tercih yapıp kayıt olmam

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ikinci tercihleri biz de bekliyoruz genelde bu ay içinde olur Ekim'de de okullara başlanır diye biliyorum
    zaten acele etmene gerek yok ben de aöf okuyorum Kasım'da kayıt yenileme yapcam sizinki zaten Ekim'de... yani 1. tercihlerde yapmış olsaydın da Ekim'i bekleyecektin

Üye
    yiğido_fatih Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

gul2011 çok teşekkür ederim öğrenmek istedğimde buydu Vallahi içimi ferahlattın bende tercih yapamayacağım diye üzülüyodum bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim faydalı olabildiysem ne mutlu...

Üye
    baris33 Avatarı

Gerçek Adı
    Vural
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

225 tl yeni zamlı öğretim ücretini vakıfbank'a 22 ekim-16 kasım tarihleri arasında yatırıyoruz... 45 tl indirip yapıp 15 tl zam yaptılar bide çıkıp harçları kaldırdık demiyorlarmı !!

Üye
    ayseee43 Avatarı

Gerçek Adı
    ayşeee
    Son Giriş
    18.08-2013
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu sene sağlık kurumları işletmeciliğini kazandım.kayıt için ne kadar ücret ödeyeceğim?bilen var mı ?

Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisin daha doğrusu fikirlerinize ihtiyacım var şimdi ben geçen yıl sosyal bilimleri kazandım(aöf) ama hiç sınavına felen girmedim bu yıl ise tekrar sınava girip sağlık kurumları yöneticiliği ile tarım ı yazdım sağlık kurumları gelmiş benim aöf'e devam etme isteğim ise ben memurum milli eğitimde hizmetli kadrosunda görevde yükselme felen açılacağı yok bu yüzden en azından okul bitirirsem ünvanımı değiştiririm kAmu çalışanı olduğum için sizce hangisine devam etmeliyim? sağlık kurumlarımı yoksa sosyal bilimlermi yoksa ek tercihler Tarım bölümümü

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ayşe,
    yukarıda baris arkadaşımız yazmış harçla ilgili bilgiyi... yani yaklaşık 200-250tl falan yatar herhalde...

polat,
    bir aöf bölümü okurken başka bir aöf okunmuyor ilk okuduğundan feragat etmek zorunda kalıyorsun bence eğer ki mebde çalışıyorsan, sosyal bilimlere devam et derim bitirince üstünü yine aöf sosyolojiden 4 yıllığa tamamlayıp sonra diplomanı ibraz edersin ve belki seni sosyolog olarak ilgili yere gönderirler hem bir meslek erbabı olarak çalışırsın hem de maaşın kademen yükselir
    hiç tarım yazma bence ben gıda teknikeriyim şu an gıda ve tarım teknikerleri için zor zamanlar... boşa okumuş olma derim benim zamanımda sosyoloji olsaydı ben onu okumayı yeğlerdim zira sosyolojiyi de severim ayrıca... yani bence sosyal bilimlerden devam et

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon