Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    dogz Avatarı

    Üyelik Tarihi
    04.10-2011
    Son Giriş
    26.07-2012
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    7
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba

    2 yıllık Üniversite bitirdim ve dgs ye girdim.Açıköğretimden 3.sınıftan devam etmek istiyorum.Kayıtlarım yakın zamanda başlıyacak. % 50 raporum var.. Harç parasından muaf oluyormuyum ben yoksa bu ücreti ödemem gerekiyormu ?

  2. #2
    Üye
    fatih530 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    26.01-2011
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Mesaj
    899
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Aynı soruyu bende merak ediyorum..

  3. #3
    Üye
    atildertli Avatarı

    Gerçek Adı
    atıl
    Üyelik Tarihi
    22.04-2011
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Mesaj
    440
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    hayır muaf değiliz.. ben anadolu ünv. gidiyorum her sene 500 tl yatırıyom...

  4. #4
    Üye
    esra baltacı Avatarı

    Gerçek Adı
    Esra
    Üyelik Tarihi
    31.01-2010
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Mesaj
    167
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    harçlarla ilgili bir muafiyet olması gerektiğini sanıyorum ben .kendi başıma gelen olaydan yola çıkarak.üniversiteyi bitirip harcımla ilgili geri ödemeye başladığımda yurtkurdan bir çalışan bana kayıt sırasında başvuruda bulunsaydın ödemezdin gibi bişiy sölemişti.ama ben geç kalmıştım ve harç ve katkı kredisi geri ödememin hepsini tamamlamak zorunda kaldım.belki burdan bile geri dönüşü vardır olayın ama uğraşmadım çok.bence iyice peşine düşüp hakkınızı alın.kolaygelsin.

  5. #5
    Üye
    fatih530 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    26.01-2011
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Mesaj
    899
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bilgi için sağol Esra bir araştırayım ben iyice.

  6. #6
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sakatlığınızdan dolayı katkı payından muafiyetiniz sözkonusu değil.

    Sadece şu kişilerden katkı payı ve öğrenim ücreti alınmaz:
    Madde 16: 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 47 nci maddesi ile 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun, 23/4/1981 tarihli ve 2453 sayılı Yurt Dışında Görevli Personele Nakdi Tazminat Verilmesi ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun, 28/2/1982 tarihli ve 2629 sayılı Uçuş, Paraşüt, Denizaltı, Dalgıç ve Kurbağa Adam Hizmetleri Tazminat Kanunu, 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenler, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki maluller ile 24/2/1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında şeref aylığı alanların çocuklarından öğrenci katkı payı alınmaz. Hükmü gereğince kayıt sırasında yatırılan katkı payı/öğrenim ücreti belgelerini getiren öğrencilere iade edilir."


    Ödeme güçlüğü bulunan birinci öğretim öğrencilerinin ödemesi gereken katkı payının tamamı talepleri halinde, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca kredi olarak verilebilir. (İkinci öğretim hariç)

    Madde 7: (1) Öğrenci katkı payı bizzat öğrenci tarafından karşılanır. Ödeme güçlüğü bulunan birinci öğretim öğrencilerinin ödemesi gereken katkı payının tamamı, öğrencinin talebi halinde öğrenim gördüğü yükseköğretim proğramının öğretim süresi kadar süre ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca bütçe imkanları çerçevesinde kredi olarak verilebilir.
    (2) Bu kredinin verilmesine ilişkin usul ve esaslar ile kredi alan öğrencilerin yükümlülükleri Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Katkı Kredisi Yönetmeliğine göre belirlenir.

    2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları İle İkinci Öğretim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar

  7. #7
    Üye
    venom911 Avatarı

    Gerçek Adı
    ahmet
    Üyelik Tarihi
    18.03-2011
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    23:03
    Mesaj
    51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Benim üniversiteye girişte ve öğrenim kredisi başvurusunda raporum yoktu fakat üniversiteyi 2011 yılında bitirdim ve raporumu okul bittikten sonra aldım.Benim özürüm doğuştan öğrenim kredisini ödememe veya en azından faizini ödememe gibi istekte bulunsam bunun bir yasal dayanağı var mıdır?

  8. #8
    Üye
    sağlam türk Avatarı

    Gerçek Adı
    recep sağlam
    Üyelik Tarihi
    12.09-2011
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Mesaj
    791
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    harç parasından herhangi bir muafiyet söz konusu değil olsaydı bana olurdu benim rapor %85 sadece çalışırken ve araba alırken vergiden vergiden muaf olabilirsiniz