Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YOLDAN ÇIKTIMÇIKACAM Avatarı

Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oğlum down sendromi 6 yaşında bu güne kadar her türlü eğitimi kendi imkanlarımızlan verdirdik verdik bu sena devlet okuluna ana sınıfına kaydını yapmah için kavga gürültü uğraştık yaptırdık açıkçana her türlü zorluğu çıkardılar milli eğitim şube müdürümüz sağolsun çözdü olayı 10 gündür gidiyor ama öğretmeninden bakıcısına okadar itici ve isteksizlerki anlatamam ve bir kaçkez sınıfta ayrı oturtulduğunu ve birkezde çekiştirildiğini gördüm,ben orada daha sosyal olsun ve birşeyler öğrensin diye yolluyorum ama öğretmeni bir bardak su vermekten aciz ve sabırdan sevgiden yoksun biz çıkışamıyoruzda sonuçta yarım gün orada ve ne yapacağımı şaşırmış kinlenmiş, durumdayım benim ne yapmamı önerirsiniz nereye başvurayım ne yapacagım

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merkezdeki belirli okullarda özel sınıflar oluşturuluyor aynı zamanda iş okulları nın daha faydalı olacağını düşünüyorum

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    290
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

dawn sendromlu bir çocuğun normal bir anasınıfında bulunması bir hatadır.o çocuğu özrüne göre bir okula vermeniz gerekirdi.burada öğretmen değil çözüm bulduğunu sanan şube müdürü suçlu.seneye o okulda birinci sınıfa başlayamayacak olan bu yavrunuzu o okulun anasınıfına neden verdiniz?

Üye
    also Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çocugunuzu o okuldan almalısınız. evde de eğitim aldırabilirsiniz. şube müdüründen eve öğretmen göndermesini talep edebilirsiniz. okula şuç atmayın. çocugunuz yanlış okulda....

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayşe cerenin yazdıklarına katılıyorum. sakın cocugunuzu insanlardan soyutlamayın. Oda o okula gitme hakkına sahıp benim bir arkadaşım izmirde sizin gectiğiniz yollardan geçti ve hiç sorun yaşamadan kızını okuttu zeka olarak 2 yaş geriden geliyor ama yinede normal çocuklarla aynı sınıfa gidiyordu tabiki akademik kariyer yapamaz ama istediği yere kadar okuya bildiği yere kadar okur. İstanbul acımasız aynı arkadaş istanbula göctü 1 sene dayandı size yapılan olay onun kızına yapıldı sadece kızı için geldiği yere izmire döndü. Sizde çocuğunu için pes etmeyin.

Üye
    bestadereler Avatarı

Son Giriş
    07.09-2015
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biraz daha sabır ayşe ceren hanım okullar yeni açıldı sayılır çocuklar birbirini tanıma evresinde .Fakat öğretmenin yaptığı davranış yanlış .il milieğitim müdürlüğüne şikayetinizi dile getirebilirsin .

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

doğru olan bu tür çocuklar için ozel sınıfların oluşturulmasıdır

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani benim bildim kadarda down syndromlu cocuklar özel anaokuluna gitmeli evde özel eytim degil ama özel okul. Yani ögretmenler gelince down syndormlu cocuklar ayri bi sabir gerekir daha yogun bi eytim gerekir. Ve her ögretmenin yapa bilcegi bisey degil onun icin eger varsa özel okula gitmesi cocugunuz bence daha iyi.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ayşe ceren Mesajı Gör
    mesaja verilen cevaplara inanamıyorum..
    Mesaja verilen yanıtlara hakikaten ben de inanamıyorum... Hele hele eğitimin içinde olan kişilerce "çocuğunuzun normal okula gitmesi hatadır" diyenlere hiç inanamıyorum.

Halbuki kaynaştırmayla ilgili yasalar yayınlanalı 10 yıldan fazla oldu.

Kaldı ki down sendromlu çocuklar şeker gibidir. Kimseye zararları olmaz. İçtem gelen sevimlilikleri ve sıcaklıkları vardır. Bir öğretmenin down sendromlu bir çocuğa tavır almasını gerçekten anlayamıyorum.

Sayın YOLDANÇIKTIMÇIKACAM,

Sakın vazgeçmeyin.. Gerekirse öğretmeni değiştirin, gerekirse öğretmenin hediyelerle vs. gönlünü hoş edin. (inanın çok işe yarar) Gerekirse yasal mekanizmaları devreye sokun. Ama vazgeçmeyin.

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    Kaldı ki down sendromlu çocuklar şeker gibidir. Kimseye zararları olmaz. İçtem gelen sevimlilikleri ve sıcaklıkları vardır. Bir öğretmenin down sendromlu bir çocuğa tavır almasını gerçekten anlayamıyorum.
    Evet down syndromlu cocuklar zararsiz ve her cocuk gibi seker gibilerdir. Tek down syndromlu cocuklara bildim kadar yasindan biraz geri oluyorlar.Bzim anaokulunda cocuklardan beklentileri var ve o cocuk (down syndormulu)onu yerine getiremiyorsa sabirsiz ve hasta cocuklara ugrasamayan bi ögretmen o cocuga esiyet ceker ve bu cocuk icin cok aci verici olur. O hata yapmamiskene ögretmeni ona bi öfkeyle bakiyor cünkü o down syndromlu.

Tabi öle imkanlar varmi bilmyiorum bizim burda down syndromlu cocuklar özel okula gidiyor.

Siz iyilik yapim derkene cocugunuz icin kötü ola bilir. Ben hastalimi kabul etmedim icin sporlu zor selamet yaptim ve hep kötü not alirdimm üzülürdüm ama yinede iskenceye devam ederdim ne dicektimki kime ne dicektimki adi olmayan bi hastalim var. Iste babam bana engelli pasaportlu kayedimi gösterince sok oldum ama o yildan sonra iste kendime o iskencei biraktirdim doktoroa gitip rapor aldim spor dersini yapmam lazim degildi. Coook mutluyudum ögrencilere tabi kendimi anlatma ugrasina girdim ama yinede o daha kolaydi. Ögremten bana söle böle yapman lazim bu olmadi hadi yine yap dediniden konsumak daha kolaydir.

Üye
    oyunbozan* Avatarı

Son Giriş
    07.09-2012
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de down sendromlu çocukların normal okullara gönderilmesi gerektiğini hala ısrarla savunanlara gerçekten inanamıyorum.. evet çocuklarımızı toplumdan soyutlamayalım, evet toplumla kaynaştıralım ama bu şekilde değil. kavram kargaşasına düşmeyelim. bu ikisi birbirinden çok farklı şeyler. böyle bir yöntem iki taraf için de çok zor olacaktır. hele down sendromlu bir çocuk için, katılıyorum ki 'hata.' ayrıca bu iş için, bu tür çocuklarla ilgilenebilmek, onların dilinden anlayabilmek için özel eğitim alınması gerek. sıradan bir anasıfı/ilkokul öğretmeninin bunu başarabileceğini nasıl düşünürsünüz? bu, dediğiniz gibi basit bir şey olsaydı sırf bunun için açılmış özel kurumlar, bunun ''eğitim''ini almış özel öğretmenler de olmazdı. okul çağına kadar annesinin kanatları altında büyümüş, belki tuvalet ihtiyacına kadar her şeyinin annesi, ailesi tarafından karşılanan bir çocuktan bahsediyoruz. eğitimini almadan ona kim bu ilgiyi gösterebilir, kim en az annesi kadar onun dilinden anlayabilir? bu çocukla özel olarak ilgilenilmesi gerekirken az 10 kişilik bir sınıfta bu ne kadar mümkün olabilir? hem bu durumda olan bir çocuğun, hem diğer çocukların bu durumdan psikolojik olarak ne kadar etkileneceğinden bahsetmiyorum bile.. hadi okula başladı diyelim, bunu nereye kadar sürdürebilir, kendini böyle bir okulda ne kadar geliştirebilir? haksa hak, huhuksa hukuk. haklarımızı arayacaksak devletten bu çocuğun gidebileceği özel bir kurum için maddi konuda yardım isteyebiliriz. bu şekilde değil. nerden bakılırsa bakılsın bu çocuk için son derece yanlış.

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Niye alıyormuş okuldan!!!
    Engelli engelsiz ayrımımı yapacaklar!!!!
    Almayın sakın okuldan!
    Şu mesajları yollayanlara da inanamıyorum başka yerde bizi ayrı kefeye koyuyorlar diye ağlıyorsunuz!!!
    Benim ilk okulumda 8 yıl boyunca engelli arkadaş vardı elinden tuttuk hoca bize anlattı biz ona ne oldu mezun oldu!!!
    Kardeşim ben sana ne yapacağını özel mesaj olarak yolladım ahh ahh aynı şehirde olsaydık keşke!
    Okuldan alın diye yorum yazanlar-yazacak olanlar aileside biliyor okuldan almayı fazla konuşup görüntü kirliliği yapmayın gidin başka konularla uğraşın!

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben spastık engellıyım 6.sınıfa yenı geçmıştım ilk gunu okulun matematık dersı hoca bayan.
    herkesle tanıştı sıra bana geldı konuşma bozuk tıp kayık bende zar zor heyecandan kasıla kasıla konuştum. ögretmen öyle bır baktıkı yerın 7 kat dıbıne ınmıştım 1 hafta sonra ev ödevı kontrolu yapıyor hoca yazım bozuk okunmuyor tabıkı..
    ayaga kalktım sınıf bana bakıyor bune bu ne bıçım yazı bu çincemı arapçamı..
    senı bu okula kım yazdı kım getırdı sen burada olmamalısın deli okulları var sızın ıçın oraya gıtmelıısn konuşamıyorsunda hem..
    şey öğretmenım ben spastık engellıyım deli değıl .. tamam işte senın okulun var oraya gıt delılerın yanına..

sınıfın pür dıkkat bende. ağlamaya başladm.. sınıfta kahkaha koptu...
    eve gttım ben okumayacagım dedım evde duracagım aılem ne oldu dedıler hıç dedim. sonra sınıftan arkadasm annesıne anlatmış böyle böyle oldu bugun dıye. annesi anneme geldı anlattı olayı aılem mudüre gıttı mudur ögretmenı savundu.. ilçe mılllı egıtıme gıttk müfettiş geldı okula denetlemeye. neyse tam düzeldı derken ögretmen kınle bana çirkın aşagılayıcı bır hal aldı.. şahitlerımde vardı b kez ıl mıllı egıtıme gıttık gereken ışlemler yapılıp öğretmen ihraç edıldı.. okulu bıtırdımm lısede de bu olayın benzerı bır durum yaşadık ama dayanacak savasacak gucumuz kalmadıgıı için tastıkname alıp ayrılıdm lıseden çğünkü müdür tehdit etti YA TASTIKNAME ALIR GIDER,YADA OKULDAN ATARIM DISIPLINLE DEDI...

Simdi size tek önerim çocuğunuzun hayatı ıçın onu bu yoldan döndürmeyın ve savasın..
    ben her yerde aynı seyi söyluyorum söylemeye devam edeceğim . önce öğretmenleri engellilerle ilgili eğitelim... spastık engellıyı bılmeyen delı dıyen bır ögretmen nasıl nesıller yetıştırır orası da tartışılır..

sağlıcakal kalın allah yardımcınız olsun..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Engelli çocukların ayrı ortamlarda, ayrı okullarda eğitim alması fikri ÇAĞ DIŞI kalmış, 15-20 yıl önce terk edilmiş bir yöntemdir.

Yasalar der ki; "HER ÇOCUK AKRANLARIYLA EŞİT ŞART VE KOŞULLARDA EĞİTİM ALMA HAKKINA SAHİPTİR". Engelli çocukların ise EN AZ KISITLAYICI ORTAMDA yaşıtlarıyla birlikte eğitim alması esastır.

Engelli bir çocuğun normal okulda eğitim alabilmesi için zaten KAYNAŞTIRMA KARARI aldırması gerekir. Bu karar, o çocuğun normal bir okulda eğitim alabileceğini gösterir. Gerisi fasafiso ve önyargıdan ibarettir.

Bugün meslek lisesini pek çok "normal" öğrenciden daha başarılı bitiren down sendromlu çocuklarımız var.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    öğretmeni şikayet etmenizi ve vakit kaybetmeden değiştirilmesini talep etmenizi öneririm. Öğretmene hediye vermek gibi işlerle uğraşmayın, hediyeyi beğenmez, birşey ima eder, birbirinize girersiniz mazallah...Oğlunuzun, sevgiden yoksun, halden anlamaz birinden alacağı eğitim eksik kalsın...

oğlunuzu kocaman öpüyorum

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon