Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanrının kırbacı Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    14.10-2011
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Maral;

al işte! bir salak daha. skolyoz; okumaya, meslek sahibi olmaya engel değil ki. etrafta bu müdür gibi beynini çalıştırmayan o kadar bozuntu var ki. ve bunlar ancak kaba kuvvetten anlıyor, laftan anlamazlar ki! insanlık yok bi kere. bağırıp çağırıp tırstıracaksın bunları! bak o zaman nasıl diz çöküyorlar!

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tanrının kırbacı;

suan yaşım 27 ama hala dün gibi yaşadıkalrım hala unutamıyorumm..gıttığım her semınerde her panelde bunu diyorum önce eğitimcılerın eğitilmesı gerekıyorrr.

Üye
    tanrının kırbacı Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    14.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cirkinkedi;

özel yetenek sınavı gibi, şöyle mülakatlı bir eğitim fak. sınavı da olmalı

Üye
    shebnem Avatarı

Son Giriş
    05.04-2013
    Saat
    13:58
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabii ki normal oKulda okuyacak cocuğunuz. özel eğitim kurumu çok ağır engeli olanlar için. kaynaştırma öğrencisi olarak okula kaydettirebilirsiniz. Bunun için önce bulunduğunuz yerdeki RAM (rehberlik araştırma merkezi) den öğrencinin engelini belirten bir rapor alınır ve çocuğun eğitim planı bu rapora göre yapılır. Engelli öğrenci sınıf içerisinde diğer öğrencilerle beraber kaynaştırma adı altında eğitim görüyor. Tüm öğrenciler için hazırladığımız yıllık plandan ayrı olarak öğrencinin engeline göre bep (bireysel eğitim planı) hazırlanır ve çocuğa bu plana uygun şekilde ders anlatılır. Ders içinde ve dışında kaynaştırma öğrencisine zaman ayırılarak bep daki kazanımları öğrenmesi sağlanır. Sınavları da buna göre yapılır. Diğer öğrencilerden tek farkı da budur.
    Fakat bazı okullar kaynaştırma öğrencisini bir sürü prosedür gerektirdiği için sorun olarak görüyor ve çocukla da uğraşmak istemiyor.Öğretmenim, her sınıfta bir ya da iki kaynaştırma öğrencisi var. Sosyal ve zihinsel açıdan hem kendileri gelişiyor hem de diğer çocukları eğitiyorlar.Çocuklar engelli bireyleri ötekileştirmeden büyüyor.Bazı üyeler psikolojik açıdan uyum sağlayamazlar demiş ama hiç uyum problemi görmedim şimdiye kadar. Alay vs kesinlikle yok. Hatta çocuklar kaynaştırma öğrencisini çok benimseyip koruyorlar.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

kgokce;
    tanrının kırbacı;

eee işte arkadaşlar böyle insanlar hep çıkacak karşımıza önemli olan onlarla anladıkları dilden konuşup bi şekilde önümüzde engel olmaktan çekilirler

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bir insan için engellidir okutupta ne yapacaksınız diyen bir gerizekalının( gerizekalı çünkü asıl engelliler okumalı rahat bir iş sahibi olmalı) nasıl olurda müdür olabilmiş vallahi aklım almıyor.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mesut. Mesajı Gör
    nasıl olurda müdür olabilmiş vallahi aklım almıyor.
    Bakan bile oluyorlar sen ne diyorsun hemde iki kere...
    Ne çabuk unuttunuz. Gözlerin göremdiği halde iş verdik diyeni...

Türkiyede bu işler tam tersi işliyor.
    Lağımcı olması gereken müdür olur. Başbakan olması gereken muhtar bile olamaz...

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Türkiyede temsil demokrasi yok, Vekil olmaları bundandır. Gerek %10 barajı gerekse vekil olanların partilerin seçiyor olması buna sebeb oluyor. Bazı ülkelerde insanlar direk vekile oy verir, biz ise partiye oy veririz parti vekil seçener. Bir insan seçimle bir yere gelir halk oyuyla, bilinçli seçmen olmadığından buna şaşmam ama müdür olmak öyle değil, okuyup sınavlara girerek oralara kadar geliyorlar, bu kadar okumasına rağmen düşünemeyen bir gerizekalı gibi '' bu insan engellidir okutupta ne yapacaksınız'' demesine şaşırdım. sanırım '' Bu kadar cahilik ancak eğitimle olur'' sözü bu müdür için söylenmiş.

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim aklıma takıldı, o sınıfta çocuklar makas kullanacak, tutkal kullanacak vs.. down sendromlu olan çocuk bunları yapabilecek mi yapamazsa üzülecek bu yüzden özel eğitimden yanayım ben. çocuğun yapabildiklerini görmesi için, üzülmemesi için.

Üye
    tanrının kırbacı Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    14.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mesut. Mesajı Gör
    Bir insan için engellidir okutupta ne yapacaksınız diyen bir gerizekalının( gerizekalı çünkü asıl engelliler okumalı rahat bir iş sahibi olmalı) nasıl olurda müdür olabilmiş vallahi aklım almıyor.
    gerizekalı ve zeka özürlü kavramları çoook uzak kavramlardır. birisi aşağılanmayı hakeder, diğeri ise sevgiyi! bu gerizekalılardan kurtulmak lazım !

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilek deniz;

Özel bi ada versinler! Engelli adası olsun.
    Haklısın galiba bazen tecrid edilmek üzülmekten iyi...
    Orada birbirimizle dalaşır dururuz. En azından onlar koşuyor.
    Biz niye koşamıyoruz diye üzülmeyiz sizin söyleminizle öyle değilmi

Kibarca diyorsunuz ki normal insanlara rahatsızlık vermeyin.
    Kimse sakat olmamayı seçemiyorki?
    Bir itirazları varsa itirazlarını yaratıcıya yapsınlar. Bizim aramıza niye sakatlar serpiştirdin EY RAB!

Öyle olsa yaradan sakatları ayrı alemde var ederdi değilmi?

Yaratıcı diyor ki; Seni bu alemde yarattım.
    Bunlar diyor ki; Sizin aramızda yerin yok! Onun için kaldırımlar bize göre dizayn edilmiş.

E o vakit bi zahmet bizim adımıza sizde söyleyin yaratıcıya bizi ayrı bir aleme ışınlasın.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

dilek deniz;

Merak etmeyin.. çoğu normal çocuk kadar iyi yaparlar. Hatta bazı yaptıkları şeyler vardır ki normal çocuklar yapamaz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Tohum Otizm Vakfı ve Eğitim Reformu Girişimi'nin Sabancı Vakfı'nın desteği ile ortaklaşa hazırladığı ve Ekim 2011'de yayınlanan aşağıdaki dokümanı edinin ve bunu hem işini yapmayarak hem de ayrımcılık suçu işleyerek saçmalayan öğretmene ve okul yöneticilerine armağan edin!

KAYNAŞTIRMA / BÜTÜNLEŞTİRMENİN ETKİLİLİĞİNİ ARTIRMAK İÇİN POLİTİKA VE UYGULAMA ÖNERİLERİ PROJESİ
    KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİMDE DÜNYADAN VE TÜRKİYE’DEN İYİ ÖRNEKLER

Yok, bu adamlar o kafayla saçmalamaya devam ederse, aşağıdaki dokümanda yazıldığı gibi hakkınızı arayın ve çocuğunuzun eğitim hakkını elinden alan kişiler hakkında idari ve hukuki girişimlerde bulunun. Bu doküman hem haklarınızı çok net olarak ortaya koyuyor, hem de hakkınızı gasp edenlere karşı ne yapmanız gerektiğini adım adım anlatarak yol gösteriyor.

İlköğretimde Haklarımız Var!: İlköğretimde Haklar ve Hak Arama Yolları

Anne-babalar ve diğer sorumluluk sahipleri için bir başvuru kaynağı olarak hazırlanan bu kılavuzda eğitimde haklar tanıtılıyor ve hukuksal hak arama yolları anlatılıyor.
    Dokümanı indirmek için: http://erg.sabanciuniv.edu/sites/erg...K.10.06.09.pdf

Eğitim Reformu Girişimi İletişim: Herkes İçin Kaliteli Eğitim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Şimall Avatarı

Son Giriş
    06.08-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonununa kadar haklısınız artık böyle bir kanun var böyle çocukların sosyalleşmesi adına bu tür eğitimler veriliyor bir kere o öğretmenin sizin çocuğunuzu kabul etmeme gibi bir hakkı yok kabul etmek zorunda eyer öğretmen ayrımcılık yapıyor ve gereken özeni çocuğunuza göstermiyosa gerekli mercilere şikayet edin çünkü m.e.ğ bu konuda eskiye nazaran daha hassas davranıyo gerekeni yapıcana eminim sizin çocuğunuzunda diğer sağlıklı çocukların yanında sosyalleşmeye hakkı var hakkınızı arayın

Üye
    yasemin sena Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir eğitimci olarak böyle öğretmenlerin varlığından utanıyorum o öğretmenden ve o sınıfta bulunan öğrencilerden hayır beklemeyin.Çoçuğunuza bir etiket yapıştırılmış ,diğer çocuklarda velilerde çoktan öğretmenin etkisinde kalmıştır.Arkadaşım artık okul öncesi ve ilköğretim aynı zamanda özel eğitim veren kurumlar var.Küçük bir araştırmadan sonra çocuğunuz için en iyi kurumu bulacağınıza inanıyorum

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon