Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yönetim olayina hic girmicem...ayri konu acmayalim demi..Kizimi normel okula vermesem nedenin konusu kisacik söle oluyor: Herkes kendi yasadini biliyor!!!

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana acımasızca bir ithamda bulundunuz.
    Ben sizi anlarım da siz beni anlıyamıyabilrisiniz. Neyse size kolay gelsin. Çocuğunuza kolaylıklar dilerim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BiKuLum Mesajı Gör
    .benim kücük kizim vacterl syndrom diyen bi hastaligi var ..
    Kızınızda hangi sorunlar var bilmiyorum ama bu rahatsızlıkta zeka veya algılama sorunu pek görülmez. Siz kızınızın sadece fiziksel sorunları nedeniyle engelli çocukların okulunda okumasını mı istersiniz, yoksa normal çocuklarla birlikte eşit şartlarda okumasını mı?

Bildiğim kadarıyla Almanya'da engelli okullarına giderse daha sonra pek çok haktan mahrum kalıyor. Zaten avrupa ülkelerinin bir kısmı (özellikle Almanya ve Avusturya) bu konuda oldukça geri kalmış bir politika izliyor. 2000 yılında Avusturya'da bir seminerde dile getirdiğimizde kendi uzmanlarının bir kısmı da bunu kabul etmişti. Eğitimde temel yaklaşım kişiye özel eğitim sağlanmasıdır. Bunun için "özel" okullara gerek yoktur. Önemli olan, herhangi bir okulda özel gereksinimlerin doğru şekilde karşılanmasıdır.
    Almanya maddi imkanlar bakımından ülkemizden kat kat ileri olmasına rağmen uyguladığı sistemler açısından bana göre yetersizdir.

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayir yani öle bisey yapmak bi amacim degildi yani ben tek bi kac kere tr.yi kötüledini fark ettim ve sen nasil bana kafani yorma almanya gibi bi yerde yasiyorsun demek istedin gibi bende sen beni bende seni anlayamam demek istedim yani kendimi nIye anlatim herkez bildini okucak uzatmak istemeidm acikcazi. Kirmak veya üzmek gibi bi amacim yoktu hic. Kusura bakma.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    Almanya maddi imkanlar bakımından ülkemizden kat kat ileri olmasına rağmen uyguladığı sistemler açısından bana göre yetersizdir.
    ............
    İşte bu ya kapak mı toplasak ne yapsak bu imkansızlıkta
    Maddi imkandan mı bahsettiniz pardon(fransızca) anlıyamadım.
    Envai çeşit lüks makam aracı olan Türkiye, engelliye gelince maddi imkansızlıkta 3. dünya ülkeleriyle yarışıyor.
    haklısın sende haklısın...
    Almanyada da üniversiteler paralıymış... Parası olmayan okuyamıyormuş.

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok allaha sükür suan zeka gelsimesinde bi sorun yok ve doktorumuzda olmaz dedi hayirlisi artik..tek fiziksel sorunlari olursa tabiki normel okula kayitlariz.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BiKulum,

Bakın halen itham ediyorsunuz.
    Doğrular ne zamandan beri kötülemek oldu
    Güzel kardeşim burda adam öldürenler 3-5 sene yatıp çıkıyor. Bu kötülemekse ben kötülüyorum.
    T. sandalye verilmiyorsa ve ben bunu söylüyorsam kötülemek buysa kötülüyorum.
    Bunları benden dinlemiyorsun tek. Haberler de bu ülkenin haberlerinde bolca bulabilirisin.
    Dilsiz şeytan mı olalım Haksızlığa karşı, hukusuzluğa karş a ne güzel herşey güllük gülistanlık mı diyelim?

Bu kafaları değişelim. Bana bir haksızlık yapılıyorsa sizinde benim tarafım olarak olaylara yaklaşmanız icab etmmezmi?
    İnsanlık gereği budur. İnsan Hakları evrenseldir. Kötü olan yönetimler kötüdür. Kötülemekde farzdır.

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah yüzünü hep güldürsün deyip...herkez kendi yasadini biliyor!!! demistim ben demi...Ekleme yapim: Almanyayi ben kötülemem..burda yasiyorum.. ama sandin gibi sarayda degil...nerde olursan ol cabasiz biyere varmasin...

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

bende asla kötülemem yasadigim yeri ve okullar ile de intregration olursa ben karsi gelmem .....

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah yüzünü hep güldürsün deyip..
    Aynı temennide bende bulunayım.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: saww Mesajı Gör
    ............
    İşte bu ya kapak mı toplasak ne yapsak bu imkansızlıkta
    Maddi imkandan mı bahsettiniz pardon(fransızca) anlıyamadım.
    ...
    Açık bir şey yakaladım diye hemen keyiflenme...

Maddi imkan dediğim şey engelliye sağlanan maddi imkanlardır. Arkadaşlara sor bakalım engelli bir çocuk için bağlanan maaş ve bakım ücretleri ne kadarmış Almanya'da?

Yok allaha sükür suan zeka gelsimesinde bi sorun yok ve doktorumuzda olmaz dedi hayirlisi artik..tek fiziksel sorunlari olursa tabiki normel okula kayitlariz.
    Kızınıza sağlık ve esenlikler dilerim. Normal okulda okumasını nacizane tavsiye ederim.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ekleme yapim: Almanyayi ben kötülemem..burda yasiyorum.. ama sandin gibi sarayda degil...
    Bakın ben her doğruya doğru derim.
    Orayı kötüleyemzsiniz zaten nedeni elin memleketinde belki size burda bulamıyacağınız bir sürü imkan sağlıyor.
    Kaldıki ben burda olmayan kılık kıyafet özgürlüğünü orda gördüm...
    Yeryüzünde saray yoktur zaten. Bazen en güzel mekan bile insanı sıkar.
    Saray falan bekleyen yok kendi payıma; Hak, hukuk bunun caba ile alakası nedir?

Kaldıki Almanya da bunlar başıma gelse cezasız kalmazdı. Tazminat verirlerdi. Protez verirlerdi.!
    Hukuk aynı hukuk;Roma hukuku böyle rezilliğe kusura bakmayında kötüleme denmez. Doğruyu söylemek derler.

Almanyada hukusuzluğa uğrarsanız. Ve bu konuda adalet bulamaz iseniz bunu dile getirmeniz en doğal hakkınızdır.
    Bu konuda konuşmak beyanat vermek insan hakkınızdır
    !

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    Açık bir şey yakaladım diye hemen keyiflenme...

.
    Öyle bir derdimmi var metepe aşk olsun.
    İş veriyormu metepe sen ona bak onu sor? İnsan onuruna yakışır maaş veriyormu sen onu sor.
    Asgari ücreti bir kiraya denk mı orda onu sor. Hani bunun elek. su. yiyceği ieceği onu sor.
    Açlıktan ölen vatandaşı olmuşmu hiç onu sor? Türkiyede ölen üni öğrencisi oldu açlıktan inşaatta!

Vatandaşı açlıktan ölürken!
    On bin maaşlı bürokratı varmıymış onu sor?
    2 senede emekli bürokratı varmıymış onu sor
    Ağlanıcak halimize gülüyoruz...

Üye
    tanrının kırbacı Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    14.10-2011
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o nasıl bir öğretmen öyle! yemin ederim okurken sinirlerim fırladı. zihinsel engelli- spastik engelli ayrımını yapamayan salakları neden öğretmen yaparlar? ben de eğitim fakültesi mezunuyum. eğitim bilimleri derslerimizde kız erkek, sağlam engelli, tembel çalışkan ayırt etmeden, asla rencide etmememiz gerektiğini, sorunlarıyla ilgilenmemiz gerektiğini, topluma kazandırmaya çalışmamızı öğrendik. bu öğretmenin aklı nerde ? akıl yağmurunda şemsiye açmış sanırım.

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

tanrının kırbacı;

ALKIŞLIYORUM sizi aslı hanım

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kesinlikle çocuğunuzu okuldan almayın gerekirse hafta sonları rehabilitasyona götürün ama kesinlikle yaşıtlarından ayırmayın o çocuklar görerek ve taklit ederek öğrenen küçük melekler ve orda okumak onunda hakkı.... bende küçük bi anımı paylaşmak istiyorum sizlerle neden paylaştığımı okuyunca anlayacaksınız.Liseye kayıt yaptırmak için gittiğimizde öğretmenlerden ve müdürden oluşan bi kurul oturmuşlar gelen öğrenciyi değerlendirip kayıt yapıyorlar.Odanın içine girdik u tipi bi masa ve kurul annemle ikimiz geçtik müdürün karşısına annem kayıt için gerekli evrakları verdi müdür olmaz dedi.Annem neden dediğinde "hanım bu çocuk engelli okutupta napıcaksın götür evinde bak" dedi.Engelimde skolyoz yani bel zinciri eğriliği Annem bu sözleri duyunca beni 360 derece çevirdi asıl bu çocuk okuyacak, hemde bu okulda okuyacak diye bi başladı müdüre bağırmaya herkes tabi böyle bi tepki beklemiyordu müdür tırstı herhalde annemin ve benim ağlayarak o odadan çıkmamızı bekliyordu ama olmadı müdür kayıt ücreti dedi. kaç para istiyon dedi annem o zaman için 20 liramı öyle bişi çarptı masaya müdürün suratına çarpar gibi beni de kaydettirdi.o okulda okudum bana engelli bu okutupta napcan diyen müdür geçende iş yerime geldi hiç bakmadım yüzüne Şu lafları söyleyesim geldi ."Siz bu çocuk engelli okutupta napıcaksınız demiştiniz ben üniversiteyi bile bitirdim iş güç sahibiyim" ama demedim ALLAH'a havale ettim gitti.Sizde bigün çocuğunuzla o öğretmenlerin karşısına dikileceksiniz ama pes etmezseniz inatçı olun sabırlı olun asla pes etmeyin

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon