Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MERCANN Avatarı

Son Giriş
    10.02-2009
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende tam 20 yıl once universiteye basladım 4 yıllık okumak istiyordum ama tekerlekli sandalyede kullandıgım parasizlıktan
    okuyamayacagımı biliyordum bu yüzden mecburiyetten 2 yıllık bir bolum sectim beni okula getirip goturcek kimsemde yoktu okulda eve
    uzaktı bu yuzden ben okula bazen hafta bir iki gun bazen 15 gunde bir hatta bazen ayda bir sefer gidebiliyordum otobuse ve dolmusa binemediğim için taksiye binmek zorundaydım ben kitap parası veremeziken 1 gun 1 gundur deyip dersleri takip etmek için okula gidiyordum

Malumunuz universitede sadece kitapları calısmakla olmuyor hocaların anlattıklarını not etmeniz gerkiyor zaten bazı derslerin kitapları yok olsa bile sınavlarda hocalar kitaplardan kolay kolay soru sormuyorlardı sadece dersde ne dinleyip ne not alabilrsen onunla yetinmek zorundasın arkadasların notlarını alıyım diyorum birdaha ne zaman okula gelecegim belli olmadıgı için notlarını geri getiremecegim bu yuzden onlar da madur olacak.

O zamanlar ne bilgisayar bırakın cep telefonunu herkesin evinde dogru durust normal telefonu yokki bi sekilde bilgi alsam allahtan vize tarihleri onceden belli oldugu için sınav gunleri mutlaka okula gitmeye calısıyordum malesef bazi zamanlarda sınav tarihi ve saati degistigi zaman ben yikiliyordum cunki telafisi yok okula dogru durust gidemedigin için kolay arkadaslık kuramıyorsun zaten baziları hiç yanına bile yaklasmıyorlar. Her derste sınıf degişiyor ya aşagı kata yada yukarı cıkman gerkiyor tabi tekerlekli sandalyedesin arkadasım yardım ederdermisin diyorum duymuyormus gibi yanımdan geciyorlar kimi yardım ederdim ama ayagım acıyor diyor kimi belim kimi kolum acıyor diyor tabiki bisey diyemiyorsunuz okula gidemediğm her gun sinirmden aglıyorum gitti hergunde bu nedenlerle bana zehir oldu. daha aslında anlatılcak pek cok sey var bu okulla ilgili suan zamanı ve yeri degil ama herkese inatla aslında KENDİME İNAT (sürünsem bile okuyacaktım) okulu bitirdim fakat bende bittim. daha sonraki yıllarda dikey gecişle 4 yıllıgıda
    tamamladım

O gunler benden cok sey aldı götürdü bir daha asla asla o günleri yasamak istemem.

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de azminize hayranım. Engelli arkadaşlarımız verdikleri ekstra emekle her şeyin en iyisine layıklar. Bütün bu yaşadıklarınızı gören de var unutmayın. Gün gelecek bütün bu sıkıntının ödülünü büyük Allah'ım verecek inşaallah. Zaten şu hayat sınavında böylesine ağrı yükler en iyilere verilmez mi.

Üye
    tameryigit76 Avatarı

Gerçek Adı
    Tamer
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar,yazdıklarınızı okudum, bazılarınız benden daha fazla sorun yaşasa da bir çok özürlü gibi ben de epey zorlandım. Ankara ODTÜ'de okudum, benim için en büyük probemlerden birisi otobüslere ulaşmak ve ulaşınca o yüksek IKARUS marka otobüslere binmek. Yine de bir çok ortopedik engellilerin genel özelliği olan kolların kuvvetli olmasıyla çoğu zaman işimizi hallediyorduk ama o an ki görüntümüzün gurur kırıcı halini düşünün. Bir de bizim en büyük sorunlarımızdan biri olan kar ve buz probleminden de bahsetmeliyiz. Kar yağmasın da soğuk olursa olsun dediğimiz günler, buzda kayıp arkadaşları daha aktif seyrettiğimiz günler..... Allah özellikle tüm engellilere yardım etsin. Bunlar zor işler. Özellikle de tekerlekli sandalye kullanan kardeşlerimiz için. Saygılar.

Üye
    aytsed Avatarı

Son Giriş
    09.06-2011
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz engelliler olarak herşeyin zor olduğundan yakınırızya anlıyamıyorum bizler ne zaman zorlukları bir yana bırakıp mücadele edip bizde varız diyecez acaba.

Üye
    Skolyotik Avatarı

Son Giriş
    20.04-2008
    Saat
    20:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar herkesin böyle sorunlar var çok kötü bir durum ya.Allah'a çok şükür ben böyle sorunlarla karşılaşmadım.

Üye
    violatri Avatarı

Son Giriş
    28.06-2010
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne diyeyim bilmem,örneklerçok.sevinmeli mi özürlüler üniversite eğitimi alıyor diye,yoksa şaşırmamalı mı.tabiki alacağız,bilgi beyinde.....derdimiz malum ulaşım,anlayış,maddiyat,sağlık. neden her üniversitede asansör yok?4 yıl değnekle 4.kata çıktım.ya tekerlekli sandalyede olsam diyorum....otobüs şöförüyle çok tartıştım,ön kapıdan binerim ön kapıdan inemem!!! hala mantığım almıyor bunu.ne gereksiz bazı insanların kuralcılığı.şunu anladım ki koşullar önemli.bizim için yapılacak ufak düzenlemeler her sorunu çözer.ama beyinleri ne yapacağız,format atamayız.düşünün,siz okuyorsunuz ve engellerle karşılaşıyorsunuz.ben bitirdim ve öğretmen olunca özürlüyüm diye tepki aldım.yani alkış beklemiyordum ama ömür boyu çekemem sakat -sağlam meselesini.konuşuyorum.evet çok konuşuyorum ve haklı çıkıyorum.öyle yapmasaydım karşınızda işsiz biri olarak oturabilirdim.

Üye
    eminim63 Avatarı

Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gökhan bende uludağ ünv tesinde okudum 91-97 yılları arasında ben okulu sırf tembellikten uzattım okuldaki tek sorunum lavabolardı lavaboları kullanırken stanndartlarımın üzerindeydi bide özürlülüğüm sebebi ile sosyal ilişkilerim çok zayıftı hiç kız arkadaşım olamdı iletmenin o kadar güzel kızı varken
    herşeye rağmen okumak başka yaşam ortamlarında yaşamak güzeldi bizde varız demeliyiz kabuğumuza çekilmememliyiz

Üye
    memetcan Avatarı

Son Giriş
    28.11-2008
    Saat
    18:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN YÜZDE YETMİŞ SAKATLIĞI OLAN birisiyim ancak Allaha Hamdolsun herşeyimi yapabiliyorum. lisans öğrenim süresinde hep ikinci sınıf insan yerine konmuştum. şimdi o günlerde yaşadıklarımı unutamıyorum.
    insanları görünüşleri ile degerlendiren zihniyet toplumda yer aldıkça biz ve bizim gibiler hep ikinci sınıf insan yerine konacagız ancak hiç yılmadan yolumuzda hedefe doğru gideceğiz.

Üye
    Herşeye_Rağmen Avatarı

Gerçek Adı
    Şerife
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten Allah yardımcın olsun arkadaş tabiki zor ama sen yine devam et ne güzel keşke bende okuyabilseydim ama olmadı inşallah bitirirsin tekrardan Allah yardımcın olsun.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Üniversite hayatım zordu,zorlurluğu engelimden dolayı değildi,zorluğu eğitim alt yapmın olmamasıydı.Hiç okula gitmeden okuma yazma öğrenip ilkokulu ve ortaokulu dışardan okuyup,liseyi de açıköğretimle tamamlamam üniversite de uyum problemi yaşamama neden oldu.aktif eğitimden geçmeden aktif bir üniversite yaşamı ilk zamanlarda çok zorladı ama bitirdim ve şu anda bir işim ve mesleğim var.Kendimi şanslı hissediyorum ama içimden de " Yanlış bir öyküdeyim beni yeniden yaz" demek geçiyor. Fuzuli'nin de dediği gibi neden biz bu kadar çaba harcamak zorundayız ki? :roll: :?:

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12