Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba dostum. Ben de bir kas hastasıyım(musculer distrofi). Hastalığımın 7-8 yıllık bir geçmişi var. Lise yıllarında kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Fakat liseyi zorlanmadan bitirebildik. Ardından karşımıza bir üniversie sınavı çıktı. Haydaaaa!!!! Kara kara düşün bakalım nasıl bir bölümü tercih edecez.
    Her ne kadar lisedeki agresif ve başarısız davranışlarımızdan dolayı, orta-öğretim başarı puanı yok denecek kadar az olsa da; yinede eşitağırlıktan iyi bir puan alabildik. Hastalığımızı dikkate alarak bir tercih etmem gerekirken, duygularımızın esiri olduk ve buca eğitim sınıf öğretmenliği bölümüne gittik. Belki işletme , kamu yönetimi yada maliye bölümü hastalığa daha uygundu .Neyseeeee bir maratona başladık gidiyoruzzz işte.
    Üniverstenin 1.yılında hiç zorlanmadım desem yeridir.Samimi ve sıcak dostluklar kurduk bu arada.Az ama öz arkadaşlar edindim
    2.yıl sınıfların yerleri değişmeye başladı,hastalık biraz daha ilerledi, merdivenlere ve o merdivenleri yaptıranlara küfretmeye başladım.2.yılın sonunda tamamen yanlış bir bölümü seçtiğimin farkına vardım.
    Fakat bunun geri dönüşü olamaz,benim hastalığım beni beklemiyor, .Sonuna kadar gitmeye mecburuz. Tabii burda ev arkadaşlarımın (özellikle Mustafa Dal isimli can dostum) eetkisi çok büyük.Biz sana her zaman,her konuda yardımcı olcaz,senin bizi bırakma gibi bir hakkın yok diye ısrar ettiler. Bu arkadaşlar bırakılır mı ya! Devammmm
    3.sınııfta hep benimle yürüyen ,merdivenleri benimle çıkan (hatta bazen çıkaran) ,benimle eve gidip gelen arkadaşlarım oldu yanımda.( Özelikle Mustafa Dal yine.Ona ne kadar minnettarım bilemezsiniz ya.Benim hastalığımı benimle yaşadı sankiii ).
    4.Sınfta da artık birine tutunmak zorundaydım.Duvar kenarları mekanımdı benim. Merdiven çıkabilme yetisi kalmamıştı artık.Yetkililerle konuşup sınıfları aşağılara almaya çalıştık,olumsuzluklar da olmadı değil yanii..
    Stajyerlik yerlerini değiştirdik,ben öyle uzaklara gidemem ki.
    Neyseee derkennnnn zorlana zorlana okulu bitirdik.
    Ama ben bile benden öğretmen olması imkansız,belki özürlü kadrosundan bir iş bulabiliriz derken kpssye girmişiz; (1 yıllık deneme amaçlı da olsa bile) evime 150 m uzaklıktaki okula atanmışım da haberim yok :P
    3 aydır akülü sandalye kullanıyorum. henüz hiçbişey belli değil,belki seneye geri hizmete alacaklar beni. Ama olsun ben kendimi gerçekleştirdiğime inanıyorum.1 yıl olsa da öğretmenlik yaptım ya ölsemde gam yemem. Ve şimdiye kadar şans hep benden yanaydı,bundan sonra da bırakmaz heralde :P :P

Kısa anlatmaya çalışsam da,sanırım epey uzun oldu.

Sevgili Miss
    Bu konu da kendini engellemenin bir anlamı yok. Ne istiyorsan, neyi seviyorsan onu yapmaya çalış. Şans senden yana olacaktır,buna eminim. Diyelimki istediğin şey olmadı! Ama yapabileceğimiz daha çoooookkkkkkk şey varrr.

Anamurun bozyazı sahillerinden gelerek, benim tüm kahrımı çeken,hastalığımı benimle yaşayan,herşeyin en güzeline layık olan can dostum MUSTAFA DAL a ( biz ona kısaca DAL deriz) sonsuz teşekkürler.Onun hakkını asla ödeyemem.

Arakadaşlar lütfen benim için DAL a bir teşekkür ederseniz çok sevinirim.
    Ve miss umarım senin ve herkesin böyle bir arkadaşı olur.

Üye
    miss Avatarı

Son Giriş
    12.05-2009
    Saat
    20:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar

Hastaligimin adi, SMA type 3. Gerçek adi Kugelberg Welander .
    Sizi okudugum için çok, ama çok mutluyum :P
    Hayatta, hep kendimi hasta gordugum için, baskalarinin da benim gibi aci çektigine inanmiyordum :cry:
    Ilerlemenin vakti geldi. Hastaligimi bir kenara koymanin vakti geldi.
    Ona karsi savasmanin, zamani geldi
    Sizi okuyarak, hayati kazanacagima inanmak istiyorum.

Hepinize tesekkur ederim.

miss :wink:

Üye
    Sezersin Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili miss.7 sene depresyon geciripte bu durumunu kitaplarla aştıysan,bu demek oluyor ki depresyon ve depresif durumlarla ilgili bir takım temel bilgilere sahipsin,bundan dolayı senin psikoloji okumanda fayda var.Benim fikrim bu. son
    karar yine senin..

Güzin abladan sevgiler

Üye
    oya Avatarı

Son Giriş
    30.11-2008
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayatımızda elimizden tutan ,bizlerin sıkıntılarına ortak ve belkide bizden daha çok bizler için mücadele edecek dostlarımız olacak ,tıpkı MUSTAFA DAL gibi ...teşekkürler....

Üye
    kardelen39 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence idealist olmak kadar gerçekçilikte çok önemli. Bu konuda en iyi kararı yine kendin vereceksin.

Hangi mesleği neden, niçin istiyorsan önce bunun nedenlerini sor kendine. Hangisi ağır basıyor?

Bence o mesleği fiziki açıdan yapıp yapamayacağında çok önemli. Yoksa boşu boşuna emek vermiş olmayacak mısın?

İşte bu ve benzeri konuları beyninde süzgeçten geçir. Karar senin...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12