Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zzehra Avatarı

Son Giriş
    05.06-2010
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim ortaöğretime (lise1) giden engelli bir kardeşim var.okul derslerde başarısız olduğu için sınıfta bırakmak istiyor.ilçede yaşadığımız için engelli okulu da yok.okul ya okuldan alırsınız yada 2 sene sınıfta bırakırız,2 sene sonunda da okuldan atarız diyo.bizim ne yapmamız gerekiyo.bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlardan acil bilgi istiyorum.

lütfen yardım edin...

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size en yakın bı ılde kı özel eğitim okullarıyla bı gorussenız onların servısleri oldugundan hergun kardesınızı alıp goturup getırebılırler belkı eğer mesafe cok uzak degılse

Üye
    zzehra Avatarı

Son Giriş
    05.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya kübra tamam da ilçe de zaten özel rehabilitasyon merkezi yok! ayrıca benim sorum şu ki kardeşimin sınıfta kalmaması için elimizdeki raporla falan halledebileceğimiz bi yaptırım yok mu?

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben zaten ilce demedımkı zehra....raporla ıtıraz edebılırmısın bılmıyorum ama demıssınkı ıkı sene ust uste bırakıp okuldan atarız demısler okul yonetımı bu kararı nasıl verebılıyor onu anlamadım belkı seneye ıı olcak lıseye kadar gelebıldıgıne gore ben burdan basarısına gore degılde kendı kafalarına gore yon verdıklerını cıkarıyorum bu soyledıklerını yazıp ımzalasın da gorımmm okul yonetımını

Üye
    zzehra Avatarı

Son Giriş
    05.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle tesekkur ederım.ortaöğretimde 2 sene sınıfta kalan okuldan atılıyo yani yönetmelik böyle.raporu var ama bısı fayda etmıyo.o yuzden ne yapacaz bılemıyorum

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Zehra...en iyisi kardeşini açıköğretime yaz kafanı yorma 1-2 yılda bitirir....

Üye
    by_desperado Avatarı

Son Giriş
    01.10-2012
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    aydin söke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bu durumu yasadım lise 1 başlamadın beni okula alamıcaklarını burda zorlancaklarını savundular.çalısıpta anadolu lısesını kazanmısım ustune okula almamak gıbı bı durumları vardı.işitme engelliym ileri derece.Fakat okulu o durumdan bıtırdım.bence kardesın o hırsı alırsa yapamıcagı hıç bırsey yok derım bır yıl basarılı olsun bak nasıl bırakmıcak okul.kendı cahiilikleri bencillikleri yuzunden ne yaptıklarını bılmıyrlar

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bak kardesım kardesının kac zayıfı varr( yav bu arda karneler alinmadimii) once ordan basliyyalimm .... simdi zayiifn gelen ogren 1 ay osnra kaldiig derslerden sinava gircekk... ozman calisrsa gecer... bu siitem her okulda var .... size boyle bir bilgi vermdielrmii,,, bu arda dil ve alatim dersindne muhahk basarili olmasi lazimm... kardesininn 2 zayiif olsada dahii sinifi gecer ....

Üye
    aljen Avatarı

Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zzehracım kardeşim engelli demişsin; fiziksel engellimi, yoksa zihinsel engellimi bilmiyorum ama aynı benzeri bizimde başımıza geldi.yeğenimi ilköğretim okuluna verdik ama öğretmenler uğraşmak istemediği için ,engelliler ilköğretim okuluna gönderdiler.biz çok çaba sarfettik ama nafile onlar yapacağını yapıyorlar zaten..

senin kardeşin içinde yapılması gereken tek şey bir engeliler okulu bulup(mesafe ne kadar uzak olsada onların zaten servisleri oluyor alıp bırakıyorlar)okula yazdırmak bence çünkü her ne olursa olsun eğitim alaması çok önemli kendi ayakları üzerinde durabilmesi için.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    eger biraksalar direkmenn aciga kayde ed ....unutma okuldan taksitnamesini al halk egitim merkezine git onlarr sana n yardimci olcakk....acik liseye kayd ed