Sayfa 47 / 110 İlkİlk ... 374344454647484950515797 ... SonSon
Toplam 1640 mesajın 691-705 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    negrado Avatarı

Son Giriş
    19.10-2010
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bölümüm Sosyal bilimler toplam kredim 136 alan kredim 92

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 5
    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 6
    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 7
    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 8
    T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 1
    T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 2
    GEOMETRİ - 1
    GEOMETRİ - 2
    PSİKOLOJİ - 1
    PSİKOLOJİ - 2
    SOSYOLOJİ - 1
    SOSYOLOJİ - 2
    FİZİK - 2
    KİMYA - 2
    MİLLİ GÜVENLİK BİLGİSİ - 1
    MİLLİ GÜVENLİK BİLGİSİ - 2
    SAĞLIK BİLGİSİ - 1
    SAĞLIK BİLGİSİ - 2

agustos ayında yapılıcak olan sınava bu derslerden gırıcem. bu derslerden zor olanları hangılerı. bunlar dısında zorunlu dersım kalmıyor

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

geometri ve fizik fışında belki bi nebze kimya dışında diğerleri tek seferde verilebilecek mantık yürütülerek bile verilecek dersler... ama bi tane dersi bile veremediğinizde o dersten en az 3 defa sınava girip muaf olmalısınız...

alan krediniz tamamlanmış siz şimdi zorunlu dersleri seçip elinziden geleni verip geri kalandan muaf olana kadar zorunlu dersleri seçin sonra ders seçiminizde seçmeli dersleri seçerek mezun olabilirsiniz... saygılar...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

negrado;

tc ınkılap mılı guvenlıkk benımm cok zordur tabıı buu kısye baglıı benn esıt agırlıkcıydımm fazla ,,,,,, ugrasmazdimm sen sosyal bilimler olduugn iicn belkii ezberrr olrakk bunlar sana daha basit gelirr ki geomtriden zorlanman muhtemelen yuksekk...onda zorlanabilirsin ...dikkatli oll

Üye
    SYF Avatarı

Son Giriş
    11.11-2010
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya birde bu alan kredisini biz arttırabiliyormuyuz. Mesela çizelgeye baktığımız zaman 7. dönem de 19 alan kredisi + 1 ortak + 10 seçmeli toplam 30 kredi gözüküyor ya mesela ben 19 alan değilde 25 alan seçebiliyormuyuz? Mesela 25 alan + 4 seçmeli gibi ?

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

2 donem ust uste kayıt yenılmesem sılık duruma dusecem,,,,, pekii kredilerimde silinirmi bu durumdaa?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

sayın beyaz geceler emre hayır silinmez kredilerine hiç bişey olmaz merak etme...

sayın syf eğer şayet ders seçme işlemi yaparken orada alan dersi ne kadar varsa o kadarını seçevbilirsiniz örneğin ben geçen sınavda ortak krediye ihtiyacım vardı 30 unuda ortak seçtim öyle 19 kredisini alan 1 kredisini ortak 10 kredisini seçmeli ders diye bi zorunluluk yok... gir zorunlu ders bölümüne orda ne varsa onu seç verebildiğini ver veremediğindende en azından muaf olur kurtulursun sonrasında seçmeli derslere bak seçmeli dersleirn bi çoğu çok basit olduğu için ortak ve alan kredisi ihtiyacın kalmadığında seçmeli dersleri verip diplomayı alma kısmın kolaylaşır...

pekala bunun aksini yaptığını düşünelim örneğin seçmeliler kolay diye abandın diyelim seçmeli derslere kredileri topladın atıyroum 150 kredilik seçmeli dersin oldu ama bi faydası olmuyor illlan alan veya ortak kredininde istediği miktarı tamamlaman gerekecek... veyahut diyelim alan dersin tammalandı yada ortak dersin seçmeli dersinde ama zorunlu derslerde hiç sınavına girmediğin tek bi ders var diyelim atıyroum fizik 2 diyelim ondna muaf olmadığın sürece diplomanı alamıyorsun ondan muaf olman içinde aynı derse 3 defa girmen gerekiyor.. buda 1 yıl demek oluyor... o sebepten önce zorunlu ders bölümüne girip ordaki dersleri seçmelisiniz saygılar...

Üye
    çılgıntürk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hüseyin19;

anlamadım şimdi derslerden aldığım 85 ler 70 ler boşamı gitti.. yani kredilerle ve haftalık satlerlemi alakalı..???

Üye
    deniz2009 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2011
    Saat
    00:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bir sorum olacaktı 3.dönemde matematik 2 den sınava girecem kitabımı aldım benim kitapla a.ö.l sayfasındaki mat 2 aynı değil hangisine çalışacam lütfen cevap yaza bilirmisiniz

Üye
    merve15 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2010
    Saat
    14:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam merhablar geçen sene sizi bayağı bir rahtasız etmiştim açık lise sorularıyla üzgnüm ama biraz daha rahatsız edicem hocam hocam benim spormak istedigm benim toplam 185 kredim vr anlicanız 7 kredi kldı ağustostaki sınavda mezun olucam hocam ben üniversite sınavına girdim bu sne başarıılda oldum gibi ygsden sonra lysye girdim sonuçarı bekliyoruz şşmdi hocam ben burdurda yaşıyorum benim aobp nasıl hesaplnacak duyduguma göre burdurdaki össye giren öğrencilerin içindeki sıralamaya göre hesaplnacakmış hoca bizim burdurda toplam açık lisede okuyan öğprenci sayısı akitf yani 709 kişi ben bunların içinde en fazla 100 tanesinin össye girdğini düşünüyorum hatta ben ilçede yaşıyorum ilçede lys sınavına gren tek benmişim buda bir ayrıntı hocam asıl konu diyelimki ben ben bu 100 kişinin içinde birinci oldum üniversite sınavıdna okul puanı olrak tam puanmı alıcam normal örgün öğretinmdeki gişbi birde hani ünilerde okul birincisi kontenjanalrı oluyo bende faydalanabilcekmiyim bundan birinci olursam nolurusnuz yardmcı olun hocm

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

merve15;

sizaçık lisedeki öğrenci sayısına göre değil normal liselerdeki öğrenci sıralamasıyla birsiniz..bu yüzden öbür birincilerin sıralaması baz alınır..

Üye
    merve15 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yani anlayamadm :S ben açık lisede okuyorum ben daha önceleride sordum bu konuyu ben,im aobp bölge içindeki açık liselilre kıyasen hesaplanacak :S

Üye
    çılgıntürk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar..
    benim birkaç sorum olacak..
    kafam çok karışık cevaplayan olursa sevinirim..
    1-mezun olmak için 24 krediye ihtiyacım var.. inş. ağustosta mezunum.. bölümüm genel kültür.. tercihler sınavdan önce yapılıyor.. bu durumda ben üniv. yerleşemeyecekmiyim..??
    2-diploma notunu görmek için ösym şifre istiyor anlayamadım ben.. ne şifresi göremedim notumu..
    3-bu yıl ilk defa sınava giriyorum hocalar doğru düzgün bilgilendirmiyor.. ygs-3 ten 310 puan aldım lys de 170 sorudan 109 netim var..
    hangi bölümleri tercih etmeliyim..
    lütfen yardımcı olun...

Üye
    merve15 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çılgın türk; ben o konuyu çok araştırdım bende ağustosta mezun oluyorum tercih yaparken bir sorun yaşamicaksın senden belge istemicekler bildigime ögre sadece üniye kayıtta diploma gerekicek diplomada o zamana yetişmezz bize mezun olucağımaza dair bir belge vericek halk eğitim onla kayıt yaptırcaz daha doğrusu bi sorun yaşamicaz yetrki ağustposta mezun pol sen bu arada puanların ve netin güzel bişey sorucam sen gnel kültürsen puanını kırmazlarmı tercih yprken ygs 3 dediğine göre sözelden girmişsn hangi alandan sınava girdiğini sölersen sana daha çok yardımcı olabilirm

Üye
    çılgıntürk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saol canım ALLAH razı olsun cevap verdiğin için...
    benim bölümüm genel kültür.. sözel diye geçiyor zaten genel kültür..
    ygs-3 ygs-4 sözeller
    lys3- lys-4 sözeller öyle değil mi..??

Üye
    cankız21 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2011
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam ya bnm kredimi doldurmam için 16 krediye ihtiyacım var ağustostaki sınavda dolucak inş. ama bi kaç zorunlu dersim kaldı nasıl olucak ek sınav falan olmazmı ya öss de iyi puan aldım tercih yapmam lazım ne yaabilirim sizce puanlarım boşamı gidicek (üstelikte yanlış kitap verdikleri için kaldı o zorunlu derslerde)

Sayfa 47 / 110 İlkİlk ... 374344454647484950515797 ... SonSon

Başlığın Etiketleri