Sayfa 46 / 110 İlkİlk ... 364243444546474849505696 ... SonSon
Toplam 1640 mesajın 676-690 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tşkr ederim ben genel kültürden mezun olup hiç üniversiteye girilmiyor yada zor sanıyordum teşekkur ederim... zaten üniversiteyide açıktan okuyacağım onun için sorun yok sanırım tşkr ederim...

Üye
    çılgıntürk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam merhaba olurda bu yıl sınavı kazanırsam yerleşebilirmiyim üniversiteye..
    çünkü sınav ağustosta yerleştirmeler ne zaman olacak ..??
    diploma hemen vermiyorlarmış çıkma belgesi almam gerekiyor sanırım
    birde diploma notu nasıl hesaplanıyor..
    bilgi verebilrmisiniz lütfen

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilkögretim 8ekadar dışardan bitirdim liseyide dışardan bitirmek istiyorum kayıtlar agustostamı başlıyor hüseyin kardeş

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

www.aol.meb.gov.tr adresinde is takvimine bakiniz gerekli detaylar orda yazilmaktadir bildigim kadariyla

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

allakasi; evet..12-20 gibi..

çılgıntürk;
    Diploma not/puanının, öğretim süresince alınan ve başarılı olunan derslerin ağırlıklı kredi not/puanları toplamının, aynı derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünmesiyle elde edilir...
    yapılan bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülür...yrrleştirme işlemini yüksek öğretim açıklar..siz kazanın Allah kerim...

Üye
    defakar Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    01:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben aiö 2009 3. doneme kayıt yaptırdım aktıf oldugum halde ders secme ekranım acıl mıyo bana yardımcı olur musunuz

Üye
    caglaaa Avatarı

Son Giriş
    30.06-2010
    Saat
    16:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sosyal bilgiler 4 yıllık sistem de okuyorum.toplam kredim 126, alan kredim 77 mezun olmam için kaç krediye ihtiyacım var? Ek sınava girersem mezun olablir miyim?

Üye
    hizal Avatarı

Gerçek Adı
    muzaffer
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fen bölümünden mezun olmak için alan kredisinin 80 olması şartmı yoksa toplam 192 kredi olsa yetermi?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

halk eğitime gidip sormanız sizin açınızdan en temizi olur elif hanım bu sistemsel bi sorun olabilir bende şuanda ders seçme işlemi açılıyor işleminizi yalnış veya eksik yapmış olabilirler bu sebepten benim fikrim halk eğitime bizzat gidip sormak hatta gerekirse ders seçiminizi orada yapmanız saygılar...

çağla hyanım 192 krediyi tamamlamalısınız...

en az 80 i alan kredisi olmak kaydıyla toplamda 192 krediniz olmak durumunda....

alan kredim 77 yazmışsınız 3 alan kredisi daha alıp alan kredinizi 80 e tamamlayın...

diğer krediniz 49 bunuda en az 112 ye tamamlamanız lazım ama alan krediniz atıyroum 85 oldu diyelim yine 192 ye tamamladığınızda mezun olabilirsiniz..

şu durumda yapmanız gereken öncelikle zorunlu derslerinizi seçip sınava girmek... dil ve anlatımlardan muafiyet yoktur onları kesinlikle vermelisiniz... ve diğer zorunlu derslerdende muaf olmalısınız zorunlu ders butonuna tıklayıp oradaki dersleri seçmeniz yararınıza olacaktır... saygılar..

sayın hizal hangi bölüm olursa olsun alan krediniz en az 80 olmak zorunda buna fen bilimleri bölümüde dahil... sadece genel kültür bölümünde alan kredisi yoktur ordada ortak krediniz en az 80 olmak durumunda saygılar...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ders secimi yaparken ortak+alan+secmelii olrak boyle oncelik tanimalsinizzz

Üye
    bülent kemal Avatarı

Son Giriş
    19.07-2011
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

jerzy;

Seçmeli derslerde başarı ya da muafiyet zorunluluğu yoktur. Ancak mezuniyet kredinizi tamamlamak için seçmeli derslere ihtiyaç olursa, başardığınız takdirde kredisini kazanmış olursunuz.

deniz30;

Alan değişikliğiniz sistemden otomatik olarak çalışır. Ancak alan değiştirdikten sonra mağdur olmamak açısından kredi bilgilerinizi ve zorunlu derslerinizi kontrol ediniz. Alan değişikliğinin ardından ders seçimi yapılması gerektiğini unutmayınız.

Üye
    jerzy Avatarı

Son Giriş
    25.05-2011
    Saat
    13:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent hocam tşkler ......

Üye
    bülent kemal Avatarı

Son Giriş
    19.07-2011
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SYF,
    Öncelikle kayıt yaptırmış olduğunu umuyorum. Öğrenci numaran ve şifrenle sisteme giriş yaptığında ders seçme ekranında en fazla 7. döneme kadar açılan dersler olacaktır. Zorunlu derslerin bir kısmı 8. döneme kadar devam etmekte. O yüzden bir dönem daha okumak zorunda kalabilirsin. Eger 8 'li derslerin açılıyorsa kredi durumuna göre tek dönemde bitirebilirsin. Bir dönemde en fazla 30 kredilik dersten sınava girebiliyorsun. Alan derslerinin çoğu 4 kredidir. Sanıyorum sosyal bilimler bölümünün derslerini önceki sayfalarda tek tek yazmıştım. Örgün eğitimde adı geçen Edebi Metinler, Beşeri Coğrafya vs. aol'de de mevcut. Fakat Edebi Metinler Edebiyat 5,6,7 vs. gibi Beşeri Coğrafya da Coğrafya 4,5,6,7,8 gibi rakam olarak geçiyor. Aol'nin sitesinden kitap içeriklerini inceleyebilirsin.
    Kredi hesaplama konusuna gelince kayıt olmadan bu pek mümkün görünmüyor. Çünkü kredini tamamlamış olsan bile ortak ve alan derslerinin tamamını başarmış olman ya da muaf olman gerekli, ancak bu koşullarda mezun olursun. Sen kaydını yaptır, zorunlu derslerini ve bu dönem sınava girebileceğin dersleri incele yine yardımcı oluruz. Bu şekilde cevaplar çok havada kalıyor ve belki de senin daha fazla kafanı karıştıracak. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başarılar diliyorum...

Üye
    SYF Avatarı

Son Giriş
    11.11-2010
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent kemal,

Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Ben daha önce aöl'e kayıtlı değildim o yüzden önümüzdeki ay yaptırcam. Daha doğrusu halk eğitimdeki yetkili o şekilde söyledi yeni kayıtlar başlamadı daha diye.

Zaten ben toplam 6 dönem okudum, mezun olabilmem için 8'e tamamlamam lazım 2 dönem kayıtlı görünmem lazım.

Bilgilendirmeleriniz için tekrar teşekkür ederim, inşallah hayırlısıyla yıl içinde bitirebilirim. Tasdiknamemi götürüp kayıt olduktan ne kadar süre sonra sisteme girip bilgilerimizi görebiliyoruz?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tasdikname dışında siz birde çıktığınız okuldan aldığınız not dökümanlarınıda götürmeniz gerekecek kişisel fikrim notlarınızın kredi olarak yansımasının ekranda görünmesi uzun sürer inceleyip tek tek sisteme atmaları saygılar...

Sayfa 46 / 110 İlkİlk ... 364243444546474849505696 ... SonSon

Başlığın Etiketleri