Sayfa 31 / 110 İlkİlk ... 212728293031323334354181 ... SonSon
Toplam 1640 mesajın 451-465 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erman90 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2010
    Saat
    22:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba

düzlisede alttan derslerimi veremediğim için açıkliseye kayıt oldum fakat kafama birkaç soru takıldı

1-) bu soru saçma olabilir ama diyelimki benim 142 toplam kredim var . mayıs ayındaki sınavda 20 alan kredisi kazandım . toplam kredim 142+20=162 mi olacak ?

2-) bir an önce mezun olabilmek için alan değiştirdim . ( aol müdürünün tavsiyesiyle ) . aol müdürü " ders seçiminde ortak derslere öncelik vermeliyiz " dedi . buradaki mantığı birisi bana açıklayabilirmi ?

Üye
    hasan1907 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    02.09-2012
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ERMAN90 ;
    1-) bu soru saçma olabilir ama diyelimki benim 142 toplam kredim var . mayıs ayındaki sınavda 20 alan kredisi kazandım . toplam kredim 142+20=162 mi olacak ?

cevap : ders seçme işlemi yaparken derslerin sağ tarafında alan -ortak-seçmeli yazar alan dersi aldıysan bu normal kredine ve alan kredine yansır ortak ve seçmeli aldıysan sadece normal kredine yazılır ( alan ve ortak ders seçmelisin ) MEZUNİYET KREDİSİ 192 NORMAL KREDİ + 80 ALAN KREDİSİ

2-) bir an önce mezun olabilmek için alan değiştirdim . ( aol müdürünün tavsiyesiyle ) . aol müdürü " ders seçiminde ortak derslere öncelik vermeliyiz " dedi . buradaki mantığı birisi bana açıklayabilirmi ?

cevap : ortak ders dediği : senin mezun olabilmen için , ortak diye yazan derslerin tamamını vermen veya muaf olman gerekiyor

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Y4sin,
    Mesleki açık lisede alan kredisinden toplam 140 kredi almanız gerekmektedir,imam hatip liselerinde ise bu 130 kredidir... www.maol.meb.gov.tr adresinde detaylı bilgiler mevcuttur..

Enigma,
    Öncelikle ortak derslerin birinci dönem olanlarını yani dönem sırasına göre seçmelisiniz...

Adimix,
    Öncelikle kredi detaylarını bilmeden sana tam bilgi veremem ancak ders seçerken ortak derslere önem vermelisin bir de meslek lisesinde derslere devam zorunluluğu vardır,uygulamalı eğitimlerini aksatma,okulunla görüş,kredi bilgilerini de yazarsan iyi olur...

Erman90,
    Mezun olamın şartlarından biri de ortak dersleri bitirmektir bu nedenle alanın ne olursa olsun ortak dersleri seçmen ve sınavına girmen gerekiyor,ayrıca başardığın derslerin kredisi toplam kredine eklenir evet birinci şıkta dediğin gibi toplam kredin öyle olur....

Üye
    y4sin Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    20.10-2010
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam kac kredi alıyoruz staj ı bitirince hiç biyerde bulamadım

Üye
    bennas Avatarı

Son Giriş
    10.12-2010
    Saat
    18:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb hocam benım durumum yenı aktıf oldu ılk defa kayıt yaptırmıstım.lıse 1 ve 2 yı bıtırmıstım 3 ve 4 kalmıstı .kredı bılgılerımde toplam kredı 100 alan kredi 32 yazıo bu benım bır ve ıkıncı snıftan gelen kredılermı. benım sımdı sadece 60 kredımı tamamlamam lazım mezun olmak ıcın .bırde ders secerken hangı bolumden baslayayım ortak alan ...hangısı olmalı hocam.cok tsk ederım .

Üye
    asi93 Avatarı

Gerçek Adı
    unuttum:)
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bennas;
    evet okuldan gelen kredilerin.. mezun olabilmek için 192 ortak kredin alan kredininde en az 80 olması lazım.. ders seçerkende alan ve ortak dersleri seçmen gerekiyor..

Üye
    erman90 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2010
    Saat
    22:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan1907 ve melek hocam çok teşekkür ederim bir soru daha soracağım.

şuanda sözel bölümdeyim ve zorunlu derslerim var . genel kültür alanına geçsem zorunlu derslerim ne olacak ? yine alan derslerini vermek zorundamıyım ?

Üye
    firari57 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2010
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba melek hanım ben 2005 te liseden mezun oldum sorumluluk olarak 2 dersim var okuldan tasdikname mi aldım. ben bu dersleri verim dioplomamı almak istiyorum acaba acık oretime gitsem sadece bu derslerden mi gircem yoksa liseye bastan mı baslamam gerekicek ..bunu soruyorum şimdiden teşekkürler...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Y4sin,
    Önce de yazdım ya 140 kredi toplam mesleki eğitimden 100 kredi de kültür derslerinden,toplamda 240 krediyle mezun oluyorsunuz....

Bennas,
    Evet bu krediler önceki dönemlerinden gelen krediler,bunun üstüne 92 kredi daha eklemen gerekiyor,mezun olabilmek için toplam kredinin 192 alan kredisinin de 80 olması gerekiyor,ayrıca mezuniyetin başka şartları da var,mesela ortak dersleri bitirmek gerekiyor bu nednele de ders seçerken öncelikle ortak ve alan dersleri seçmelisin,muaf ve seçmeli dersleri seçme...

Erman,
    Genel kültür alanı artık daha zor bu nedenle ben değiştirme derim sana,ayrıca geçersen de alan kredilerin silinir onun yerine ortak kredi şartı aranır,yani ortak derslerden 80 krediye tamamlama mecburiyeti var işte bu yüzden de genel kültür alanı artık eskisi gibi değil daha zor,değiştirme...Sözel alanı ünv tercih açısından da daha avantajlıdır...

Firari,
    Öncelikle nerde kaldıysan ordan devam edersin,sıfırdan başlamazsın,sorumlu derslerin hangisiyse onlardan devam edersin,tasdiknamen komisyon tarafından krediye çevrilecek,kayıtlar Temmuz ayında başlayacak...

Üye
    firari57 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2010
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekurler melek hanım peki benim zamanımda 3 yıldı lise bu dersleri vermem yeterli olurmu ? yoksa 4 e devam oluyormu?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Artık herkes 4 yıllık sisteme tabi olacak, 3 yıllık sistem kaldırıldı,bitti,7. ve 8. dönemler için birkaç tane zorunlu dersler eklendi onları da seçmeniz gerekecek ilerki dönemlerde.. Yani 4'e devamm.....

Üye
    izmirgüzeli Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Senede 3 sınav mı oluyor ağustostada bi sınav olacak mı?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet artık yılda3 dönem yani 3 sınav yapılacak,3. sınava 17 yaşından büyük olanlar girebilecek.... Kayıt yenileme 21 Haziran'da başlayacak,sınav da Ağustos'ta yapılacak ama bu sınavı ek sınavla karıştırmayın,ek sınavın olup olmayacağı daha belli değil... Ağustos'ta belli olur.........

Üye
    y4sin Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    20.10-2010
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama hocam siz nasıl mezun olucagımı yazıosunuz benim merak ettigim staj dan kac kredi alıyoruz

Üye
    deniz30 Avatarı

Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm ben matematikten ilk donem zayıf not aldım simdi mat1 tekrar verdiler mat2 de aldım bu dersten nasıl muaf olucam ikinci donem yine zayıf not alırsam muaf olabilirmiyim

Sayfa 31 / 110 İlkİlk ... 212728293031323334354181 ... SonSon

Başlığın Etiketleri