Sayfa 109 / 110 İlkİlk ... 95999105106107108109110 SonSon
Toplam 1640 mesajın 1.621-1.635 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ali Ekrem Yalçın Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Ekrem Yalçın
    Son Giriş
    18.02-2016
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Melek hanım hiç de zorunda olmadığınız bir konuda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ben oğlum için buradayım, oğlum Açık Öğretim Lisesini bitirdi, ancak çektiği sıkıntıları bir başkasının çekmesini istemiyorum o nedenle sizi de bilgilendirmek amacıyla yazıyorum, yönetmelik değişiklikleri ile örgün eğitim liselerinin tüm sınıfları ile üniversitelerin her sınıfındaki öğrencilerine sınav üzerine, sınav, sınav üzerine sınav ve ek sınav hakları ve aflar verildi,

Ne yazıkki biz açık öğretim öğrencilerin her yıl yapılan ek sınavlara alınmıyoruz nerede kaldı eğitimde fırsat eşitliği siz aflara imza atarken, Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelik değiştirirken sınıf şartı, kredi şartı getiriyormu elbetteki hayır, yapılan ek sınavlara kaçıncı sınıfta olursa olsun tüm örgün eğitim lise öğrencileri girebiliyorken Açık Öğretim Lisesi öğrencileri de yapılan yönetmelik değişikliğini kapsaması gerekiyor,

örgün eğitim liselerinde okuyan öğrencilere 9 dersten de kalsalar da sınavlara girme hakları var, not yükseltme hakları var, kredi yükseltme hakları var, bütün bunların yanında öğretmenin ve okul yönetiminin takdiri var.

Kaydı donuk ve aktif olmak üzere Açık Öğretim Lisesinde okuyan ve bu sitenin verilerinde yazan 300.000 öğrenci mağdur durumdadır artk lise mezunu olmak HAYAL olmuştur,
    Kredisini dolduramayanlara yönelik ek sınavlara 4 yıllık sistemde okuyanlar bu yıla kadar alınmamıştır, 3 yıllık sistemde okuyanların ise yapılan ek sınava girebilmeleri için alan kredisi zorunluluğu getirilmiş ve bunlarda sınava alınmamıştır.

Örgün eğitim sisteminde okuyan öğrenciler 39 ar puanla 9 dersten kalmaları halinde kredi yükseltme sınavına, kurtarma sınavına ve başka bir dersten sınava girerek kurtarma sınav hakkı verilmişken, Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrenciler bu haklardan mahrum durumdadır 39 puanla kredisini alamayınca kurtarma sınav hakkı, kredi yükseltme sınav hakkı verilmediği gibi ek sınavlara alınmamaktadırlar.

Örgün eğitim liselerinde okuyan öğrencilerin muhtelif sınav imkanları olduğuna göre biz Açık Öğretim Liselerinde okuyan öğrencilerine yönelik yapılan alternatif sınav ve sınavlarına,
    a) ayırım yapılmaksızın kaçıncı sınıfta olursak olalım sınav veya sınavlara alınmak, istiyoruz zaten pek çok Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrencilerin %99 u dönem kaybetmiş durumda iken haksız uygulama yapılması liseden mezun olmak hayal olmuştur

Melek hanım merhaba hiç de zorunda olmadığınız bir konuda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ben oğlum için buradayım, oğlum Açık Öğretim Lisesini bitirdi, ancak çektiği sıkıntıları bir başkasının çekmesini istemiyorum o nedenle sizi de bilgilendirmek amacıyla yazıyorum, yönetmelik değişiklikleri ile örgün eğitim liselerinin tüm sınıfları ile üniversitelerin her sınıfındaki öğrencilerine sınav üzerine, sınav, sınav üzerine sınav ve ek sınav hakları ve aflar verildi,

Ne yazıkki biz açık öğretim öğrencilerin her yıl yapılan ek sınavlara alınmıyoruz nerede kaldı eğitimde fırsat eşitliği siz aflara imza atarken, Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelik değiştirirken sınıf şartı, kredi şartı getiriyormu elbetteki hayır, yapılan ek sınavlara kaçıncı sınıfta olursa olsun tüm örgün eğitim lise öğrencileri girebiliyorken Açık Öğretim Lisesi öğrencileri de yapılan yönetmelik değişikliğini kapsaması gerekiyor,

örgün eğitim liselerinde okuyan öğrencilere 9 dersten de kalsalar da sınavlara girme hakları var, not yükseltme hakları var, kredi yükseltme hakları var, bütün bunların yanında öğretmenin ve okul yönetiminin takdiri var.

Kaydı donuk ve aktif olmak üzere Açık Öğretim Lisesinde okuyan ve bu sitenin verilerinde yazan 300.000 öğrenci mağdur durumdadır artk lise mezunu olmak HAYAL olmuştur,
    Kredisini dolduramayanlara yönelik ek sınavlara 4 yıllık sistemde okuyanlar bu yıla kadar alınmamıştır, 3 yıllık sistemde okuyanların ise yapılan ek sınava girebilmeleri için alan kredisi zorunluluğu getirilmiş ve bunlarda sınava alınmamıştır.

Örgün eğitim sisteminde okuyan öğrenciler 39 ar puanla 9 dersten kalmaları halinde kredi yükseltme sınavına, kurtarma sınavına ve başka bir dersten sınava girerek kurtarma sınav hakkı verilmişken, Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrenciler bu haklardan mahrum durumdadır 39 puanla kredisini alamayınca kurtarma sınav hakkı, kredi yükseltme sınav hakkı verilmediği gibi ek sınavlara alınmamaktadırlar.

Örgün eğitim liselerinde okuyan öğrencilerin muhtelif sınav imkanları olduğuna göre biz Açık Öğretim Liselerinde okuyan öğrencilerine yönelik yapılan alternatif sınav ve sınavlarına,
    a) ayırım yapılmaksızın kaçıncı sınıfta olursak olalım sınav veya sınavlara alınmak, istiyoruz zaten pek çok Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrencilerin %99 u dönem kaybetmiş durumda iken haksız uygulama yapılması liseden mezun olmak hayal olmuştur

Üye
    Ali Ekrem Yalçın Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Ekrem Yalçın
    Son Giriş
    18.02-2016
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanım hiç de zorunda olmadığınız bir konuda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ben oğlum için buradayım, oğlum Açık Öğretim Lisesini bitirdi, ancak çektiği sıkıntıları bir başkasının çekmesini istemiyorum o nedenle sizi de bilgilendirmek amacıyla yazıyorum, yönetmelik değişiklikleri ile örgün eğitim liselerinin tüm sınıfları ile üniversitelerin her sınıfındaki öğrencilerine sınav üzerine, sınav, sınav üzerine sınav ve ek sınav hakları ve aflar verildi,

Üye
    metin_dadaş Avatarı

Gerçek Adı
    metin kaçmaz
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hocam bu sayfada bir çok soru sordum sorularıma cevaplıyacaklar varmıdır bi baksınlar

Üye
    bazidli04 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim sarı
    Son Giriş
    09.07-2015
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yi günler ben 9.sınıfta 2 snee üst üste sınıfta kaldım şimdi açık
    öğretime yazılmak istiyorum yaşım 18,5 kaç kredi ile başlarım en
    çabuk nasıl ünüversite sınavına girerim ne yapmam gerekiyo ve bi soru
    daha okuldan hala taksiknamemi almımışım dün yeni kayıt son ündü
    ben acaba bugün yada yarın gidip kayıt olabilirmiyim rapor yada başka
    bişiyle olmuyorsa ne zamn bi daha kayıt yaptırabilirim lütfen tüm
    sorularımı cevaplayın çok önemli

Üye
    acıklıse Avatarı

Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selamlar aöl ye geçmeyi dusunuyorum lise 1 de devamsızlık nedeni ile kaldım lise 1 tekrar ve lise 2 de bütün donemleri takdir ile bitirdi lise 1(tekrar) ortalamam:86 lise 2 ortalamam:88 simdi lise 3 e gececem ama aöl de 1 senede bitirme sansım olursa 2 sene okumadan ygs sınavına girecem lise 1 (kaldıgım donem) deki kredilerim eklenirmi sizce 1 senede bitirebilirmiyim yani 3 donemde aöl burosunda ve 147 çağrı merkezinde hep sistem belirler cevabı aldım 1 senede bitiremeyeceksem okula gitmek daha mantıklı olur tasdikname almadan kredileri hesaplayamıyorlarmıs tasdiknameyi alsam ve kredilerim yetmezse 1 senede bitiremezsem geri donusude yok orgun etigime ne yapacagımı bilmiyorum sizce bu sene (3 donemde) bitirebilirmiyim dediğim gibi lise 1 de kaldım lise 1 tekrar ve lise 2 de 4 donemide takdir ile bitirdim suan 6 donem mı okumus sayılıyorum yoksa 4 donemmı ?
    AÖL EK KREDİ VERİRMİ ?
    BU SENE BİTİRME SANSIM OLURSA DERSHANEYE DE KAYDIMI YAPIP HEM YGS-LYS YE CALISIP HEMDE ACIK OGRETİMDEN LİSEYİ BİTİRECEM

Üye
    yigit67 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    12.04-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sistem notlarına göre kredi vericek dönemin 8 kredin 192 olduğunda biter senın durumuna göre 1 senede bıtırırsın çalışmana bağlı tabi

Üye
    acıklıse Avatarı

Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yigit67

Sınıfta kaldıgım donem okumus sayılıyormuyun lise 1 de kaldım lise 1 tekrar ve lise 2 yi takdir ile bitirdim toplam kac donem okumus sayılıyorum ben 4 mu 6 mı

Üye
    yigit67 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    12.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dönemin 6 olucak sınıf tekrarı sayılıyor

AMA SEN DEVAMSIZLIKTAN KALMIŞSIN O 1 SAYILIR DÖNEMİN 5 OLUR

EYLÜL 2 EKİM 2 ARASI YENİ KAYITLAR VAR YAPTIR SENEDE 3 KERE SINAVA GIRERSIN EK SINAVLARIDA TAKİP ET

Üye
    Beyzazehra Avatarı

Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bir şey soracağıö ben 16 yaşındayım lise 2. Döneminin yarısında okulunu bıraktım ben kaç senede liseyi tamamen bitiririm bana biraz bilgi verir misiniz lütfen

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Açık öğretime kayıt olurken sanırım ücret odemiyoruz değil mi

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Ücret ödeniyor açık öğretime.

Mesleki Açık öğretim lisesi mi okunmalı? Düz mü? sizce bu kişinin bir engel durumu yoktur. üniversite okumayı da düşünüyor Meslekin direk geçiş hakkından başka bir artısı bulunuyor mu? bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    yigit67 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    12.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Açık lise kayıt ücreti 20 tl bankaya 5 tl halk eğitime ödenir.Her kayıt yenileme de 25 tl gene ödenir.1sene de toplam ödeyeceğiniz tutar 75 tl dir.

sisteme notların girilince sistem sana notların karşılığı kredi vericek gerisi senin sınavlarda ki başarına kalıyor 1.5 2 sene de biter.
    beyzazehra

Üye
    yigit67 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    12.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

crystal dediğin gibi avantajı meslek liselerinin ünüversitede kendi bölümüne sınavsız geçiş hakkı bulunması başka avantajı yok.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

arkadaşlar lise kayıt yenileme süresi başladımı ...

Üye
    sevinç42 Avatarı

Gerçek Adı
    sevinç mutlu
    Son Giriş
    29.10-2015
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar ben lise son sınıfa geçtim bölümüm sayısal açık öğretim lisesine geçsem kaç kredi alırım ?

Başlığın Etiketleri