Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emel hanım gercekten çok üzüldüm insanlar kendi cocuklarının baslarına gelmeden bilemiyor acıkcası. O öğretmende boşa hoca olmuş bana göre her cocuga eşit davranmalı Müdüre şikayet ettiniz mi hocayı acaba merak ettim?

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Başında böyle davranan hoca sonunda da böyle devam eder. Snuçta öğretmen bilmiyormu nasıl davranacagını

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kas hastalığı fiziksel bir hastalıktır,özel eğitim gerektirecek bir rahatsızlık değildir,oğlunuzu ''özel eğitimlik''diyerek ayırmakla ve bunu da size vurgulamakla öğretmeni yanlış yapmış,kaldı ki gerçekten özel eğitim gereksindirecek bir çocuk bile olsa velinin yüzüne böyle denilmesi bile hoş değil diye düşünüyorum,özel eğitim gören çocukların da ayrıca büyük bir kısmı kaynaştırma eğitimi adı altında normal örgün eğitim görebilmektedir,öncelikle bu ayrımı çocuğunuzun öğretmenine özellikle belirtmeli ve çocuğunuzun hastalığı hakkında ve neler yapıp yapamayacağı hakkında onu tam olarak bilgilendirmeli ve özel olarak mutlaka konuşmalısınız,ilk etapta böyle yadırganmalarla engelli olduğumuz için hepimiz karşılaşabilmekteyiz ancak size bu konuda çocuğunuzla bırakın sınıfındaki arkadaşları öğretmenini bile kaynaştırmak alıştırmak ve daha anlayışlı olabilmelerini sağlamak için büyük bir görev düşüyor,inşallah zamanla anlayacaklar ve size yardımcı olacaklardır,Allah büyük sabır ve şifa versin,yar ve yardımcınız olsun,bayramınız mübarek olsun....

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek ablama kesinlikle katılıyorum kas hastalığı özel eğitim gerektirmez . . .

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insanların engelli insanlara bakış açısı malesef hala değişmedi bir öğretmenin çocugunuza karşı önyargılı davranması hem çoçugunuzu hemde sizi üzmeye hakkı yok ama insanlar ne kadar eğitimli yada eğitimsizde olsa engelliler konusundaki düşünce ve davranışları değiştirmek birazda bizim ve ailelerin elinde ögretmenini değiştirin ve müdürle tekrar konuşun çocugunuzu oldugu gibi kabul edebilecek ve ona egitim verebilecek öğretmen mutlaka vardır çok zorlanırsanız okulu değiştirin okumak her insanın hakkıdır çoçugunuza her zaman destek olun ve okumasını sağlayın

Üye
    emel06 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2013
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu an için öğretmeni değiştirmenin çok erken olduğunu düşünüyorum.Zaman içinde belkide o çocuğa çocukta ona alışıcak ve ilk baştaki olumsuz tavırlar olmayacak diye umuyorum.

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    02:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Keşke sizin çocuğun öğretmeni Kalem hanım olsaydı ben çocuğumu güvenerek(kısa zamanda bana o güveni ve iyiliği yansıttı biraz tanıdım) okula gönül rahatlıyla gönderirdim.Ama her insan farklı bence ilk aylar öğretmeniyle devamlı iletişim içinde gölgesi gibi olun çocuğun yavaş yavaş beklentilerinizi anlayacaktır öğretmende sizde öğretmeni ama kızmadan sinirlenmeden fevri hareket etmeden sabırla ve iyiniyetle işin üzerine gitmelisiniz size büyük iş düşüyor.Allah yardımcınız olsun ama başarırsanız çok keyifli bişey çıkar ve artık düzen tutar gözünüz arkada kalmaz ilk zamanların zorluğudur sadece bence bu sonra bitecek inanın geçecek ve bitecek güçlü olun.

Üye
    emel06 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size aynen katılıyorum. BEn sadece biraz dertleşmek isredim.okullar aılınca güzel şeyler olacak umarım.Onlarıda sizinle paylaşacağım.Hepinize teşekkürler.

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emel hanım xavier kardeş en doğrusunu söylemiş bekleyip görmek en güzeli tek yapmanız gereken çocuğunuza vermiş olduğunuz değer ve önemi okula ve öğretmenine hissettirin tabi bunu yaparken mümkün olduğunca sağduyulu davranmanız öğretmeninde bir insan olduğunu unutmamanız gerekecek işimiz çok zor ama evlatlarımız için fedakarlığın en üst seviyesini göstereceğiz ve unutmayacağız ki dünya imtihan dünyası bu da bizim imtihanımız saygılarımla . . .

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emel06;

Kardeş Okulun iki haftası bitti son durum ne öğretmende okulda her hangi bir değişiklik var mı ? inşallah iyi yönde gelişmeler vardır ufaklık alıştı mı okuluna bu arada ben her yıl olduğu gibi okulumuzla çatışma içerisindeyim Bilişim dersliği beş basamakla çıkılan bir sınıfta olduğu için gidip görüştüm Müdürle teklifte bulundum rampa yapılması için hemde kendim yaptırayım okula maddi bir külfeti olmasın dedim yok okulun fiziki görüntüsü bozulur bir şekilde kucakla çıkartılır hem öğretmeni onun göreceği dersi öğretmenler odasının yanındaki odada verebilir dediler bende çocuğumu niye soyutluyorsunuz dedim geçen sene Cumhuriyet baş savcısının engelli çocuğu o şekilde gördü bu dersi ve hiçbir ruhsal çöküntüye uğramadı dediler bende size öyle gelmiş siz onun iç dünyasınıda neler yaşadığını bu kafayla bilemezsiniz dedim zaten müdür bey kucaklarız demişti ya onada siz kendinizi o çocuğun yerine koyun arkadaşlarınız arasında biri siz kucağına alsa hoşunuza gidermiydi dedim zaten aramız açıktı yönetimle artık tamamen açık saygılar . . .

Üye
    emel06 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz okula devam edemiyoruz çünkü oğlum rahatsızlandı üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor.Biliyorsunuzki kas hastalarında akciğer enfeksiyonu büyük risk taşır.Okulda kalabalık ve her türlü enfeksiyona açık bu yüzden okula göndermeme kararı aldık.Müracatlarımızı yaptık ve evde eğitim almasını istedik.Şu an rapor almak için uğraşıyoruz rapor çıkınca rehberlik merkezi eve öğretmen temin edicek.

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilk önce çok çok geçmiş olsun evet solunum yolu enfeksiyonu kas hastaları için büyük risk Allah yardımcınız olsun 2006 yılında bizde aynı sorunu yaşamıştık Eren'in akciğerinin sağ tarafı neredeyse tamamen sönmüştü Bronkoskopi olacak kadar ilerlemişti hatta bilmiyorum biliyormusunuz bronkoskopi çok tehlikeli bir müdahale ve doktorlar bu müdahaleyi yaparken aileden risk için imza alıyorlar yani kendilerini garantiye alıyorlar ama riskin büyüklüğünü kesinlikle aileye anlatmıyorlar sadece her müdahalede bir risk vardır deyip bu işin rutin bir olduğu kanısına vardırıyorlar bize de öyle yaptılar 28 gün hastahanede yattıktan sonra müdahale günü geldi her şey hazırlandı tam o sırada yeni bir doktor bize durumu ayrıntılı bir şekilde anlattı bizde müdahaleden vazgeçtik zaten 28 günlük düzenli bir ilaç tedavisinden sonra bir kısmı açılmıştı akciğerlerin diğer kalan kısmını da biz biraz koca karı ilacı olacak ama liman ve balla açtık doktorumuz bile bir sonraki kontrolde şaşırdı hayret bir durum bu kadar kısa bir sürede tamamen temizlenmiş dedi ısrarla size de tavsiye ediyorum her sabah ılk bir bardak suya limon ve bal katın içirin akciğerdeki pislikleri atmasında yardımcı olacaktır ama göğüs egsersizlerini de düzenli bir şekilde yapmanızda çok önemli doktorunuz o hareketleri size göstermiş olması lazım şimdiden geçmiş olsun selamlar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12