Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kayamurat75 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    03:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bence özürlü olarak üniveriste okuyan arkadaşlara çift diploma verilmeli. Okurken çektiğim sıkıntıları ancak ben bilirim. Üniveristeyi okuyacak özürlü arkdaşlara tavsiyem ne yapıp edip ailelerine yakın yerlerde okumaya çalışsınlar

Üye
    lady_aylam Avatarı

Son Giriş
    30.03-2008
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ne yazık ki engelli olarak üniversite okumak gerçekten zor..aldığın diplomanın da bir işe yaramamsı ayrı bir mesele..AMA BEN YİNEDE AİLEMDEN İYİ Kİ UZAKTA OKUMUŞUM DİYORUM.EĞER AİLEMİN YANINDA OKUSAYDIM HERŞEY ÇOK KOLAY VE HAZIR OLACAKTI...AMA BEN DİPLOMAMAMI AİLEMDEN UZAKTA TEK BAŞIMA MÜCADELE VEREREK ALDIM.O YÜZDEN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK...ÇÜNKÜ BENİM ÖZGÜVENİM OLDU DİPLOMAM..VE KENDİ AYAKLARIM ÜZERİNDE DURACAĞIMIN KANITI..BAĞIMLILIKTAN KURTULUŞUM...VS VS..O YÜZDEN BENİMDE TAVSİYEM KOLTUK DEĞNEĞİYLE DE OLSANIZ AİLENİZDEN UZAKTA OKUYUN..VE NELER BAŞARDIĞINIZI DAHA DOĞRUSU BAŞARABİLECEĞİNİZİ GÖRÜNN.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kayamurat75
    Arkadaşlar bence özürlü olarak üniveriste okuyan arkadaşlara çift diploma verilmeli. Okurken çektiğim sıkıntıları ancak ben bilirim. Üniveristeyi okuyacak özürlü arkdaşlara tavsiyem ne yapıp edip ailelerine yakın yerlerde okumaya çalışsınlar
    NEDEN sorusu aklımıza geliyor. Yeterince açıklamamışsın.
    Okurken çektiğim sıkıntıları ancak ben bilirim
    Anlat ki bizde bilelim..

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ENGELLİLERİN OKURKEN YADA YAŞARKEN ÇEKTİKLERİ ZORLUKLAR ENGELLERİNİN DERECESİNE GÖRE DEĞİŞİR TABİ...
    BEN DİZÜSTÜ PROTEZ KULLANAN BİRİ OLARAK; ÜNİVERSİTEDE KONSERVATUAR BÖLÜMÜNDE OKUYORUM. AÇIKCASI PEK ZORLANDIĞIM SÖYLENEMEZ... SADECE PROTEZİM BAZEN FAZLA HARAKETLİ OLMAM SONUCUNDA YARA YAPIYOR...
    O ZAMANLARDA OKULA GİTMİYORUM, HOCALARIM SAĞOLSUNLAR DEVAMSIZLIK KONUSUNDA BANA KARŞI SERBEST DAVRANIYORLAR
    HATTA PİYANO HOCAM Bİ KERESİNDE VİZE SINAVINDA YİNE PROTEZDE SORUN OLMUŞTU GİDEMEMİŞTİM... BEN HOCAMIZA BİRŞEY DEMEDİĞİM HALDE; HOCA DERSTEKİ ÇALIŞIMDAN DOLAYI SINAVDA 100 VERMİŞTİ BEN KISACA DİYEBİLİRİM Kİ HERŞEY YOLUNDA ÇOK ŞÜKÜR OKULUMDAKİ TEK ENGELLİ ÖĞRENCİ BENİM, BU BİR AVANTAJ MI YOKSA DEZAVANTAJMI BİLEMİYORUM AMA OKULDA SADECE BANA AİT BİR TUVALETİN OLMASI TABİKİ SEVİNDİRİCİ

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

engele ragmen tahsil takdir edilecek tebrik edilecek bir olay kutlarim ama ahocalarindan okulundan anlayis gormek en guzeli tesvik edici bir olay sevindim hayatin boyunca basarilar dilerim
    iki diploma degil bir diplomayi almakda cok guzel olurdu bir isitme engelli olsaydiniz daha tahsil hayatinda daha cok zolanirdiniz gibime geliyor

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Hem özürlü olmak hem maddi ve manevi açıdan zorluklarla okumak zordu. Hele bir de ODTÜ gibi bir yerde okumak daha zordu. Ama geriye dönüp bakınca o rüya gibi bir çırpıda geçiveren 5 yılı yeniden yaşamak isterdim. İyi veya kötü artık hayatımızın bir parçası o yıllar...

Üye
    kukla Avatarı

Son Giriş
    20.09-2007
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üç üniversite değiştirdim ama hiçbirinde zorluk yaşamadım. yaşadığım tek zorluk ise insanların dış görünüşüme takılıp iç dünyamı hiç umursamamaları oldu. kendime yaşattığım zorluları pek önemsemiyorum ama bunu karşı tarafın o kadar önemsiz sayacağını hiç sanmıyorum. tek sorunum bu ....

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ailemin yanında okudum. Bu yüzden zorlanmadım açıkçası. Ama ailemden uzakta olsaydım sanırım çok zorlanırdım.

Lady_Aylam demiş ki :

ÇÜNKÜ BENİM ÖZGÜVENİM OLDU DİPLOMAM..VE KENDİ AYAKLARIM ÜZERİNDE DURACAĞIMIN KANITI..BAĞIMLILIKTAN KURTULUŞUM...VS VS..O YÜZDEN BENİMDE TAVSİYEM KOLTUK DEĞNEĞİYLE DE OLSANIZ AİLENİZDEN UZAKTA OKUYUN..VE NELER BAŞARDIĞINIZI DAHA DOĞRUSU BAŞARABİLECEĞİNİZİ GÖRÜNN.

Özgüven konusunda sana katılıyorum. Ama ailemden uzak bir yerde üniversiteyi kazansaydım sanırım gidip gitmemekte kararsız kalırdım :roll:

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiçbir zaman hiçbir şey için geç değildir Esracım :wink:

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Ben okul hayatında sizler kadar cesur olamadım . Sizler korkmamışsınız savaşmışsınız ama ben çabuk pes ettim galiba.. Şu anda bunun pişmanlığını yaşıyorum tek diyebileceğim genç arkadaşlara korkmayın savaşın umursamayın .. Okuyunnnn

Üye
    fatmazehra Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENIM OGRETMENLIGIM YARIDA KALDI AMA INADINA IKINCI UNIERSITEYI BITIRDIM HATTA BU SENE YINE SINAVA GIRMEYI DUSUNUYORUM.... AZMEDIN ARKADASLAR BASLARDA ZOR OLUYO AMA INANIN SONRA SIZI COK SEVIYORLAR...

Üye
    Alberto Avatarı

Son Giriş
    15.05-2008
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kayamurat75
    ben senin gibi düşünmüyorum eger kendini engelli olarak görürsen azim göstermezsen toplumdan silinirsin benim fikrim ya okumayacaksın eger başaramıyorsan okumayı yada azim göstereceksin engelini ön plana çıkarmayacaksın bende okudum ünv ilk başlarda herkez gibi sorun yaşadım sonra düşündüm ki böle olmayacak kendimi engelim yokmus kibi kabul ettim arkadaşlarımda öle görmeye başladılar ve zorlanmadan okulu bitirdim

Üye
    caramel Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de üniversiteyi ailemden uzak bir şehirde okudum. Yurtta ve okulda hiç bir zorlukla karşılaşmadım. Siz yola çıkın yeter ki Allah gerçekten yardımcı oluyor. Her şey çok kolay ve eğlenceli geçti.Tabi Ankara'nın 'kar'ını saymazsak