Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 17 mesajın 16-17 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    senin bu dediğin kac seneleriydi nova? kac senesinde yasadın bu olayı

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aydın Üniversitesi’nin Florya kampüsüne sık sık gidip geldim ve halen de zaman zaman gidip geliyorum. Buradaki kampus mevcut hali ile gerçekten de tekerlekli iskemle kullanan bir arkadaşımızın kullanımına kesinlikle mümkün değil. Kampüste bir yere gidebilmek için ya merdiven çıkacaksınız, ya merdiven ineceksiniz başka çareniz yok. Merdivenler de öyle üç beş basamak değil onlarca basamaktan oluşuyor. Hele hele avludaki merdiven en azından 30 basamak belki daha faza. Yani bir iki rampa ile işin kurtarılması mümkün değil. Kullandığım iki farklı yerdeki tuvalette de tekerlekli iskemledeki arkadaşlara uygun değildi. Asansörü kullanmadım lakin kapısının aklımda kalan boyutlarına göre tekerlekli iskemleye uygun değil. Yani üniversitenin Florya kampüsü için dedikleri doğru, tekerlekli iskemledeki bir arkadaşın orada okuması mümkün değil. Peki bu durumda haklı olan üniversite yönetimi mi? Yani işin doğrusu üniversitenin “arkadaş benim okulum siz sakatlara uygun değil, gidin başka kapıya” demesi mi, yoksa bir nebze de olsun insanca düşünüp hareket etmesi mi? Velhasıl üniversitenin yapması gereken “arkadaş sen buraya gelme” demek yerine kampüsün belli yerlerine tekerlekli iskemledeki arkadaşların yaşam standartlarını kolaylaştıracak önlemleri almaları idi.
    Ancak ben, bu üniversitede ders vermiş birisi olarak, şunu söylemeliyim ki bana “sakat birisi burada ders veremez üniversitemiz sakatlara uygun değil” şeklinde tek kelime edilmedi.Böyle bir yaklaşım sergilenmek bir yana son derece kibar ve nazik bir şekilde davranıldı bana. Ama dediğim gibi mevcut hali ile tekerlekli iskemledeki bir arkadaş için maalesef okul uygun değil. Güncel olay yaşanan sel felaketi olduğu için bu hadiseden yola çıkarak çözüm önerimi ifade edeyim ben de. Başbakan ve yetkililer dere yataklarına ev yapanları suçluyor. Haksız değiller, dere yataklarına ev yapılmaması gerekirken inadına ev yapıp da bütün uyarılara rağmen başlarına bir felaket gelince “devlet nerede” diye bağıranlara kusura bakmayın hiç acımıyorum. Lakin bütün suç buralara ev yapanlarda mı? Yapılan bu evlere oy için göz yumanların hiç mi suçu yok. Devlet veya belediye adam olsalardı da dere yatağına ev yapıldığının ertesi sabahı bunları yıksalardı. Yani ev/bina/iş yeri yapılmasının yasak olduğu yerde ev/bina/işyeri mi gördün hemen anında yıkacaksın arkadaş başka yolu yok. Aynı şekilde biz sakatlara uygun olmayan bir üniversite mi gördün o zaman bunu kapatacaksın, ticarethanenin çalışma ruhsatını elinden alacaksın veya kendisine kusurlarını düzeltmesi için Kuyucak’ın da dediği gibi çok kısa bir süre vereceksin. Kapatmazsan işte böyle konuşur adamlar ve “yallah başka kapıya” derler rahatlıkla. Kısaca kabahat bunlarda değil bunların bu şekilde konuşmalarına fırsat veren sözde büyüklerimizde.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12