Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MURATCAN16 Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    17:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm ben muratcan çiçek
    16 yaşındayım edirne-keşanda yaşıyorum. spastik engelliyim -yürüyemiyor,birçok ihtiyaçımı karşılayamıyorum- 6 yıl önce babamı kaybettim, ilkokulu birincilikle bitirip liseye geçtim -sbs den 463,81 puan aldım, 2 yıl önce vaktaş sınavlarında türkiye birinciliklerim de oldu- fakat annem artık beni okula taşımakta zorlanıyor bunun için çözüm arıyorum ve OKUMAK İSTİYORUM

yanlış anlaşılmasın herhangi bi maddi sıkıntımız yok.annem 48 yaşında hergün beni minibusle okula götüremiyeceni söylüyor,haklı da. ilçemizde servis sistemi yok.en yakın okul bzim için oldukça uzak.beni en çok üzen ise sbs"den aldığım puanla türkiye"nin en iyi okullarına girebiliyorken bu durumda kalmam. ayrıca evde yaşlı bir anneannem var. annem benimle sabah 08den akşam 5e kadar okulda kalsa; o, evde yalnız kalamaz.

tabi bu durumda tek seçeneğim açık öğretimden okumak, ancak kitablara gömülüp bütün kışı dört duvar arasında ders çalışarak gecirsem; pisikolojik problemler yaşıyacağımı düşünüyorum. okul hariçinde evden çıkamayan biriyim. günün 9-10 saatini bilgisayarda geçiriyorum çünkü alternatifim yok diyebilrim.okullar kapandıktan sonra hiç arkadaşım kalmadı sayılır.

internetten ortopedik özürlüler okulu gibi okullar olduğunu öğrendim bu tarz okullar hakkında daha ayrıntılı bilgi verip öneride bulunursanız sevinirim
    yardımcı olabilecek varsa msn"im : muratcan_cicek21@hotmail.com

LÜTFEN İLGİLENİN...

Üye
    MURATCAN16 Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

8.sınıfı Bitirip 9"a Geçtim ilgin için teşekkürler

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Muratcan , güzel puan almışsın, seni tebrik ediyorum Bu puanla bir Anadolu Lisesine yerleşirsin. Niçin ortopedik engeliler okulu veya açıköğretimde okuyasın. Sen başarılı bir öğrencisin . SBS nedir ? Seviye belirleme sınavı. Senin seviyen belirlenmiş canım Asla seviyenin altında bir okula razı olma .
    Bu yazdığın yazını nimet.cubukcu@tbmm.gov.tr adresine aynen postala. Çözüm üretmek onların işi.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bu konuda reyhan hanima bilgi verebiliriz eminim senin sorununa çözüm olaçak bi özürlüler başkani olarak nimet çubukcuya bi telefonla ulaşir senin durumunu en fazla 3gün içinde çözerle rahat ol arkadasim okuman hakkin

----------

http://www.engelliler.biz/forum/yasa...isi-oldum.html
    murat reyhan agzel ile ieltişime geç orda numarasi var kendisi özürle ridaresi başjkan yardimcisi ayni zamanda onunda oğlu spastik engelli verdiğim linkten telefon numarasi var durumunu anlat sorununu 3gün içinde çözer

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bence,

1- Gönlünden geçen ve hak ettiğin okula kaydol
    2- Milli Eğitim Bakanı, Özürlüler İdaresi Başkanlığı ve yaşadığın yerin Valisi ile belediye başkanına dilekçeyle başvur. Onlardan gerek ulaşım ve gerekse de eğitim için gerekli desteği iste. Hiiiç üşenme hem de. Yık bütün işi onların üstüne...
    3- Eğer bir sonuç alamazsan, hem medyaya duyuralım hem de Başbakanlık'a yazalım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben liseyi açıkögretim lisesi 4 yıl önce bitirdim sen bülent abinin dedigini yap eger sonuç alamazsan bu adrese başvur her şeyi anlat
    BMER

Üye
    oz_nur Avatarı

Son Giriş
    17.12-2013
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratçım aldığın puanla istediğin güzel bir okulda okuyabilirsin. bu puanını boşa harcama meb e başbakalığa sana verilen bütün her yere yaz sesini duyur canım.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    canım o zaman sen niye otopedik okul düşünüyorsun?
    puanın iyi gibi duruyor. bu puana gore tercih yapsan olmuyor mu?
    İyi gibi duruyorun çok ötesinde bir puan.
    Bu puanla orta halli bir fen lisesine bile girilir bırakın anadolu lisesini.
    Ve yerleştirme tercihleri için bu cuma son gün,acele etmelisin canım kardeşim.
    Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi 2008 yerleştirme taban puanı 469.Bu yıl tercih edecek öğrenci sayısına ve tercih edenlerin puan durumlarına göre düşebilir.
    Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi 2008 yerleştirme taban puanı 451.
    Anadolu öğretmen liseleri,fen liselerinden sonra ülkemizin en kaliteli liseleri durumunda.
    Tabi bu seçenekler ilinden uzaklaşmak istemeyeceğin düşünülürse söz konusu.
    Yoksa rahat yerleşebileceğin seçenekler çok.
    Fen ve anadolu öğretmen liseleri en seçkin öğrencileri alan parasız yatılı okullarıdır.Engellilik durumunda tavırları ne oluyor hiç bilmiyorum.
    Mutlaka yetkili bir ağızdan bunu sorgula ve sana yetecek imkan sağlayabilen bu liselere gir.
    İnşaallah herşey gönlünce olur.

Üye
    MURATCAN16 Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilgi ve önerileriniz için sağolun. çok teşekkürler

annemle konuştum, ulaşımı bir şekilde çözeriz, dedi. ancak tek sorun ulaşım değil ki; ben kalem kullanamıyorm ve kaynaştırma olarak okuyorm. ders notları, ev ödevleri gibi şeylere annemle nasıl yetişiriz, bilmiyorum. daha önce sınıf arkadaşlarım çok yardımcı oluyordu. fakat lisede durum ne olur acaba.

birde yetkililere ulaşınca olayın yanlış anlaşılmasından, beni ailemden ayırıp, herhangi bir yatılı okula yerleştirmelerinden korkuyoruz. bu yüzden meb ile iletişime geçmekten çekiniyoruz.ben bu şehirde okumak istiyorum.

siteden yetkili biri benimle msn"den iletişim kurup, meb"den hangi konularda nasıl destek istiyeceğimiz hakkında bilgi verirse bizim için çok iyi olur.

bu arada cumaya kadar tercih yapıp okula vermem gerekiyor.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

laptop alirsin devir laptop devri arkadaslarin sana atar usb ile notlari

Üye
    MURATCAN16 Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

PRENS ARKADAŞIM braz fazla komiksin

kalem abla, rehber öğrtmen var da ben ilgi alanına pek girmiyorm sanırım. koça yıl hiç gelip herhangi bişi konuşmadı hatta annem okul kapanacağına yakın okulda rehber olduğunu öğrendi. :S

Üye
    MURATCAN16 Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında evet, birde bakıma muhtaç sayılırm. hangi şartlarda nsıl bakılırım.
    burda okumak en iyisi. yeterki evde değil, okulda okuyayım,
    tabi tercihde birkaç yer yazarım ama gidemem.

Üye
    MURATCAN16 Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o anadolu liselerinin birinde eski öğrtmnim görev yapıyor, o yardımcı olacağını söylüyor, ben o liseyi istiyorum. idare de beni istiyormuş. aslında annemle olaylara biraz fazla kötümser bakıyoruz.sonuçta 4 yıl sonra ben 19,annem 52 yaşında olucak.beni aynı şekilde taşıyabilir mi?bilemiyoruz.

soruna gelince aslında o okullar benim son umudum sayılırdı ama artık işler biraz daha iyiye gidiyor.

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah herşey gönlünce olur Murat kardeşim

Üye
    MURATCAN16 Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    devletin eğitim sisteminin sorunlu olduğunu bende biliyorum. fakat bunu eleştirmekten daha önemli sorunlarım var: okumak gibi.

----------

evet abla diğeri yusuf çapraz lisesi bu arada bana olan ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.
    okula nasıl ulaştın?

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon