Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    okan_ses Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar,öss başvuru sırasında sıkıntılarımı sizle paylaştım ve sizde bana yol gösterdiniz.öss giriş kartım az önce geldi.engelli salonu yazıyor.sonuçta raporum ve dilekçem doğru ellere ulaşmış,ama benim sorularım yine bitmedi .engelli salonu sıra no 1.yazıyor. yani salonda sınav olan bir ben mi olucam.ve şunu çok merak ediyorum.yanınızda verilen görevliyle nasıl bir iletişim sağlıyorsunuz,acaba benim gibi pimpirik o doğruyu işaretledi mi diye kontrol ederken zaman kaybeder mi?ve şunu soruyorum,giriş kartında sadece engelli salonu yazıyor yani bu görevli verileceğini gösteriyor değil mi?birde engelli kontenjanından(varsa tabi...)yararlanabileceğimi ? şu anki puanımla öğretmenliği girebilirim ama bi avantajım olsa mühendisliğe girmeyi çok istiyorum ,daha önce bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlarımdan tavsiyelerini bekliyorum.öss'ye girecek arkadaşlara başarılar diliyorum...

Üye
    __X__ Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    20:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk öss de bende engelli sınıfına girmiştim. baştan hazırlanmak çok önemli. beni müdürün odasına almışlardı ve 2 görevli kontrol için nöbet tutuyordu düşün yani makam makam koltuğuna oturup öss ye giriyorum. ilk yarım saat rahatlıktan olsa gerek ağır ağır ilerliyordum akabinde telaş ettim çok düşük puan almıştım. ertesi sene engelli olarak başvurmayıp normal sınıfta sınava girmiştim. şimdi uygulama değiştimi bilmiyorum en azından sınavdan bir kaç gün önce odanı görebilirsin. hatta görmekle yetinme oturup test çöz. hedefini mühendslik olarak belirle çalışmalarını ona göre sıklaştır.mühendislik başaramıyacağın birşey değil

Üye
    by_desperado Avatarı

Son Giriş
    01.10-2012
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    aydin söke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla kardesım okan_ses benımkı hala gelmedı herkesın gelmış beklıyorum bakalım

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bu konuda bir şey sorucam. görme engelli adaylara karmaşık şekillere dayalı sorular sorulmayacak yazıyo. benim anlamadığım eksik soru mu cevaplayacaklar görme özürlüler. mesela ben dgs(dikey geçiş) ye giricem. benim gözüm peşpeşe 30-40 soru çözünce yoruluyo ben de refakatçı istedim. ben eksik soru mu cevaplayacağım.karmaşık şekilli soruları cevaplarsam ne olur? dikkate alınmaz mı?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım görme engelliler şekilli, geometri, grafik, ve harita gibi sorulardan muaftır. Eğer soruları kendiniz okuyamıyorsanız. Sınav başvuru belgenizin yanında sağlık raporunuzuda eklerseniz size iki tane öğretmen görevlendirirler. Birisi soruları okur diğeride sizin dediğiniz şıkkı işaretler...

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

muaf derken puanlama nasıl olur? ben tüm soruları cevapladığımda engelsiz kişinin tüm soruları cevaplamasıyla aynı puan mı olur?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

arkadaşım puanlama da görme engellilerin muaf olduğu sorular çıkartılır ondan sonra kalan sorular üzerinden değerlendirme yapılır.

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eshat arkadaşım seni yorumyorum ama yardımcı olur musun? ben muaf soruları cevaplasam ne olur? beni muaf sorularım dışındaki soruların hepsini cevaplamak beni kurtarmıyor.ben soruları görüyorum fakat 30-40 soru oluduğumda gözüm yoruluyor.atıyorum 100 soru var ve her soru 1 puan toplam 100 puan yapıyor.özrlü 25 tanesinden muaf bu durumda özürlünün alacağı maksimum puan 75 mi yoksa soruların katsayısı 1,33 mü oluyor?yani engelsiz 100soru*1puan=1000 puan
    engelli 75soru*1,33 puan=100 puan böyle mi?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Tabi kide tamammını cevaplarsan 100 puan alırsın yani bir kayıp söz konusu değil. Soruları kendin okursan ve işaretlersen sorulardan muaf olmazsın bunuda belirteyim.

Örnek 100 sorudan 10 tanesi iptal edildi. 90 sorunun tamamını cevaplarsan 100 alırsın.

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım beni sevindirdin yani ben başvuru yaparken refakatçı istedim ama sorulardan muaf olmak istemiyorum. senin dediğine göre cevaplarsam muaf olmam. teşekkürler...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım zaten sana sorarlar soruları sen mi okuyacaksın diye kendin okursan sorun yok yani ozaman soruların hepsini yapmak zorundasın eğer okutman okursa dediğim sorulardan muaf olursun...

Üye
    okan_ses Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,ya görevli nasıl davranıyor?iletişim nasıl oluyo ben bunları merak ediyorum.bir de o salonda sadece sınava giren sadece siz mi oluyorsunuz?çünkü benim sıra no 1 yazıyo.?

Üye
    Eyüp TOKLU Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

supper bırseyyyy

Üye
    kubilay269 Avatarı

Gerçek Adı
    sahin269
    Son Giriş
    21.09-2010
    Saat
    11:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben yürüme engelliyim bu sene öss sınavına girmek istiyorum tekerlekli sandalyeyle öss ye girebilmek için ne yapmalıyım nasıl başvurmalıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de ortopedik engelliyim.Dilekçemde sınav yerimin zemin kata girişe yakın olmasını belirtmiştim. O zaman Gaziantepte tüm engelliler aynı binada girmiştik.Harita odasında girdim.Çok rahattı. Görevliler yardım ediyor.Gürültü problemi yoktu.Makina mühendisliğini kazandım.İnşallah sizde istediğiniz bölümü kazanırsınız.
    Kübilay289 durumunu belirten dilekçe yaz raporunu dilekçeye iliştir.ÖSYM bu konuda duyarlı.Başarılar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon