Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Göz_yaşı Avatarı

Son Giriş
    18.09-2006
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Kars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkese selam belki geç oldu ama akillandim. ben 95 yilinda Gazi üni. Bilgisayar ögretmenligini kazandim ve okula 2 ay devam edip zorlaninca kolayi seçip biraktim daha sonra ise 97 yilinda bu kez yildiz teknik üni.Bilgisayar mühendisligini kazandim ama hastaligim daha çok ilerlemis tekerlekli sandalyeye oturacak duruma gelmistim bu sefer de gurur denen ve birçok ENGELLENEN insanin yaptigi seyi yap1p okula kaydimi bile disaridan baskasina yaptirdim ve o gün bugündür evde oturup,gelecekten kaygilaniyor ve keske deyip duruyorum.
    Simdi ise AKP hükümetinin çikarmayi düsündügü Ögrenci AF fi ile heyecanlandim ve okumak için istanbula gitmeye karar verdim gerçi halen daha bir yanimin "acaba basarabilirmiyim?" diye sesler duyurdugunu söylemek herhalde gerekli.
    Peki ben ne istiyorum diye bilirsiniz.
    1. AF çikmasi konusunda benim gibi sonradan akillanan ENGELLENEN kisilerin unutlmamasi ve faydalanabilmemiz için bir baski yapilmasi geri adim atilmamasi için baski olusturulmasi sonuçta ÇIKARILMASI
    2. Ben karsda oturuyorum ve dier kardeslerimde de ayni hastalik old. için ailemin beraberimde iste gelmelerine imkan yok üni. basladigim takdirde insallah Kalacak yer,Üni. ulasimim ve üni içinde ki hareketim konusunda bana vereceginiz akil,tecrübe veya direkbi adrese ihtiyacim var. özel mailim ykmoz@hotmail.com bu sayfaya ve mailime yardimci mesajlarinizi bekliyorum

Üye
    Serap Avatarı

Son Giriş
    24.01-2007
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili gözyaºı;
    Tekrar eğitimine devam etmek istediğine çok sevindim, eminim ki baºaracaksın ama lütfen umutsuzluğa kapılma. Benim ODTÜ'de tekerlekli sandalye kullanan arkadaºlarım var, sorunlar yok değil, ama onların çabalarıyla bazı bölümlere rampalar yapıldı, Yıldız teknik Üniversitesinde durum nasıl bilmiyorum, inºallah uygun ulaºım koºulları vardır ama gitmeden önce beklentilerin yüksek olmasın, hiç bir ºey olmasa bile sen baºlatabilirsin, bunun için çok güçlü olmalı ve haklarını aramalısın.

Kalacak yer durumunun sorun olacağını sanmıyorum, ODTU'de yurtlardan biri tekerlekli sandalye kullananlar için uygun, engelli arkadaºların baºvurmaları halinde hemen oda veriliyor. Yıldız Teknik Üniversitesinde de böyle bir uygulamanın olması gerektiğini düºünüyorum. Bunun için araºtırma yap bende birºeyler bulabilirsem seni haberdar ederim.

Sana yeterince yardımcı olamadım biliyorum ama birºeyler bulabilirsem yazarım sana. Sende baºaracağına inan tamam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Kesinlikle okuma kararından vazgeçmemelisin.
    Sakat olmayan kişiler için dahi okumak engellerle dolu. Bu anlamda, önüne çıkacak engeller tabii ki olacaktır.
    Ama inan hepsini aşılan cinsintendir.
    Üniversitede okuyan ve bu forumu takip eden onlarca arkadaşımız var. Hepsi de "çatır çatır" engel aşmış/aşıyor ve çok çok çok başarılı bir eğitim hayatı sürüyorlar.
    Onun için, inşallah o AF çıkar ve okuluna devam edebilirsin
    Yurt konusuna gelince, engellilerin yurt ve burs konularında öncelikleri vardır.
    Bu konu hiç şüphen olmasın.
    Yıldız Teknik Üniversitesine özel bilgim yok, ama orada da benzer düzenlemeler vardır; yoksa da SENİN SAYENDE YAPARLAR.
    Sana düşen talep etmektir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cemal Avatarı

Son Giriş
    20.02-2006
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ops: okuma kararını ben de desteklıyorum
    hiç bir engellle karşılaşmıyacagını şimdiden söyleyebilirim
    yıldız teknik gayet uygun; ilk ranpa yapılan okullardan biri
    her insanın karşılaştıgı sorunlarla karşılaşırsan, onu da -hiç unutma- birlikte aşarız
    örnek: maddi sorun. istanbul'da okudugun sürece bursların benden dost
    yeter ki, oku
    saygılarımla.

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bu kararı almış olman bile başaracağının göstergesi, iste yeter ki aşılamayacak engel yoktur.....

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üniversite affı yine gündemde!
    Milli Eğitim Bakanı Çelik: Af için YÖK'e yazı gönderdik

ANKARA
    28.12.2004 TSI 13:15

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ulusal Ajans'ın Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT) bünyesinden ayrılarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ilişkili bir kurum haline getirilmesi gerektiğini, bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aynı fikirde olduğunu söyledi.
    Çelik, öğrenci affı konusunda da YÖK'e yeniden yazı gönderdiklerini, bu yazıya yanıt beklediklerini bildirdi.

ÖĞRENCİ AFFI
    Öğrenci affının gündeme gelip gelmeyeceği konusundaki soruyu Çelik, şöyle yanıtladı:
    ''Biz YÖK'e bir yazı yazdık, öğrenci affı kapsamına girebilecek öğrencilerin sayısı nedir, hangi üniversiteden ne kadar öğrenci hangi sebepten dolayı ilişkisini kesmiştir diye. Bu bir ekonomik sebep mi, ideolojik sebep mi, üniversitelerin uygulamalarından mı kaynaklanıyor? 80 bin, 100 bin, 40 bin öğrenci gibi rivayetler var. Biz bunu bilmiyoruz. Üniversiteler bunu 24 saatte çıkarıp gönderebilir. YÖK bize cevap yazmış, 'biz affa karşıyız' diye. Biz bunu sormadık ki. Biz tekrar bir yazı yazdık, dedik ki bizim sorduğumuz bu değildi. Biz şimdi bu sorunun cevabını bekliyoruz.''

Üye
    Göz_yaşı Avatarı

Son Giriş
    18.09-2006
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Kars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle yazmis olduunuz mesajlar için tesekkür ederim.
    Fakat ögrenci affinin milat olarak 2000 kabul edilerek çikarilmayi düsünüldügü ve hatta YÖKün karsi çiktigi yönünde birtak1m haberleri okuduktan sonra moralimin bozuldugunu belirtmeliyim.
    Siz arkadaslardan ricam En azindan benim gibi okumayi isteyipde özel sartlara maglup olmus kisiler icin af kapsaminin (yani süre olarak) genis tutularak ben ve benim gibi birçok kisinin faydalanmasini saglamanizdir.
    Simdiden tesekkür eder, Saygilar sunarim

Üye
    Mr Forehand Avatarı

Son Giriş
    10.03-2012
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer af olmazsa tekrar Üniversite sınavına girmeyi düşünmez misin?
    Daha önce kazanmışsın. Bunu yine yapabilirsin..

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mr.Forehand, düşüncene karşı gelmeden yazıyorum yanlış anlama: Üniversiteyi tekrar kazanır ve daha önce aldığı dersleri belgelerse yeni bölümde o derslerden muaf olabilir. (not: gördüğü dersleri başarı ile geçmesi şart).. Gerekirse bir üst sınıf ile beraber ders alabilir. Birinci sınıf yerine 2. sınıfdan devam edebilir; ama burada dikkat edilmesi gereken nokta: aynı üniversite ve aynı fakülteye girmesini önermem. hocaların gazabına uğrayabilir(iyimser hocalar olabilir ama çoğu öyle değil). dolayısıyla yeni üniversite aynı bölüme girebilir yada aynı üniversite farklı bölüme girebilirse daha rahat okur.
    O yüzden af önemli...
    Yinede sil baştan başlayıp üniversiteyi kazanmanı öneriirm. Çünkü af beklemekle birlikte zaman harcamak olmaz. 2000 de girseydin sınava belki bu sene mezuniyeti görebilirdin.
    Not 2004 sorularına baktım o kadar kolaymış hadi sende başarırsın...

Üye
    Mr Forehand Avatarı

Son Giriş
    10.03-2012
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öğrenci affı YÖK'ten döndü

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2000 yılında çıkarılan ''öğrenci affı'' ile ilgili 4584 sayılı yasadan sonra, kayıt yenilememe, başarısızlık, devamsızlık, disiplin cezası, kendi isteği ve diğer nedenlerle yükseköğretim kurumlarından ayrılanların sayısının Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirdi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Teziç, MEB'e gönderilen yazısında, 1983-2000 yılları arasında çeşitli tarihlerde yükseköğretim kurumlarından kayıtları silinmiş öğrencilerin yükseköğretim kurumlarına geri dönmelerini sağlayan ve kamuoyunda öğrenci affı olarak bilinen toplam 10 adet yasa çıkarıldığını belirtti.

''Yükseköğretim kurumlarından yıllarca önce ilişkisi kesilen öğrencilerin dönüşlerinin pek çok problemi de beraberinde getirdiğini'' vurgulayan Teziç, şöyle devam etti:

''Yeni bir af kanunu çıkartılması kapasitelerini azami düzeyde zorlayarak eğitim veren üniversitelerimize çok fazla yük getirmekle beraber amaca da hizmet etmeyeceği düşüncesiyle uygun görülmemektedir.'
    http://haber.mynet.com/detail_news/?...ate=05Ocak2005

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

bence istanbul a ankaraya ve izmire bir engelli yurdu acılmalı
    bunun zamanı geldide geciyor

diger sorunlar asılır ama bu sorun oncelikli

Üye
    cemal Avatarı

Son Giriş
    20.02-2006
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ops: sevgili dost engelli yurdu ne bıraz mantıklı olalım lütfen engelli okulu engellli yurdu engelli mezarı engelli parkı bunların hepsi yanliş ayrımcı hizmet talep ederseniz sizi her yerde hapsederler en iyisi evleri derler ve kolay çözüm bulurlar.artık her yurt her mekan engellilere uygun olmalı demeliyiz bizim diger insanlardan bir farkımız yok tek farkımız farklı yaşamamız her yer bize uygun olursa birlikte mutlu yaşarız. saygılarımla.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli yurdu değil, engellilerin de kullanabileceği düzenlemelere göre yeni yurtlar yapılmalı derim. Örneğin asansör, rampa ve özel wc lavabo yeterli değil mi? Maliyeti çok değil, diğer öğrenciler içinde de faydalı zaten.

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

her yurdu engeli standartına getirmek maliyeti yukselten ve kimsenin onay vermiyecegi bir uygulamadır.Avrupada belirli evler vardır ,ailelesi olmayan yada ailesinin bakmak istemediği kişileri barındıran .Bu evlerde insanlar eger calışıyor yada okuyorsa sabah evden cıkartılır ve calıştıgı yada okudugu yere bırakılır.Toplumla zaten iç içedir buralarda ,aksam eve donduklerinde ise engelilerle

Ayrıca arkadasların universiteyle buluşması toplumla kaynasmaları için dusunulmustur.Bakımları ise bu yurtlarda yada evlerde

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: meopius
    Engelli yurdu değil, engellilerin de kullanabileceği düzenlemelere göre yeni yurtlar yapılmalı derim. Örneğin asansör, rampa ve özel wc lavabo yeterli değil mi? Maliyeti çok değil, diğer öğrenciler içinde de faydalı zaten.
    bunlar tamam peki bunların dısındaki gereksinimler için ne yapılacak,her engeli bir birinin aynısımı

Sayfa 1 / 3 123 SonSon