Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cefobid Avatarı

Son Giriş
    21.11-2005
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ben bir kashastasıyım. Üç sene önce Ç.O üniversitesini kazandım. gıda müh.fakat okula sadece bir hafta gidebildim.çünkü tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyar hale gelmiştim.BU üç sene boyunca deyim yerindeyse köprünün altından çok sular aktı.VE geçte olsa benim aklım başıma geldi.okumanın benim için hayati önemde olduğunu anladım.Biir aksilik çıkmassa bu sene okula tekrar başlayacağım.okuyan arkadaşlar deneyimlerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. :!: :!: :!:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hey, okuyanlar!
    Yazsanıza tecrübelerinizi...

Üye
    mimar Avatarı

Son Giriş
    05.10-2007
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba cefobid,
    engel grubumuz aynı olmadığı için senin yaşadığın anlamda bir deneyim yaşamadım.ancak netice de engel gruplarımız ne olursa olsun hepimizin problemleri bir yerde kesişiyor. eğitim imlanlşarından yeterince yararlanamıyor olmamız bunlardan yalnızca birisi.
    hayatımızda "keşke,keşkelere" hiçyer vermemeyi başarabilseydik.ya da keşke sen zamanında kazanmış olduğun okul olayında bir hafta kısa bir sürede pes etmeseydin diyesim geliyor.ancak bunun şimdi pek önemi yok,geçmişi hiçbirzaman getiremeyiz...ama geleceğimizi planlamak bizim elimizde.ve unutma senin için hiçbirşey geç değil ve hayallerini gerçekleştirmek için önünde şansın var. üviversite sınavlarına yeniden gir,kazanırsan ki kazanacaksın,asla pes etme.sen umutsuzluğa kapılmadan sınavlara hazırlan ve yapabileceğinin en iyisini yap,sonra tercih sırasında girmak istediğin okulu güzelce araştırır ve mekan ya da eğitim açısından rahat olabileceğin bir tanesini de tercik edersin. bir de şunu söylemek istiyorum eskişehir'de çok değerli bir okul var.engelliler entegre yüksekokulu. yanılmıyorsam işitme engellilerin yanı sıra ortopedik engellilere de eğitim veren ve Ö.S.S.ye ek olarak özel yetenek sınavları ile öğrenci kabul ediyor.bir araştır istersen,hatta anadolu.edu.tr adresinin duyurular bölümüne bir gözat.
    hayallerini asla ertelememen dileğiyle...
    ayrıca....neticelerinden herbirimizin lehine olabilecek sonuçlar çıkartabileceğimiz böylesi bir tartışmaya bu kadar tepkisiz kalınabilir,yani vallahi bu foruma katılımın bu kadar az olmasının nedenini bir türlü anlayamıyorum....

gokhan
    Misafir Üye
    gokhan Avatarı

öğrenim görmek istediğin okula bir kez girdikten sonra; okul yönetimiyle konuşarak gerekli mekansal düzenlemelerin yapılmasını sağlayabilirsin. Örneğin eğer 'ulaşılabilir' yurt odaları yoksa, varolan odalar 2-3 günlük işçilikle uygun hale getirilebilir. Ayrıca, okulun senin yurttan dersliklere rahatça gidip gelmeni temin etmesini de isteyebilirsin. Elbette, okula olabildiğince erken haber vermek iyi olabilir; ama erken haber vermek senin meselen değil! Okulun zaten gerekli düzenlemeleri yapması gerekir. Okuduğum üniversitede örneğin, sandalye kullanan bir arkadaş için yurt odalarından biri ulaşılabilir hale getirildi ve yurttan dersliklere resmi araçları kullanarak ulaşımı sağlandı. Üst kattaki dersler de zemin katlara aldırılabilir rahatlıkla. Yani, onlar düşünsün ne yapacaklarını, sen dert etme: olur da sorun çıkarırlarsa da protesto ederiz!

Üye
    aslanbey Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    evim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba vallahi zor ve harika bir iş başarmışsın üniversiteyi kazamışsın ama türkiye gibi az gelişmiş ülkelerde saglıklı insanlar bile üniversiteye giremeyip açıkta kalıyor girenlerden kimileri okudugu dalda iş bulamıyor ve başka alanlara yöneliyor sonuçta ben sana orta okulda bana yapılan şeyi annatacagım orta okuldaki sınıfım 4 katta idi fakat ben zor yörüdügüm icin ögretmenlerim sınıfı 4 kattan 1 kata aldılar sende üniversite yönetiminden rica edersen bu şekilde yada başka bir şekilde sana yardımcı olurlar aslında bana sorucak olursan bunu rica bile etmene gerek yok sen ben ve bizim gibiler için üniversitelerde özel giriş ve çıkışlar olmalı ama nerde bu dediyim şey türkiyede olsa olsa sabancı üniversitesinde vardır ben görmedim bilmiyorum ama sabacı özüler konuşunda duyarlı oldugu için böyle bir şeyi ancak o düşünür diye tahmin ediyorum neyse sana üniversite hayatinda başarılar dilerim.........

Üye
    mimar Avatarı

Son Giriş
    05.10-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslanbey çok güzel bir konuya değindin. her türlü binada ve özellikle de toplumun genelini ilgilendiren okul,kütüphane,sinema gibi yapılarda mimari tasarımlarda engelli bireyler mutlaka düsünülmeli.bu konu ülkemiz mimarlığının onlarca kanayan yarasından birisi yalnızca....

Üye
    aslanbey Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    evim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fikilerime katıldıgın için teşekürler mimar kardeşim inşallah biz yada bizden sonraki özürlü nesil bir alman bir ingiliz özürlü gibi rahat ve hür yaşar sonuçta o kalkınmış ülkeleri kuranlarda insan bizden bir farkları ve üstünlükleri yok..............

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

peki yazalım

oncelikle okuma kararından dolayı tebrik ediyorum ,egitilmiş her ozurlu bize yol su elektrik olarak geri donmesi umuduyla soze baslıyım

uni bursluyla ozel bir universitede okumaktayım ,en ufak bir fiziksel eksik yok universitemde bu sebeple kendi deneyimimden cok diğer arkadaslarımın tecrubelerini yazacam

* uni ile konusup derslerini altkatlara aldırmaya calışmak (bu uninin insiyatifinde) vermiyorlarsa cık gazetelere (gazete konusunda yardımcı olurum)

* bir alet var sandelyenin altına takılıyor ,tıpış tıpış cıkıon merdivenleri ,bu aleti alıp ulkenin her universitesine gidebilirsin

bu iki yoldan biri tercihin olacaksa eger ve uniye baslıyacaksan okudugun yıllar içinde okulla karsı bir savas vermelisin ,cunku basardıgın hersey senden sonra o okulda okuyan diğer engellilere yardım edecektir

gokhan
    Misafir Üye
    gokhan Avatarı

Libertarian'in bahsettigi alet sanirim bu; firmanin Turkiye'de de temsilcisi var. Elbette, bu aleti kullanman gerekirse senin yerine universitenin almasi daha uygun olur - yonetimden talep edilebilir.
    http://www.ulrich-alber.de/html_d/ht.../ab_set_d.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet bahsedilen alet Türkiye'de de satıoıyor http://www.engelliler.biz/medikalfir...ehabcenter.htm .

Tabi ki çok pahalı. Sanırım 4000 Euro civarında.

Kullanımını gördüm çok kolay. Her tekerlekli sandalyeye uyarlanabiliyor...

Saygılar

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

almanyadan 2.eli aranırsa bulunabilir

Üye
    cefobid Avatarı

Son Giriş
    21.11-2005
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar geçte olsa cevap yazdığınız için teş.Açıkçası ben umudumu kesmiştim beni şaşırttınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Valla ben yazmamalarına şaşırmıştım!

Üye
    mimar Avatarı

Son Giriş
    05.10-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umutsuzluğa kapılrsan hiçbirşey yapamayacağını hayatın sana öğretmiş olması gerekiyor artık.ben de bir şeyi öğrenmek istiyprum,bu yıl üniversite sınavlarına girmişmiydin ya da seneye mi gireceksin ve kazanmak istediğin bölüm hangisi...

Üye
    mimar Avatarı

Son Giriş
    05.10-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hay allah rezil olduk,cefobit bunun cevabını zaten vermişti.pardon arkadaşım ben sınavlara tekrar gireceksin olarak algıladım olayı. üç sene önce kazanmış olduğunuz ancak daha sonra kaydınızı sildirdiğiniz okula yeniden devam etme şansınız varsa bize sadece okul hayatınızda başarılar dilemek kalıyor :wink:

Sayfa 1 / 3 123 SonSon