Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Açık İlköğretim Okulu kayıtlarımız başlamıştır.Kayıtlar 02 Şubat-30 Haziran 2009 tarihleri arasında il ve ilçelerde Halk Eğitim Merkezleri tarafından yapılmaktadır.Detaylı bilgiler için Açık İlköğretim Okulu bu linke tıklayınız.
    Ayrıca bu konu ile ilgili sorularınızı bu başlığa yazarsanız cevaplandırabilirim.
    Sevgi ile....

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mikocan,
    Ayrıldığınız okuldan öğrenim belgenizi yani ayrıldığınıza dair tasdiknamenizi alarak bulunduğunuz ildeki Halk Eğitim Merkezi'ne bağlı olan Açıköğretim bürosuna kaydınızı yaptırabilirsiniz,kaldığınız yerden devam edersiniz,ilköğretim 3 yıldır,orta okulu bitirmeden liseyi okuyamazsınız, torpil kesinlikle sözkonusu olamaz,ayrıca yaşınız hiç sorun değil,60 yaşında olup da okuma yazma kurslarımıza katılan veya ilköğretimde okuyan öğrencilerimiz var,okumanın yaşı yoktur!.....

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın ipek hanım benim babam açık öğretimde son sınıf öğrencisi, bir kaç dönemdir yoğun iş temposundan dolayı kayıt yenileme yapamadı şu an ki durumunu nasıl öğrenebiliriz? ayrıca kayıt yenileme tarihleri belli oldumu acaba? not:biz istanbulda ikamet ediyoruz semt olarak farklılıklar varmıdır?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kadir Gürsoy en iyi en net bilgiyi her zaman büronuzdan öğrenebilirsiniz,ama babanızın durumunu sistemden görmeden net bilgi veremem,öğrenci numarasını yazarsanız bakar ona göre bilgilendiririm...
    Kayıt yenilemeler şu günlerde devam etmekte,27 Marta kadar sürecek,aktif veya donuk durumda olan Açık Lise öğrencileri kayıt yenileyebilir,babanız da aktif veya donuksa bu ay kaydını yenileyebilir,dediğim gibi öğr. nosunu yazın bana bakayım..

Üye
    bebişş Avatarı

Son Giriş
    11.03-2009
    Saat
    19:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2005 kayıtlıyım ve 3 yıllık"ım.4 yıllıklarla beraber meslek derslerimi almaktayım.büro yönetimi ve sekreterlik alanım.Suan normal kredim 166; alan kredim ise bu haziran ayı sonunda 82 olacak, yani mezuniyet kredim tam fakat alan dersi olarak web uygulamaları, ticaret hizmetleri ve gibi toplam beş ders 4 yıllıklarda mevcut. bunlar zorunlu alan dersi degil fakat alan ortak dersi. benim dalım yönetici sekreterliği çünkü. Benim bu dersleri almadan mezun olabilme sansım var mı.aöl de okudugum dönem 6 toplam dönemim ise 10 lütfen cvp

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: İPEKEZGİ Mesajı Gör
    Kadir Gürsoy en iyi en net bilgiyi her zaman büronuzdan öğrenebilirsiniz,ama babanızın durumunu sistemden görmeden net bilgi veremem,öğrenci numarasını yazarsanız bakar ona göre bilgilendiririm...
    Kayıt yenilemeler şu günlerde devam etmekte,27 Marta kadar sürecek,aktif veya donuk durumda olan Açık Lise öğrencileri kayıt yenileyebilir,babanız da aktif veya donuksa bu ay kaydını yenileyebilir,dediğim gibi öğr. nosunu yazın bana bakayım..
    pardon siz yanlış anladınız benim babam açık ilköğretim okulu yani orta okulu okuyor daha emekli olacak ya diploma alırsa emekli maaşı biraz daha yüksek olacakmış o yüzden yani

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kadir,
    Sen İlköğretim olduğunu belirtmeyince ben lise olarak değerlendirdim çünkü lisedeki öğrenci sayımız daha fazla olduğu için..
    Yukardaki cevapladığım msjdaki bilgi lise için geçerliydi,Açık İlköğretimin Kayıt yenilemeleri yıllık çalışma takviminde belirtilmediği için komisyon daha duyurmadığı için kesin tarih veremem ama büyük ihtimal Haziran veya Temmuz'da başlar,o tarihlerde belli olur,büronuza sorun...Türkiye genelinde bu işlemler aynı tarihtedir ve internet üzerinden yapılmaktadır,il farklılığı sorun olmaz,Bakanlık kayıt tarihlerini belirlediği için her ilde aynıdır,Haziran'da açık ilköğretimin kayıt yenileme tarihleri duyurulacaktır www.aio.meb.gov.tr sitesinden ana sayfadan takip edin.

Üye
    ulas Avatarı

Gerçek Adı
    ulaş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul/tuzla
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

meslek lisesinden düz liseye dönüş oalbilirmi mümkünmü?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ulaş,
    Açıköğretimde, meslek lisesinde 2 dönemden fazla okumamışsanız düz liseye geçebilirsiniz...

Üye
    zülalim Avatarı

Gerçek Adı
    öznur
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba ben açık ilköğretimde okuyorum bu ilk yılım. ben liseye kayıt yaptırdıktan sonra kps veya başka sınavlara girebiliyor muyum

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Zülal,evet girebilirsin..