Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    .Filozof Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, LYS'ye az bir süre kaldı ve ondan sonra tercihler yapılacak. Tercihler konusunda kafam epeydir karışık. Anadolu lisesi TM öğrencisiyim ve Puan olarak 420-450 arası bir puan hedefliyorum. Hukuk okumak istiyorum fakat önümün pek açık olduğunu göremiyorum Hakim-savcı olamıyoruz zaten Avukatlıkta ise iş bulma sıkıntısı...Sizce hangi bölümü tercih etmeliyim fikriniz nedir bu konuda? Özellikle Mezun arkadaşlardan öneri bekliyorum

not: Ortopedik engelliyim. Ayaklarımda güç kaybı var (bifida spina+Polio Sekeli+Nörojen mesane). Serbest Yürüyebiliyor her işimi kendim halledebiliyorum.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlış hatırlamıyorsam, daha doğrusu yanlış görmediysem Deniz feneri davasında görevden alınan 2 veya 3 savcının görüntüleri TV ekranında yer aldığında bunlardan birinin ayağında aksaklık net biçimde görünüyordu. Dolayısıyla hakim ve savcılık mesleğinde sakatlığın ne derece engel teşkil ettiğini kesin bir şekilde öğrenip ona göre tercih yapmalısın kardeşim. Ben mesela siyasal mezunuyum ve bu fakülteyi de lisanlarım sayesinde yurt dışında görev alabileceğimi umarak isteyerek seçmiş idim lâkin Büyük Türkiye Cumhuriyeti'nin bizlerden elçi-konsolos yapmadığını okula girdikten iki sene sonra öğrendim ve okulu sadece bir fakülte diploması sahibi olmak için bitirdim. Ama şimdiki aklım olsaydı puanı daha az olan hukuku tercih ederdim. Ve amacım da tecrübe kazandıktan sonra kendi büromu açmak olur idi. Avukatlık bilginin yanı sıra uyanıklık ve hitabet sanatını da gerektiriyor. Bunlar mevcut ise hukuku tercih etmekten kaçınmamalısın.Hayatta insanın öff, pöfff demeden yaptığı tek meslek sevdiği, ideali olan meslektir. Sen de avukatlığı seviyorsan bu konuda hiç tereddüt etmemelisin,hukuku tek geçmelisin ama bu puanlarla İstanbul Ünv.Hukuk biraz zor görünüyor da Çukurova Hukuk imkansız değil gibi.
    Hakkında hayırlısı olsun..

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Engelinizin işinize ne kadar engel olacağını bilmiyorum ama sorun olacağını düşünmüyorum.
    Bence insan sevdiği ve istediği mesleği yapmalı. Tamam belki günümüz koşullarında bu çok zor gibi olabilir ama Hukuk çok geniş kapsamlı bir alan. Kendinizi donanımlı bir şekilde yetiştirdiğinizde, açıkta kalmazsınız hele ki işinizi severek yaparsanız.
    Ben avukat yanında çalışmıştım kısa bir süre. Tabii bulunduğum yerde birçok avukatlar da vardı. Aldığı davalar, üstlendiği haciz vakaları çok olan ve yoğun çalışan avukatlar da gördüm 3-5 dosyayla ömür geçirenleri de... Kendi büronuzu açtığınızda mutlaka ilk başta çevre edinene kadar biraz zorlanırsınız ama kısa bir sürede toparlanırsınız, merak etmeyin. İdeali olan insanlar, mutlaka hedeflerine ulaşmalı görüşündeyim. İleride keşke demektense şimdi fırsat varken en iyi şekilde değerlendirmek gerek. Sınavda ve hayatınızda başarılar dilerim.

Üye
    .Filozof Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

alifatih1958;Verdiğin bilgilerden dolayı Teşekkür ederim.
    Bahsettiğin savcı görevi sırasında meydana gelen bir kazadan dolayı engelli olmuş olabilir. Mesleğine atandıktan sonra olduğu için görevinde kalabiliyor.
    Ayrıca şu anda ne işle meşgulsünüz?

Üye
    .Filozof Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Başka önerisi, fikiri olan yok mu?

Üye
    .Filozof Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kamu Yönetimi mezunu olan var mı? ne işle meşgulsünüz? bölüm hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Hangi türden kaç puan aldın? Puanına göre tercih yapabilirsin. Kamu yönetimi için iş imkanı çok fazla bir bölüm değil. Biraz sözel ağırlıklıdır. En zor dersleri iktisat, hukuk ve istatistiktir. bunun haricinde sormak istediğin bir konu varsa sorabilirsin.

Üye
    .Filozof Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Bu puanlarla hukuk zaten gelmez. puan 345 Sıralama: 88.248 Bu puanı hangi türden aldın? Birde istediğin bölümler hangileri yazarsan bölümle ilgili araştırma yaparız.

Üye
    .Filozof Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eshat;

ilahiyat
    kamu y.
    Maliye
    işletme
    iktisat vb.

Araştırma yaptım aslında ama her şeyde engellilerle ilgili bir madde katmışlar.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Aslında bu puanla kamu yönetimi işletme iktisat okuman bence mantıklı değil. Çünkü bu bölümlerin mezunları çok fazla o nedenle bu bölümleri bitirsen bile iyi bir puan alman gerekir atanman için. İlahiyat bu puanla bir çok yer gelir (Ankara istanbul izmir gelme ihtimali zor gibi.) eğer engelin çok fazla değilse bu bölümü tercih edebilirsin.

Üye
    .Filozof Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eshat;

Teşekkür ederim. Engelimin çok fazla olduğunu düşünmüyorum yürüyebiliyor her işimi kendim yapabiliyorum. Ama benim düşünceme göre bakmıyorlar sonuçta. Engellilerle ilgili maddeler koyduklarından dolayı bu bölümlerden mezun olmuş engellilerin yerleşip yerleşmediğini merak ediyorum.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

ÖMSS ile bir çıok ilahiyat mezunu kişi alında hatta en çok kadro olan bölümlerde biriydi.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

bu ilahiyat üniversite açısındanmı değerlendiriyorsunuz yoksa. diyanet olarakmı yerleşme konusunda. şayet üniversite konusunda diyorsanız ben zanmıyorum alım olsun

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlahiyatı kıyaslama yaparken İktisat, Kamu Yönetimi, İşletme gibi bölümlerle kıyaslıyorum. Ona göre yazdım zaten. Yoksa Arkadaşımızın puanı hukuk fakültesine yetse o zaman elbette onu tercih et derdim. Ama maalesef yetmiyor. İş olarakta benim görüşüm şuan için ilahiyat bölümü kamu yönetmi iktisat gib bölümlerden daha fazla alımın olduğu yerlerdir. Tabu Kamu kurumu olarak düşündüğümüz zaman bu böyledir. Eğer arkadaşımız ben kendimi geliştirir büyük şirketlede iyi bir muhasebeci olurum derse o zaman iktisat maliye okuması daha mantıklı olacaktır.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon