Sayfa 99 / 129 İlkİlk ... 49899596979899100101102103109 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 1.471-1.485 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    artemis_866 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2014
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cehemen cevap verdiğin için teşekkür , o zaman ekimde kayıt yeniliyip beklicem diyosunuz
    ya da hocam 2 seen uzayacak , okul 2 sene h.sonları yuz yuze eğitime geliceksin dedi şöyle bir şey olabilirmi acaba , düz açık liseye geçsem iyi olmazmı nasılsa her şey eşitlendi kat sayı durumları kredilerim mi silinir sizce ne yapmalıyım ?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Artık genel liseye geçemezsin,meslekte iki dönemden fazla okumuş öğrenci genel lisede okuyamaz,ancak senin durumunda olan bir çok öğrenci var,acele etme ve bekle,bir alternatif düşünülecektir inşallah...

Üye
    artemis_866 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2014
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla çok sağolun şu açıköğretim e gireli 1 sene oldu ama şu bir senede sadece siz içimi hep rahatlattınız , ramazanda çok dua alıyosunuz teşekkür edrim

Üye
    petekgül Avatarı

Son Giriş
    09.09-2011
    Saat
    16:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam affınıza sığınarak bir soru yöneltmek istiyorum..yabancı dil alanı ders listesinde, yabancı dil 1 ve 2 ortak ders olarak, 1,2,3,4,5 de 3'kredilik olmak üzere seçmeli ders olarak görülüyor... alan dersleri ise, 3,4,5,6,7 ve 8 görülüyor. ben genel kültür alanında ing 1,2,3 ve 4. sınıf derslerinin sınavına ortak ders olarak girdim ve 3'er kredi aladım, ing 5 den ise seçmeli des olarak girdim. hocam şimdi benim öğrenmek istediğim şayet alanımı yabancı dil olarak değiştirirsem kredilerini aldığım ing.1,2,3,4 ve 5 bunların hangisi ortak, hangisi alan ve hangisi seçmeli olarak sayılacak????

----------

bukadar karışık sorduğum için kusura bakmayın hocam tekrar affınıza sığınıyorum

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hocam benim dayımın oğlu orta okulu açıktan okuyorr bir dersten geçemdi oda dinkültürün den ne yapcakkk yine bi dönem dahamı sınava girecek

Üye
    deniz30 Avatarı

Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm hayırlı gunler herkese.ben dun aol kayıt oldum sifre verdiler sifreyle giris yapıyorum fakat acılan sayfadan ders secme islemi yapamıyorum.yani genel bilgiler ve mesajlar dısında islem yapabilicegim bir bolum yok.acaba yanlıs biseymi yapıyorum

Üye
    münocan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben dışardan şu an açık lise okuyorum bu sene 3.sınf öğrencisiyim 12 ekimde kayıt yenileyecem bölümüm genel kültür ve şu an kıredim 100 girdiğimiz bazı derslerden başarısız oluyoruz başarısız olduğumuz bu derslerden üç kez üst üste girer dersi veremesek muaf tutaluyormuşuz benim anlamdığımız bu başarısız olduğumuz derslerin kıredileri nasıl telafi edilecek.bazı arkadşlarımızda kıredilerini tamladığı halde mezun olamıyorlar orayıda anlamdım aydınlatırsanız sevinirim 196 kırediyle mezun olunurken arkadaşlarımız 200 üzerinde kıredi almışlar ama mezun olamıyorlar ben de bu durma düşecem diye gerçekten korkmuyor değilm şimdiden vereceğiniz blgiler için teşekürler

Üye
    elif232 Avatarı

Son Giriş
    16.09-2009
    Saat
    21:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ipek abla ben ek sınava kayıdımı yaptım ama dersleri seçtim orda kitapları aldım coğrafya 5 i seçtm coğrafya 5 kitabını aldım ama coğrafya 3 seçmek istityorum 5 silip çünkü odaha kolay ve krediside aynı 24 üne kadar istediğim dersi seçebilirim değilmi seçtiklerimi silip çıkartıp yerine yeniden başka ders seçebilirim değilmi hocam optüm hocamm

Üye
    derya karademir Avatarı

Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ipek abla bu soruyu sormak ıcın erken olabililr ama aklıma takıldı cevaplarsan sevinirim..sınav tarıhlerine baktım 3. sınav 7 agustosta seneye össye girecegim diplomam yetisir mı tercih yapana kadar dicem o vakte kadar tercıhler coktan bitmıs oluryani nasıl olcak bu konu hakkında kesin bilginiz var mı???

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ipek hocayııı bayrammm telaşı sarmıışşş carşıda herraldeeeee

Üye
    derya karademir Avatarı

Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıpek hocam nete girmiyorsunuz herhalde ama ıcımın rahatlamasını ıstiyorum biran önceyada arkadaslar mesela bu sene össye giren var mı tek krediye kalanlar yada zorunlu dersı kalan oldumu???ek sınavla bile gecseniz kayıt yapabıldınız mı üniversteye bılen varsa soylesın lutfen???

Üye
    bykorbes Avatarı

Son Giriş
    28.01-2010
    Saat
    23:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar...

ben acık ogretimde okuyorum ve suan 158 kredim var.ocak ayında yapılacak olan sınavlarla birlikte bir aksilik olmazsa 188 kredim olacak. fakat mezun olmak icin 192 kredi gerek.simdi oss 2 sınav haline getirildi ilk sınav nısan ayında ve ben bu eksik kredi ile sınava girebilirmiyim?.2 sınava kadar tum eksikleri tamamlayıp mezun olabiliyorum bir sıkıntım kalmıyor. oss sınavına girebilmek icin en az kac kredimiz olması gerekiyor.? mezun olabilecek pozisyondayım

suanki kredim==>158
    eksik kredi ==>34 / ocaktaki sınavlar +30 ==>188 kredi.

Okul / Alan - Bölüm:AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / TÜRKÇE MATEMATİK
    Öğrencilik Durumu : AKTİF
    Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 2
    Toplam Kredi : 158 Alan Kredi : 40

oss 2. sınavına kadar mezun olabiliyorum. aksilikler olmassa

Üye
    deniz30 Avatarı

Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın ipek hanım benim sorumada cevap verirseniz sevinirim.birkac gun once acık liseye kayıt oldum ders secmek icin aol sitesine girdigimde sayfada ders secmeyle ilgili bir bolum cıkmıyo sadece genel ve kimlik bilgilerim cıkıyor.acaba yanlıs biseymi yapıyorum.cvp icin tsk ederim

Üye
    derya karademir Avatarı

Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖSS Sınavına Kimler Başvurabilir?

1. 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem sonunda ve daha önce mezun olan öğrenciler,
    2. 2008-2009 eğitim öğretim yılı 2. dönem kayıt yenileme sonrası, öğrencilik durumu aktif ve donuk olan öğrencilerden, 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem sınav sonrası aşağıdaki mezuniyet şartlarını tamamlayarak mezun olabilecek öğrenciler Öğrenci Seçme Sınavına (ÖSS) müracaat edebilirler.
    3. Dönem şartı tutan ( 3 yıllıkta 5. dönem, 4 yıllıkta 8. dönem olan) Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 16-17 Mayıs 2009 tarihinde yapılacak olan sınavlarda alacağı kredi, mezuniyeti için yeterli olmayanlar, dönem olarak son sınıf düzeyinde olduklarından Bakanlık Onayı ile yapılabilecek Ek Sınav sonunda mezun olabilecekler sorumluluğu kendilerine ait olmak üzere Öğrenci Seçme Sınavına müracaat edebilirler.

Not: 2008-2009 eğitim-öğretim yılı II. döneminde, yeni kayıt yaptırıp öğrenci numarası 2082........... ile başlayan ön kayıt öğrencilerimizin de Akif hale geldiklerinde (23 Mart 2009) şartları tutanlar Öğrenci Seçme Sınavına başvuruda bulunabilirler.

Mezuniyet Şartları:

a) Öğrencilerden 4 (dört) yıllık sisteme tabi olanlar,
    · Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması (2008-2. dönem kayıt yenileme sonrası)
    · Girdiği sınavlar sonucunda toplam kredisinin en az 192 veya üzeri olmasını hesaplayarak,
    · Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması (Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir.)
    · Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür Alanı’nda alan kredisi yoktur),
    · Alan derslerinin tamamının sınavına girilmiş olunması,
    · Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması
    · Genel Kültür alanındaki öğrencilerin ortak derslerden 80 veya üzerinde kredi almaları,

b) Öğrencilerden 3 (üç) yıllık sisteme tabi olanlar,
    · Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması,
    · Toplam dönemlerinin en az 5 olması, (2008-2. dönem kayıt yenileme sonrası)
    · Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, (Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir.)
    · Girdiği sınavlar sonucunda, toplam kredilerin en az 144 veya üzeri, Alan kredisinin 64 veya üzerinde olmasını hesaplayarak (Genel Kültür hariç).

bu sartları tasıdıgın surece össye basvuruda bulunabılırsın...tabı sunuda eklemelıyım kı bu gecen össe basvuruları ıcın gecerlıydı buyuk ıhtımal bu senede bu sartlar aranır...bende kredı ve donem olarak seneye mezun oluyordum fakat zorunlu derslerımden birini alamıyorum yanı bu yuzden ıkıncı donem mezun olamıyorum cok acımecburen ucuncu sınava kalıyorum bır ders ıcın kalsam icim yanmayacak calısmasam yine ıcım yanmayacak bır yıldır zorunlu derlerı vermek zorunda oldugumu bılıyorum ve bunun ıcın ugrasıyorum verriyorumda ama bır dersım acıkta kalıyo cok uzuluyorum ıkıncı donem mezun olamayacagım icin.bu yuzdende tereddutlerım var ucuncu sınavda mezun olursam ınsallah, diplomam üniversite kayıtlarına yetisir mı dıyeipek ablanın bigisi varsa cevaplamasını beklıyorum lütfennn...

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba benim sorum şu toplam 8 dönem olması için 2 dönem daha sınava girecegim 2 dönem sınavda yılda 3 kezmi sınava girecegim? iyi akşamlar